Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Hocu da uzmem mojima neki citac za e-knjige i koliko sam listala sajtove i clanke na tu temu, nema mnogo smisla gledati dalje od citaca Kindle Paperwhite i Nook Glowlight. Prelistah jos malo i za Kobo Glo ("The Kobo Glo is an excellent Kindle alternative, especially for readers seeking EPUB compatibility and international options.")

Shvatam da je mala sansa da je ovde neko koristio aktivno oba pa da pitam koji je bolji, ali eto, mozda neko ima nesto pametno na temu.

 

Sto se tice cene tu su negde (89USD+15USD opciono za punjac za struju vs 119USD), postoji sitna razlika u gramazi i dimenzijama (Nook je nesto laksi), Kindle je oblozen plastikom a Nook gumom (stavka "casing material"), Nook ima slot za SD karticu, i moze da smesti vise knjiga. Ali sve je tu, prosto nista ne bode oci da sad kazem "e ovaj cu zbog tog i tog". Nemaju podrsku za audioknjige ni jedan ni drugi ali nam to realno nije ni potrebno.

Link to comment

Kindle Paperwhite је савршена справа. Батерија траје милион година, на нету може да се купи™ на стотине гигабајта старих наслова а у исте радње сваки дан стижу нови наслови, ма живот ми променила откад сам је узео. 

 

Нук нисам користио али је Пејпрвајт толико добар да не могу ни да замислим шта би боље од тога могло да се направи.

 

Обавезно узми верзију у којој нема реклама и купи припадајуће кожне "корице" пошто су одлична потпора када се пресавију па су и врло прагматично решење, а не само естетско унапређење. Пуњач ти није потребан, пуне га стандардни пуњачи за мобилни (micro usb).

Link to comment

Обавезно узми верзију у којој нема реклама и купи припадајуће кожне "корице" пошто су одлична потпора када се пресавију па су и врло прагматично решење, а не само естетско унапређење. Пуњач ти није потребан, пуне га стандардни пуњачи за мобилни (micro usb).

 

Okej, vidis ne bi mi palo na pamet da uzmem dodatke u vidu korica, mislila sam da je to samo stos u stilu ideologije firme Apple. :) Kada sam pisala Kindel Paperwhite i mislila sam na taj bez reklama - njegova cena je 89USD bez dodatnog punjaca. Izmena: ta cena je za stariju verziju iz 2012.

Kako izgleda citati nesto na nasim pismima? To je mozda i najvaznije, sad kad razmislim.. Htedoh da dopisem da sigurno postoji podrska za druga pisma, ali kako vidim ima za rusku cirilicu, al' to i nije bas dovoljno :unsure: Mada verujem da je vecina nasih e-knjiga (i prevoda stranih) zapravo na latinici pa nema potrebe da se brinem oko toga. (Iako ja imam nekoliko knjiga koje su na lepoj cirilici)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Mešaš običan kindle sa paperwhiteom, bojim se.

 

Izvinjavam se, izmenila sam poruku n puta :)

 

Pomesala sam Paperwhite izdanje iz 2012. i 2013.

Kindle Paperwhite, 6" High Resolution Display with Next-Gen Built-in Light, Wi-Fi by Kindle (Sep 30, 2013) $139.00

 

Kindle Paperwhite, 6" High Resolution Display with Built-in Light, Wi-Fi - Includes Special Offers [Previous Generation... by Kindle (Oct 1, 2012) $88.19

Rekla bih da sam sinoc videla varijantu tog iz 2012. za 89USD bez reklama ali moguce je da mi se prosto sve pomesalo. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja cu sada upravo da na pw čitam Narodnog poslanika na lepoj srpskoj cirilici, a čitao sam i word dokumente koji su na istom pismu bili. No problemo

 

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Htedoh da dopisem da sigurno postoji podrska za druga pisma, ali kako vidim ima za rusku cirilicu, al' to i nije bas dovoljno :unsure: Mada verujem da je vecina nasih e-knjiga (i prevoda stranih) zapravo na latinici pa nema potrebe da se brinem oko toga. (Iako ja imam nekoliko knjiga koje su na lepoj cirilici)

Podrška je fantastična danas... pre je to u nekim slučajevima bio problem. Treba da znaš da postoje formati dokumenta u kojima su fontovi već integrisani (recimo PDF ima tu mogućnost), kao i da postoje formati dokumenata gde je samo tekst pa renderovanje fontova zavisi od operativnog sistema (Kindle).

