Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Hmm, pa ja planiram da citam ili sasvim obicne knjige bez ikakvih ilustracija, ili neku strucniju literaturu, tipa one knjige "for Dummies", nema tu puno velikih slika, ali ima ponekih ilustracija, parce programskog koda itd. To ne bi valjalo na Kindlu?

Ako ti treba isključivo za PDF, nemoj uzimati Kindle reader, idi samo na tablet.
Tableti su skuplji a i ne "odmaraju oci" :mellow:
Link to comment

A sto si bas navalio na PDF? Ne mozes da nadjes to isto u .mobi?Obicni nisam posjedovao ali vidio sam kako izgleda pri slabom ili prejakom svjetlu i sto se toga tice Papirbijel™ je tata za nj.Imam KIndle aplikaciju i na Nexusu ali tu mu stalno nesto odvlaci paznju i nije to to... mada moguce da je do mene posto imam blagi ADHD :lol:

Link to comment

Imam stek od par hiljada knjiga, uglavnom u PDFu, neke su cak i u Wordu. Mislim, nije meni problem ni da se igram konvertovanja ni da lurkujem po netu trazeci mobi, pretpostavljam da ima svega i svacega.

Link to comment
A gde kupujete nase knjige i kakva je ponuda/izbor?
Za naše™ knjige, imaš Prestigio Book Reader aplikaciju za Android, koja radi na svim Android uređajima (ne mora biti Prestigio) i gde imaš XY hiljada naših knjiga. S tim što se i npr. pesma Marko Kraljević i Musa Kesedžija ili Ženidba cara Dušana računa kao jedna knjiga od nekoliko strana, ali ništa strašno. U svakom slučaju, nakon 50 godina ističe licenca i dosta toga se automatski digitalizuje i tu se dosta toga ubacuje.
Tableti su skuplji a i ne "odmaraju oci" :mellow:
A na Kindle-u ne valjaju PDF-ovi. Pa ti vidi. Inače, ovo ti kaže neko ko je vlasnik 3 tableta i 2 Kindle readera. (potonje sam prodao...)
Link to comment
Hmm, pa ja planiram da citam ili sasvim obicne knjige bez ikakvih ilustracija, ili neku strucniju literaturu, tipa one knjige "for Dummies", nema tu puno velikih slika, ali ima ponekih ilustracija, parce programskog koda itd. To ne bi valjalo na Kindlu?Tableti su skuplji a i ne "odmaraju oci" :mellow:
To se da konvertovati, mada ce rezultati zavisiti od konkretnog primerka. Takve knjige u principu mozes i da citas u PDF-u, jedino ako nije previse sitno. Meni su najveca jebada raznorazni slajdovi, prezentacije prebacene u PDF itsl.Bottom line, bez pravog e-book formata, uvek ce nesto da ti ide na zivce.
Filipe, koji si Kindle imao? Ja imam ovaj, pa se nešto dvoumim da ga zavaljam:kindle-keyboard-11.jpgIma i kožnu futrolu. Pročitao sam jedno dve knjige na njemu, ako i toliko. Došao Nexus 7...
Ne znam kakve su cene u Srbiji, ali nov 'obican' Kindle kosta trenutno 50e. A ovaj tvoj je dosta star.
Link to comment
Hmm, pa ja planiram da citam ili sasvim obicne knjige bez ikakvih ilustracija, ili neku strucniju literaturu, tipa one knjige "for Dummies", nema tu puno velikih slika, ali ima ponekih ilustracija, parce programskog koda itd. To ne bi valjalo na Kindlu?
Ako su dobro prelomljene i ako nisu skenirane, radiće ok. Pod dobrim prelomom, smatram knjige koje su pisane kako alah zapoveda dakle pomoću Tex-a.
Link to comment
Je l moze neko da mi pojasni razliku izmedju obicnog Kindla i Paperwhitea? Koji ima ono mastilo sto "odmara oci" ? Koji je bolji?Treba mi tablet iskljucivo za citanje PDF knjiga (neke od njih doduse imaju poneku ilustraciju).
oba imaju isti tip ekrana, samo što paperwhite ima dodatni sloj sa led diodama koje mu daje pozadinsko osvetljenje.firma nam je kupila gomilu stručne programerske literature u mobi formatu. Smashing magazin nudio bargain, 40-ak knjiga za $60. kod i ilstracije, sve se vidi.kod kuće sam konvertovao i crno-bele stripove (Dilana Doga) za kindle.knjige nabavljam na ćošku. nisam ja kriv što su domaći izdavači listom autisti.
Link to comment

Ok, prelomih na kraju, uzeo sam Kindl 5 :) bila je suvise dobra prilika da je propustim, a ako mi se ne svidi uvaljacu ga za maltene iste pare preko kupujemprodajem. Nego, gde da trazim mobi knjige? Da lurkujem po obicnim torentima, ili ima neki posebni za to? Moze na pp.

Link to comment
Ok, prelomih na kraju, uzeo sam Kindl 5 :) bila je suvise dobra prilika da je propustim, a ako mi se ne svidi uvaljacu ga za maltene iste pare preko kupujemprodajem.Nego, gde da trazim mobi knjige? Da lurkujem po obicnim torentima, ili ima neki posebni za to? Moze na pp.
trenutno najbolji način traženja knjiga je preko irc-a. server irchighway.net, a kanal je #ebooks.ako treba uputstvo, kako i šta, napisaću.
Link to comment

Ajd male upute :) konektovao sam se na server, upao u kanal i sad ne znam sta dalje? Vidim da iskacu neke xxxx.rar poruke ali ne znam sta sa tim da radim? Povremeno iskoci i neki FTP nalog, probao sam sa tim, ali tamo na serveru nema nista.

Link to comment
@search ONOŠTOTITREBA

i onda ćeš dobiti tekstualni fajl sa spiskom knjiga. Kopiraš liniju u kojoj je data knjiga (bez infoa na kraju) i počećeš da skidaš knjigu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...