Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Pretpostavicu da znas da udjes u Command prompt i da se odveslas do zeljenog diska i foldera na njemu (ako ne, vici, pa ti objasnimo korak po korak).Kad se nadjes u folderu za koji hoces spisak, kucas dir> proizvoljno_ime_buduceg_fajla.txt i lupis enter. To ti u tom folderu napravi tekst fajl sa spiskom svega u folderu. Easy peasy.
Naravno da ne znam da udjem nigdje :)Pazi, tu ima vise hiljada subfoldera, mislim da bi trajalo malo duze od 30 sekundi.
Link to comment

Aha, oke.(nadam se da imas Win7)Otvoris u Windows exploreru (ili odes kroz My Computer) do tog eksternog diska.Pretpostavljam da na tom disku imas folder "knjige" ili sl.Drzi stisnut shift i klikni desnim dugmetom misha na njega.Izaberi iz kontekstnog menija "Open command window here".Dobices crni prozor u kome ce pisati D:knjige (ako ti je disk D i ako je folder 'knjige').Sad uchukash dir /s> nesto.txt i kresnes enter.U folderu knjige ces posle nekog vremena dobiti fajl nesto.txt sa komplet spiskom svega.(evo upravo sam napravio to isto za ceo svoj C disk (70gb, 205.000 fajlova, 40.000 foldera - trajalo je 4-5 minuta, a txt. fajl je 27mb)

Link to comment

a jos jedna bitna stvar, ortak mi je rekao da su na sony-ju sve knjige pisane pre neke godine, npr. 1900, besplatne za skidanje? Je l to tacno i ako je tako, je l ima tako nesto i na kindlu ...

Link to comment
  • 5 months later...

Postovane kolege, siguran sam da ste se i vi milion puta zapitali kako da instalirate cirilicu na vas Kindle. Ako niste, molim vas da s zapitate kako da ja instaliram cirilicu na svoj jer ovako ocigledno ne ide.Kindle HD je bezveze u odnosu na paperwhite: em baterija traje neoporedivo krace, em sam na forumu umesto da citam.

Link to comment
  • 2 weeks later...

gazda doneo u firmu 7 komada nameravajući da nas natera da čitamo stručnu literaturu i selfhelpnewagebulšitariju.ja moj nafilovao sf i fantasy klasicima. jebeš struku.ne znam samo što su kindlovi tako skupi na domaćem crnom tržištu - preko 100 jura.i hoće li neko ponuditi legalno neki kasvetni čitač a da nije prestižne marke prestigio?je l' poredio neko kindle sa nook-om?

Link to comment

Kol'ko para?Ako možeš da se protegneš, bolji je Kindle White (zbog pozadinskog osvetljenja).Inače Prestigio (pričam o tabletima) kod mene radi kao zmaj, a Buba je nešto kukala onomad, ne znam kako se to završilo...

Link to comment
šta fali prestigio-u?
koliko vidim, skuplji je i slabije ergonomije od Kindlea.Kindle ima zgodne dugmiće za listanje na bokovima, koji su lakše dostupni kada se čitač drži jednom rukom.to na papiru i ne deluje kao neki hendikep ali kad kreneš intenzivnije da koristiš vidiš da znači.mada Prestigio ima veću memoriju i mesto za sd karticu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...