Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Imam Calibre :) probao sve zivo, ali nece, bar ne sa ovim verzijama, ali ok, trazicu dalje, tnx
imaš u podešavanjima u Calibreu, koliko se sećam, za pravilno razdvajanje reči. mislim da on po defaultu apostrof smatra nekim deljenikom rečenice ili početnim navodom. nemam ga sad na kompu, ali sigurno može da se namesti.
Link to comment
  • 1 month later...

jel se kindle popravlja?sjebalo se ono dugme za uklj-isklj, verovatno su moje nezne rucice drndale vise nego sto treba, pa kao da se zaglavilo i ne moze ni napred ni nazad.drugar je otvorio spravu i sve ostalo radi i moze fizicki da se ukljuci, ali bi to znacilo da mora da bude otvoren.onaj najjeftiniji i relativno stari model je u pitanju, otplatio je sebe vec ihahaj, tako da i ako ne moze, nije drama, ali bih ipak da probam.

Link to comment

Zavisno od modela, mozda mozes naci to na ebay-u. Npr. za Fire HD7 ima ceo ovaj "frame" (ukljucuje zvucnike i svasta drugo, uklj. i power button) za svega desetak dol. Naravno, onda ti treba i neko da zameni to (ako neces sama).

Link to comment

ono malo kao gumirano, moze da se ukljucuje cackalicom, spajalicom, srafcigerom, ali samo kada je sprava otvorena :(slikacu kad dodjem kuci, ne umem bolje da objasnim, sramota.

Link to comment

Imam jedno pitanje za debile. Kupio sam nedavno Paperwhite, registrovao ga na Amazonu i onda ga natrpao knjigama sa torenta. U jednom trenutku je hteo da se konektuje na server, ali sam ja uključio airplane mode jer nemam pojma ako se poveže na server da li ću imati problema zbog sadržaja na njemu. Dakle, da apdejtujem fontove ili da ostajem na airplane modeu?

Link to comment
Dakle, smem da pustim Kindle da se konektuje i da apdejtuje fontove bez obzira na knjige koje imam na njemu?
Da, slobodno. Ljudi su imali problema jedino sa knjigama koje su kupljene, pre svega zbog regionalnih ogranicenja i prava kupovine koja su zaobilazili. Sto se tice ostalog ako si prebacio direktno pomocu USB veze u lokalu, tj nisi slao sebi preko kindlemaila u Amazon oblak, ne brini.
Link to comment
  • 1 month later...

Kad konvertujem iz pdf-a u mobi u calibre ispadne mi 2 reda teksta pa prazan red i sve tako. Gde grešim? Cenim da ima nešto u opcijama ali ne znam šta.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kad konvertujem iz pdf-a u mobi u calibre ispadne mi 2 reda teksta pa prazan red i sve tako. Gde grešim? Cenim da ima nešto u opcijama ali ne znam šta.

 

Postoji opcija u Calibreu "delete blank lines b.w. paragraphs", ali ne verujem da će da radi kako treba... zato možeš da konvertuješ PDF u RTF recimo, uradiš korekcije ako je potrebno, pa onda konvertuješ u MOBI.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...