Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Sto se tice uraacunavanja troskova slanja u cenu, zavisi od toga kako prikazu na deklaraciji na pakovanju. U principu razdvoje i onda je ok.Inace, osnovni kindle koji kosta valjda 79 usd je blizu granice od 50 eur, koja je joslobodjena carine. Da dignu na 100 ili barem 75 to bi bilo strava, a opet bi morao da kupujes laptopove u domacim radnjama.

Link to comment
mislim, to je bio primer, mozes uzeti 100e, 100 funti (koliko sam ja platila u UK stariju verziju) ili sta god hoces...
Hteo sam samo reci, cak i da je nepravda (a ne znam da li je, kad je tako svuda), opet i nije neka nepravda, jer je cena prakticno ista. Dolar je koliko videh malo jaci nego inace (tj evro je slabiji), ali do pre par meseci bi te po toj racunici izaslo jeftinije nego recimo Nemca koji za 100e kupi regularni nemacki Kindle (zanemarimo sad troskove slanja).
Link to comment
Hteo sam samo reci, cak i da je nepravda (a ne znam da li je, kad je tako svuda), opet i nije neka nepravda, jer je cena prakticno ista. Dolar je koliko videh malo jaci nego inace (tj evro je slabiji), ali do pre par meseci bi te po toj racunici izaslo jeftinije nego recimo Nemca koji za 100e kupi regularni nemacki Kindle (zanemarimo sad troskove slanja).
gde svuda? ja sam zivela u dosta od tog svuda, pa se nigde nisam susretala sa porezom i carinom na robu porucenu iz inostranstva za licnu upotrebu.a meni je nepravda kada nesto sto kosta 100, ti treba da platis 140 drzavi koja tu ni luk jela ni luk mirisala. isto to da si licno kupio u inostranstvu samo bi uneo u zemlju u koferu i nikom nista. ali ok, tebi nije "nepravda", to je sad pitanje licnog misljenja. Edited by rajka
Link to comment
... pa se nigde nisam susretala sa porezom i carinom na robu porucenu iz inostranstva za licnu upotrebu....
Do određene granice, naravno. Ovde kod mene je to 1000 dolara. Što pokriva veliku većinu potreba hi-tec vrste.
Link to comment
gde svuda? ja sam zivela u dosta od tog svuda, pa se nigde nisam susretala sa porezom i carinom na robu porucenu iz inostranstva za licnu upotrebu.a meni je nepravda kada nesto sto kosta 100, ti treba da platis 140 drzavi koja tu ni luk jela ni luk mirisala. isto to da si licno kupio u inostranstvu samo bi uneo u zemlju u koferu i nikom nista. ali ok, tebi nije "nepravda", to je sad pitanje licnog misljenja.
I kad unosis u zemlju u koferu teoretski moras da prijavis zar ne? Pogotovo ako npr. uzmes povracaj PDV-a u zemlji gde je kupljen ;).Ne bih da ulazim u to da li je normalno ili ne da postoje carina i porezi. Rekao bih da nisam sposoban da na to odgovorim, pogotovo ne u pola 2. Samo htedoh reci da ti u takvim uslovima cinjenicno nisi ni u kakvom podredjenom polozaju, jer ga placas kao i svi drugi u Evropi. Jedina nepravda u ovom konkretnom slucaju je sto Amazon prodaje Kindle za 99$ u Americi i 99e u Evropi, kad to odavno nije jedno te isto.
Link to comment
Kako si ga naručio?Ne znam da li se mogu osloniti na Amazon?
Ne mogu ti dati nikakvu korisnu informaciju po tom pitanju - ja sa Amazona naručujem samo kad gostujem u Americi, na adresu hotela. To je fina bezbolna varijanta, nemam volje ni živaca da nagađam da li je neka tetka na Carini jutros ustala na levu nogu.
Link to comment
  • 2 months later...

Da li se reklame u ovoj 79$ verziji prikazuju samo na home screen-u, ili?PS: Ima li svrhe razmišljati o nekom drugom reader-u, Nook Simple Touch možda?

Edited by zorglub
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...