Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

1 hour ago, Venom said:

 

Moja firma je imala solidan security breach i pricam sa sefom pre neki dan, kaze security je previse neozbiljan kod nas, kao u bankarskom sektoru itsl. je to sve mnogo ozbiljnije. Ja kazem, znam lika koji je kasnije radio za Deutsche Bank, osim sto je bio pametan, studije su mu se dobrim delom svodile na duvanje i LoL. Ne bih stavio ruku u vatru da je ista sta je on radio sigurno.

 

Znači svi koji su bili dobri u školi će biti dobri i na poslu i obrnuto? Iskreno prvi put čujem takvu tvrdnju :)

  • +1 4
Link to comment
27 minutes ago, Time Crisis said:

 

Znači svi koji su bili dobri u školi će biti dobri i na poslu i obrnuto? Iskreno prvi put čujem takvu tvrdnju :)

 

Ne, nego neki ljudi ce biti izuzetno dobri, neki izuzetno losi, ali vecina ce biti tu negde. Trava u 95% slucajeva nije zelenija drugde, jer su svi ljudi uglavnom isti. Neke od vasih kolega koje ne podnosite, jer nisu u stanju da rese nijedan problem ce u nekom trenutku preci u drugu firmu, gde takodje nece biti u stanju da rese nijedan problem. Svuda je inercija, svuda su firme nekad bile u stanju da urade nesto znacajno i onda su pocele da se voze na ler. Svuda je muljanje, laktanje, borba na "trzistu" za ugovore, gde je poenta da se neke pare vrte. To je jedina poenta na kraju, a mi mozemo da se lozimo do sudnjeg dana da posao treba da bude uradjen kako treba, da bude nekom koristan da blablabla.

 

Radili smo nekad davno nesto za Jysk i onda je bio neki postojeci problem, pa su mene pitali da vidim sta je tj. jel ima veze s nama. Pa sam pricao s nekim nadleznim tamo i mic po mic dok nije razumeo o cemu se radi, i onda kad je razumeo je samo rekao "ah to, ma to nema veze, to je od pocetka bila farsa i nije nikad radilo...". Ima i vecih firmi na svetu, ali Jysk radi po celoj Evropi i ima godisnji obrt od 5 milijardi. Ali neko je nesto mesecima drndao, desetine ljudi je bilo ukljuceno, sastanci, kad saberes vreme koje je potroseno i koliko ti ljudi kostaju, govorimo o troskovima od bez ikakvih problema 50 hiljada evra i onda bude "ma to je od pocetka bila farsa...".

Link to comment

Mira Murati, Chief Technology Officer at OpenAI (Creator of ChatGPT), is inviting you to DOKU.TECH X Edition 📍Join us on May 27 - 28 at Palace of Youth and Sports [Pallati i Rinisë], Prishtinë

zanimljivo da izvrsna direktorka za tehnologiju ChatGPTa dolazi u Pristinu. Ide li neko od ITijevca na Kosovo?

  • +1 1
Link to comment

Mira Murati je rođenjem Albanka, to to što dolazi na Kosovo nije ništa čudno. Kad bi skupu prisustvovao Ilja Sutskever ja bih išao u Prištinu, što da ne.

Edited by slow
Link to comment

+1 na šta Sammael kaže.

 

Sem što menu generalno ne smeta toliko intervjua, za high-level pozicije mislim da je to smisleno a i kandidat kroz te razgovore može dobro da opipa i razume tu organizaciju.

Link to comment

Ja sam bio na otvaranju, i onako liči mi dosta na Potemkinova sela u odnosu na to šta guraju kroz PR članke...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

rad uveče zbog sastanaka s Amerima, pare smešne.

Drugar koji je krenuo da radi u Endavi uvek kasni na tradicionalno pivo petkom zbog daily-ja sa Amerima u 18.00h,  taj sastanak je od miloste dobio ime fejli.

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

+1 na šta Sammael kaže.

 

Sem što menu generalno ne smeta toliko intervjua, za high-level pozicije mislim da je to smisleno a i kandidat kroz te razgovore može dobro da opipa i razume tu organizaciju.

Senior TPM je bila pozicija, to zaista nije nivo koji bi morao da zahteva toliko krugova. Imao sam manje od toga za sadašnju poziciju koja je direktorskog nivoa.

Link to comment

Kad smo kod trenutne ponude na trzistu, upravo mi se javio neki outsourcing lik koji za iskusnog Win/VMware sysadmina za podrsku klijentima u USA nudi 1300 evra platu :lolol:

  • Haha 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...