Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

  • 1 month later...

Moji su zadovoljni citacem koji sam im na kraju odabrala, "Kobo Aura" (kako wiki kaze, firma je u vlasnistvu Racuten Inc. iz Japana, pre nisam cula za njih)

 

Kobo_Aura_35826967_12.jpg

 

Zajmila sam ga jednom da procitam neke kratke price, vise testa radi i prijatno je citacko iskustvo. Malo mi je bio neobican prelaz s jedne na drugu stranu ali onda videh kod prijatelja da je i na njegovom Kindleu maltene isti princip, kao i na raznim youtube snimcima koje sam videla. Ali ipak se bolje osecam sa knjigom u ruci, nemam dobro obajsnjenje zasto. Mozda bih se osecala drukcije kada bih ga koristila malo cesce, no za sad je tako.

Jedan od razloga zasto sam uzela ovaj citac je i to sto ima Pocket koji ja bas dosta koristim na telefonu. Od kako sam im objasnila cemu sluzi Pocket - sreci nema kraja :) Na Pocketovom sajtu sam dobila kod za 10% popusta te je ispao nesto preko 100$ preko njihovog sajta. Moze da mu se ubaci jos 32GB preko kartice, baterije traju dugo, cita gomilu formata, ima ugradjeno svetlo koje se moze ukljuciti po potrebi (mada rece tata da nije bilo potrebe do sad). Detalji i sve ostalo

Uzeh i lepu futrolu skrojenu bas za Auru (15$ na Amazonu)

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Sta je najbolje koristiti za konverziju pdf knjiga u Kindle friendly format?

Za sada rabim ovo...

 

http://www.pdf4kindle.com/

 

Kombinacija dole navedenih (open source) je prilicno dobra, cure-all resenje (IMO) ne postoji.

 

Briss (ciscenje i trimovanje)

k2pdfopt + GUI front (konverzija)

Calibre (menadzment i konverzija)

 

Vecina fajlova moze direktno u k2pdfopt ili Calibre, neki ce dati bolji rezultat propustanjem kroz oba (k2pdfopt → Calibre), neke je pozeljno trimovati i cistiti pre konverzije itd.

Da sačuvam ovo na pravom mestu, i da pohvalim k2pdfopt.

Link to comment

Могу ли како са мог легално купљеног киндла да скинем легално купљене књиге и да их доставим другару?

Link to comment

Могу ли како са мог легално купљеног киндла да скинем легално купљене књиге и да их доставим другару?

Da.

 

Edit: tehnički, da. Zakonski, mislim da ne.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by teacher
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Купио јуче Fire не би ли читао моју стучну литературу у pdf-у. Скинуо и неку апликацију PDF viwer која личи на ону на јабуци. Занима ме да ли ико зна као да убацим књигу на полицу из емаила?

Link to comment
  • 1 year later...

juče je moj staaaari kindle, onaj još sa tastaturom, otišao u večna lovišta. dobrano me poslužio, svuda sa mnom bio, poživeo bi verovatno još dugo dugo ali je ostao ispod pokrivača nakon popodnevne dremke i nije dreknuo kad se čovek bacio preko njega...

 

uz svu skepsu i ljubav prema papiru i knjigama, navukla sam se, i već mu gledam naslednika.

jel' ste vi svoje isključivo po inostranstvima uzimali ili može da se kupi i u lokalu?

Link to comment
  • 3 months later...

kovertovao sam epub u mobi u calibre-u i u dosta formula se ne vide clanovi npr

 

umesto (a,b) = c^2 + 3 * d  vidi se (   ) =   ^2 + 3

 

da li bi pomoglo da sam kovertovao u azw3 ili da sam koristio neki drugi program?

Link to comment

kovertovao sam epub u mobi u calibre-u i u dosta formula se ne vide clanovi npr

 

umesto (a,b) = c^2 + 3 * d  vidi se (   ) =   ^2 + 3

 

da li bi pomoglo da sam kovertovao u azw3 ili da sam koristio neki drugi program?

 

sumnjam, svi rade po istom algoritmu, odnosno pretvaraju epub u html ili neki drugi markup jezik i onda konvertuju dalje u željeni format. 

najčistije je koristiti pandoc i kindlegen http://pandoc.org/epub.html

Link to comment

sad sam probao konverziju sa kindlegen-om:

- prilikom konverzije nekih epubova prijavljuje gresku

- neke je konvertovao ali sad ubacuje neke karaktere u tekst (dok su formule uglavnom dobre)

 

mozda bi bilo bolje da sam kupio nook  :cry:

Edited by zema
Link to comment

sad sam probao konverziju sa kindlegen-om:

- prilikom konverzije nekih epubova prijavljuje gresku

- neke je konvertovao ali sad ubacuje neke karaktere u tekst (dok su formule uglavnom dobre)

 

mozda bi bilo bolje da sam kupio nook  :cry:

 

u principu, meni nikad tehničke knjige nisu dobro izgledale u kindleu. formule, slike, nije to to. za to i pdf mi služi tablet.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...