Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Ma da, nego oću reći da dobar nož neće u startu biti tup ko kurac, a za oštrenje jednom u par godina se svakako nosi kod profija. Za ove moje mi nije žao da ih drkam na ovom govancetu.

To da, to si u pravu

Link to comment

ja pravim predrkanu varijantu - 3/4 ulja, 1/4 mulja (svejedno ne ide sa većinom ili komplet muljem, ne može lepo da se umuti), 2-3 slajsa svežeg krastavca (ne više, jerbo šta? neće da se umuti), par listova bosiljka, 2 čena bluka, 2-3 kašičice dižona, biber, šećer, so, pola do jednog limuna.

Link to comment

ne može lepo da se umuti

neće da se umuti

 

Sa ovim turbo štapnim muti se sve, šta god da sam rosnuo u posudu, mulje, ulje, mix, pavlaku, mirođiju, bosiljak, jaja hladna/sobne temperature, sirće, limun, sve u raznoraznim odnosima - mm sveee! se umuti, razlikuje se samo gustina...

Link to comment

Gde sve ima dobrih oštrača?

Znam za jednog blizu zemunske pijace, ali taj mi je baš daleko.

 

Donji deo Skadarske, pored Bajlonija, rade već decenijama. Video sam reklamu i za nekog kod Đerma, verovatno i na Kaleniću ima neki, proredilo se sa godinama, onomad je bio jedan i u Nušićevoj, sad je tamo neka novokomponovana pekara. Otkriće decenije mi je bio baja iz Beške, 200 metara od mesare "Bata", taman kad je valjalo naoštriti nožiće i šajbne za mašinu za mlevenje mesa. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...