Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

1 hour ago, noskich said:

Tax free?

Bilo je do skoro sa onim pausalcima, sad su to ukinuli, ali da su takse male za bogatune jesu.

Imas 5 stanova, i nikem nista.

 

Link to comment

Ja imam 2 primera odlaska u SLO ali zbog dece.

 

Bruto plate su tu negde ali su kod nas porezi i doprinosi manji pa je neto viši za veće plate.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, brusli said:

U zadnjih par godina ne znam nikog da je otisao napolje iz IT-a, pre toga je bilo svakih par meseci neko ode.

Znam baš puno ljudi koji su se preselili poslednjih 10 godina, baš zbog klime u društvu i državi. Jebo pare kada ne možeš da imaš normalan život, da dišeš normalan vazduh, da se ne cimaš da li će sutra neki SNS rmpalija da te reketira.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, placenik said:

neproporcionalno visoka primanja u odnosu na druge struke ovde, zive u Srbiji sa Nemackom platom

Ocu i ja na Tajlandu sa Ozi platom. Al ne smem jer @dragance kaže da onda neko roblje iskorišćavam.

Link to comment
3 hours ago, bags said:

I Austrije i veceg dela Nemacke.

 

Da bi to imalo smisla za poslodavca, ili je produktivnost u Srbiji veca, ili su nameti u Nemackoj na teret poslodavca veci pa je trosak za poslodavca u Srbiji manji iako su bruto plate vece.

 

Edit: Corav, pa ne vidim Sammaelov post, neka ostane.

Edited by Budja
Link to comment
31 minutes ago, Budja said:

 

Da bi to imalo smisla za poslodavca, ili je produktivnost u Srbiji veca, ili su nameti u Nemackoj na teret poslodavca veci pa je trosak za poslodavca u Srbiji manji iako su bruto plate vece.

 

Edit: Corav, pa ne vidim Sammaelov post, neka ostane.

I veca je produktivnost u Srbiji, i to ne neznatno, ali to je licni utisak, nemam sa čim da potvrdim...

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

I veca je produktivnost u Srbiji, i to ne neznatno, ali to je licni utisak, nemam sa čim da potvrdim...

 

U kojim bransama?

Link to comment
21 hours ago, radisa said:

Ne možeš ništa od toga da rešiš velikom platom... Čak ni da ti koruptuješ druge, zagađenje ne možeš time da rešiš, dobro školstvo gotovo da ne postoji nikako, ni sa parama (osi ako ti dete nijeiznad prosečno, pa da ga od 7 razreda furaš u neka specijalna odeljenja), a oko lekara je pitanje, dok si manje-više zdrav, sve je oK, ali ako postaneš bolestan od nečeg bitnog, treba ti poprilično para da to saniraš, a ne zarađuju svi u IT-ju baš toliko...

 

 

Inace su sad skocile zbog nerealnog kursa i cene po prodavnicama,mnogo stosta je skuplje kod nas nego u Eu. Sem hleba ali to je zbog naroda.

Link to comment
54 minutes ago, Mel said:

 

U kojim bransama?

Pau IT-ju...

 

Ili misliš u kojim branšama IT-ja? Kod mene, u implementaciji SAP rešenja sigurno, mislim, tu mi podaci možda jesu anegdtalni, ali gde god sam radio sa nekim SAP timom iz zapadne Evrope, paraleno, deo projkta koji su radili ljudi iz Srbije je bio značajno brži ...

 

Brat koji je .NET developer, ima sličan utisak iz kontakta sa zapadnjacima, kao i ja kod mene...

  • +1 2
Link to comment
50 minutes ago, radisa said:

Pau IT-ju...

 

Ili misliš u kojim branšama IT-ja? Kod mene, u implementaciji SAP rešenja sigurno, mislim, tu mi podaci možda jesu anegdtalni, ali gde god sam radio sa nekim SAP timom iz zapadne Evrope, paraleno, deo projkta koji su radili ljudi iz Srbije je bio značajno brži ...

 

Brat koji je .NET developer, ima sličan utisak iz kontakta sa zapadnjacima, kao i ja kod mene...

Evropljani su generalno dosta opusteni(teska ladovina),u USA se vise sljaka i jaci je pritisak. Radio sam i sa Kinezima,isto ko i Ameri.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...