Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

ma da, za čitanje, drugo me ne zanima puno. nisam ga koristio, gledao sam ga u drugoj prodavnici, onako iz ruke, i generalno mi je ok.moj drugar je komercijalista u jednoj manjoj kompjuteraškoj radnji i preko njega bih to i uzeo, za pare koje sam naveo.

Link to comment
  • 1 month later...

Jedno pitanje, vredi li taj kindle, najobičniji, 50e?Pošto vidim da ima samo dva gigabajta memorije i nije proširiv.A ni nook uopšte nije skup, no je daleko i ne znam da li šalju ovde.Da li je neko čitao neki strip na njemu i kako to izgleda?Ima li dosta knjiga na srpskom da staramajku obradujem.

Link to comment

U vezi knjiga na srpskom, treba obratiti paznju da li je firmware u e-book napravi sposoban da prikaze "specijalne" karaktere (sto bi bili neki nasi latinicni, i komplet cirilica). Npr. ja imam vec godinama SONY kojim sam inace prezadovoljan, medjutim neke nase knjige koje sam nabavio™ na njemu izlaze samo kao gomila crnih kvadratica, umesto teksta. Ne ume da ih prikaze.

Link to comment

Popravljao sam prošle godine neku stariju verziju i video sam par knjiga na srpskom, ali pdf, a to nije baš to...veli na njihovom sajtu

Global Language SupportKindle supports the display of non-Latin characters, so you can read books and documents in your favorite language. Kindle displays Cyrillic (such as Russian), Japanese, Chinese (Traditional and Simplified), and Korean characters, in addition to Latin and Greek scripts.
Ali dobro si mi skrenuo pažnju, nisam ni razmišljao na tu stranu a bitno je :)odoh da vidim da li nook podržava!ima neka fora, možda radi nešto tako i na tvom soniju, napravi se neki styles.css za te epubove, uglavnom izgleda izvodljivo.baš sam se zagrejao,sada još samo da saznam da li nook šalju za Srbiju i koliko to zadovoljstvo košta.Takođe, i dalje otvoren za komentare i primedbe, kindle, nook ili nešto treće... Edited by Vapad
Link to comment
A sto, sta je problem sa kupujem prodajem :unsure:
cenim da insinuira kako je 'ispao iz kamiona'.
Ne, ništa takvo, nego sam nedavno baš tu cenu čuo, a ne na kupujem prodajem... a kontam da nije toliko česta roba... Edited by Vapad
Link to comment

e pa onda se izvinjavam :) nedavno mi kolega nudio stari kindle sa futrolom koja na vrhu ima led lampicu koja struju crpe iz njega za 100€ ali nije mi to to.paperwhite ima 24 stepena za podešavanje pozadinskog osvetljenja i to je prava stvar.paperwhite je na pomenutom kup.prod. figurirao sa cenom od 150 do 170€ tako da sam uboo i ekstra cenu.a lik od koga sam kupio valja isključivo kindlove.još sam ushićen, biblioteka u džepu je moj dečački san :)

Link to comment

:DJoj, sve se nadam da će početi da ispadaju iz kamiona malo pa da ih na starom buvljaku valjaju za budzašto, kako su neke druge stvari ranije, ali nije to interesantna stvar, nema čak ni kolor ekran :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...