Prvi tip ćeš moći da čitaš i na Kindleu koji nativno ne podržava željeni font, ali može se desiti da ne izgleda tako lepo zbog pogrešne paginacije (prelivanja teksta, formata, i sl.) Sećam se da sam sa Kindle 2 imao problem da čitam kineski hanzi, koji je radio samo u PDF-u jer nije postojala nativna podrška... onda se tek pojavio "unicode hack", koji je omogućavao da vidiš UNICODE karaktere čak i u tekstualnim fajlovima.

 

Danas to nije problem uopšte.... ne brini za ћирилицу. :) 

 

P.S: Obavezno uzmi futrolu, ne moraš čak ni originalnu... meni se jedan polomio u torbi, pretpostavljam da bi ga futrola spasla.

Link to comment

Kindle Paperwhite је савршена справа. Батерија траје милион година, на нету може да се купи™ на стотине гигабајта старих наслова а у исте радње сваки дан стижу нови наслови, ма живот ми променила откад сам је узео. 

 

Нук нисам користио али је Пејпрвајт толико добар да не могу ни да замислим шта би боље од тога могло да се направи.

 

Обавезно узми верзију у којој нема реклама и купи припадајуће кожне "корице" пошто су одлична потпора када се пресавију па су и врло прагматично решење, а не само естетско унапређење. Пуњач ти није потребан, пуне га стандардни пуњачи за мобилни (micro usb).

Зезнута навлака. Најбоља ствар за читање.

Link to comment

   E sad, ne znam kakvim je sve davanjima ta uvozna potrošačka elektronika opterećena u Srbiji, al ovdje kod mene Nook STG dođe valjda dvostruko jeftinije nego Paperwhite, tako da sam prije par mjeseci uzeo taj čitač, nakon što sam starom ocu proslijedio svoj Kindle-basic-non-touch, jer su mi dosadili tjedni pozivi ej kad dojdeš, uzmi mi nešto u knjižnici, znaš već ča bi mi bilo interesantno (nakrcao mu kindle knjigama koji dobri ljudi na crowarez skeniraju, konvertiraju, editiraju u HSB jezik/jezike, čovjek je oduševljen i ne davi, evo već 4-5 mjeseci). Uglavnom, origigi Nook je skroman uređaj, ali se rootan (android 2.2) pretvara u pravi mali crno-bijeli tablet, svjetlo sigurno nije kao u Paperwhitea al radi posao, čita sve formate, naizgled se bolje nosi s PDF-om nego Kindle, šah, sudoku, opera mobile, sinhronizacija s dropboksom, stripovi (iako je 6-inčni ekran ipak premali za ugodno čitanje stripa, al neki Alan Ford ili TWD može proći), gmail. Dakle, ja zadovoljan.

Link to comment

Opet ja. -_-

 

Ako dobro shvatam, najnoviji Kindle (Paperwhite) i najnoviji Nook (Glowlight) su megaface jer pruzaju tu mogucnost da se lepo cita i u mraku. (Sto mojima najiskrenije nije bitno). Ali nije samo to - vec je i tehnologija ekrana tu najnaj. Ili je ekran dovoljno über i u nekoj od prethodnih verzija?  Mislim shvatam da u principu ne moze tu da bude sta mnogo lose, ali cisto da lepo sagledam stvari.

Link to comment

Hvala, tekst je dobro dosao jer sam se upravo to i pitala, koliko je najnoviji zapravo bolji.

 

Vidim i ja sad to za Nook, pa nije za ne razmotriti, jer ovaj novi Kindle bez reklama sa taksom ispadne 150+USD

 

//Shvatih da sam malo naivna, mislila sam da ovi uredjaji rade tako sto jednostavno prebacis knjigu u kom vec formatu na citac i - otvoris i pocnes da citas (kao sto bi radio sa muzikom na obicnom mp3 plejeru), al sad kako citam za Nook, dobih glavobolju ;D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kako se uopste kupuju knjige za nook? Jel i to moze preko Amazona?

 

 

 

Preko Barnes & Noble, inace nook drzi .epub format a Amazon valjda prodaje samo .mobi? Za ostale radnje ima na ovoj temi ali mi se cini da se ne spominje Amazon, vec npr Gutenberg, a takodje se prica i o tom "side-loadovanju" knjiga, kao kada hoces da prebacis sa harda na citac.

 

02-13-2011 

I have just successfully sideloaded my first book from the Sony Reader Store! Onto my NOOK, I have also sideloaded books from Borders, Fictionwise, Kobo, and University of Chicago Press.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...