Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Ama nije iz kamiona, nego prodaju ljudi. Vapad aludira na istu cenu, jer sam ja baš pre par dana prodavao Kindle. Cenu sam formirao vrlo prosto - na Amazonu je 130 evra, ja dajem svoj polovan za 100 sa futrolom koja mi je ionako beskorisna ako prodam Kindle. Da se ja sada lomim da zavaljujem za par evra više ali da zato prodajem nešto nedeljama i mesecima, zabole me. Nisam ni gledao koliko se to valja kod nas.Inače, ovo što sam prodavao je moj, lični Kindle, koji sam koristio jedno 8-9 meseci, ali sam skapirao da ga pored tableta (imam 2 komada) jednostavno više ne koristim. Bolje da prodam nego da mi stoji. Nikakve akcije, nikakvi kamioni. Naravno, prodao sam u roku od dva sata :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Resio sam da nateram gospodju da mi to kupi. Sta bi bilo naj redd velicine do 150 evra? Od tih e citaca, da mogu nasi znakovi, da je dobra memorija program citanja, i tako to? Garsijina varijanta mi je do sada ok

Link to comment

Je l moze neko da mi pojasni razliku izmedju obicnog Kindla i Paperwhitea? Koji ima ono mastilo sto "odmara oci" ? Koji je bolji? Treba mi tablet iskljucivo za citanje PDF knjiga (neke od njih doduse imaju poneku ilustraciju).

Link to comment

Razlika je u ekranu jer kod Paperwhite-a upravo imaš osećaj kao da čitaš sa papira. Ni jedan ni drugi ne umaraju oči drugačije u odnosu na knjige. Mislim, svakako se lepše vidi na PW, ali nećeš da se zezneš ni ako uzmeš ovaj prvi. Ne znam kolika je razlika u ceni, možda to može da ti bude presudno.

Link to comment
Je l moze neko da mi pojasni razliku izmedju obicnog Kindla i Paperwhitea? Koji ima ono mastilo sto "odmara oci" ? Koji je bolji?Treba mi tablet iskljucivo za citanje PDF knjiga (neke od njih doduse imaju poneku ilustraciju).
pdf možeš da prebaciš u kindle format (.mobi), ali opet to nije to.
Link to comment

Pa sad, poenta svakog kindla (sem Firea) je da čitaš kao sa papira. Osnovna razlika između običnog Kindla i Paperwhitea jeste to što ovaj drugi ima osvetljenje ekrana. Klasični deluje bukvalno kao knjiga - ako čitaš uveče, moraš da upališ svetlo ili dokupiš neki od dodataka lampica, koji se nakače na kindle ili "gaće".

Link to comment

Ok, nije mi problem za svetlo. Fazon je sto ovde gde sam trenutno nema obicnog Kindla, samo paperwhite.A sto mora da se konvertuje u .mobi? Je l se tako gubi na kvalitetu prikaza? Znaci moram da trazim knjige iskljucivo u .mobi formatima?Tnx za odgovore

Link to comment

Obrati pažnju na to da ima dve Paperwhite verzije, iz 2012. i 2013. godine. Ova novija ima nešto brži procesor, popravili su malo prikaz (prva verzija je navodno imala mali problem sa "senkom") i tako neke sitnice. Mislim da ni svi modeli nemaju šteker za slušalice, u slučaju da hoćeš da puštaš i audiobooks ili da pustiš sebi mp3. Ne znam kako im onda radi text-to-speech opcija, na zvučnik?Možeš da gledaš i PDF direktno, meni barem nije dovoljno komotno glede zumiranja, paginacije i sl, ali moguće je da je to i do softvera na mom modelu.

Link to comment

Filipe, koji si Kindle imao? Ja imam ovaj, pa se nešto dvoumim da ga zavaljam:kindle-keyboard-11.jpgIma i kožnu futrolu. Pročitao sam jedno dve knjige na njemu, ako i toliko. Došao Nexus 7...

Link to comment
Ok, nije mi problem za svetlo. Fazon je sto ovde gde sam trenutno nema obicnog Kindla, samo paperwhite.A sto mora da se konvertuje u .mobi? Je l se tako gubi na kvalitetu prikaza? Znaci moram da trazim knjige iskljucivo u .mobi formatima?Tnx za odgovore
Možeš ti da čitaš pdf ali nije lako baratati sa njima, razz je objasnio i zašto- paginacija i zumiranje. Srećom, postoji i program koji se zove Calibre, gde se ilo koji format lako prebacuje u .mobi. Problem nastaje kod pdf-ova koji imaju puno slika ili koji nisu baš rađeni kako treba (loš prelom, npr). Sent from my iPad using Tapatalk HD
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...