Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

Secam se da je moj kum ucestvovao na nekom tenderu on dao fer ponudu i izvisio zbog ProInter-a i kad je video njihovu ponudu shvatip je da niti rokovi niti kolicina ne mogu da budu ispunjeni.
"Zavrsilo se tako sto je rekao:
Kad vas sledeci put, ako ga bude bilo, budem zvao da pitam za detalje odmah mi recite da je namesteno da se ne cimam za administraciju itd za dzabe..."

A ako pitas za ove "sitnije" stvari to im rade ad-hoc ekipe.
Ima situacija da se ni ne zna da se radi za njih, nego zaobilazno...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Ja ne znam ni za jedan drzavni IT tender u Srbiji koji nije namesten. Ono, mozda je bio neki ali ja nisam cuo za to.  Desavalo se da dobiju firme kojima nije namenjeno ali samo zato sto nisu dovoljno dobro namestili onome za koga je pravljen tender. 

Link to comment
8 hours ago, radisa said:

A i ti projekti koji se odrađuju za državne firme uglavnom niko ni ne gleda da li su urađeni, nego samo da sve prođe papirološki i bilo kako da radi... Ako to pitaš...


S druge strane duge…
 

Ja sam bila pain in the ass za ovo na kontrolnoj strani. Doduse i softver koji je isporucivan uz studije je specifican. Mnogo slozene tehnike i matematike.

Vodja projekta (FTN) koji je zamenio jednog sjajnog tipa koji je otisao u inostranstvo (malo krvna zrnca i tako to) me nije voleo kao Nemca :D.  
Do mere da su pokusali da vrse direktan i posredan pritisak ili prezrivo da se ponasaju -  zensko da ga kontrolise :sad: i ne potpisuje pare lako. Slegnes ramenima, pravis se da ne razumes i radis najbolje sto mozes.
Kad se taj projekat zavrsio u granicama prihvatljivog, secam se da sam rekla sada, nazalost, pokojnom bivsem sefu sektora. Sledeceg ovakvog pacijenta ti servisiras.

 

Finansije nisu placale bez odobrenja tehnicke kontrole projekta. Tada su direktori jos uvek nesto znali i bilo ih je ipak briga da nesto sto ne sljaka dovoljno dobro ne prodje.
 

Ali moglo se osetiti u vazduhu da ne dolaze dobra vremena za one koji rade sa integritetom.
 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Nije fer da zaboravite Brnabinog brata iz Asseca koji pokriva banke , ali sigurno ima prste i u kojecemu drugom

Dobro, recimo niko ne zna za firmu SlovShore, preko koje mora da ide sve sa EPS-om i  ITjem (ili je bar moralo da ide, pre par godina, ne znam jesu nešto menjali)... To su ogromen pare, ogromne...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Dobro, recimo niko ne zna za firmu SlovShore, preko koje mora da ide sve sa EPS-om i  ITjem (ili je bar moralo da ide, pre par godina, ne znam jesu nešto menjali)... To su ogromen pare, ogromne...

sta to znaci na godisnjem nivou? 4-5 milki ili vise? jel mnoge outsourcing kuce  recimo imaju 10 milki revenue tako da to koliko je ogromno je diskutabilno.

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Ja ne znam ni za jedan drzavni IT tender u Srbiji koji nije namesten. Ono, mozda je bio neki ali ja nisam cuo za to.  Desavalo se da dobiju firme kojima nije namenjeno ali samo zato sto nisu dovoljno dobro namestili onome za koga je pravljen tender. 

pa tako je i u drugim oblastima,sta je cudno i sta je tu novo?

Link to comment
19 minutes ago, Miki_belavista said:

sta to znaci na godisnjem nivou? 4-5 milki ili vise? jel mnoge outsourcing kuce  recimo imaju 10 milki revenue tako da to koliko je ogromno je diskutabilno.

Da je 3-4 miliona ne verujem da bi ih Radisa pominjao :D

 

edit: s tim sto ove ne nalazim na apru, a linkedin daje neku regularnu stranjsku kompaniju

Edited by Lezilebovich
Link to comment
36 minutes ago, Lezilebovich said:

Da je 3-4 miliona ne verujem da bi ih Radisa pominjao :D

 

edit: s tim sto ove ne nalazim na apru, a linkedin daje neku regularnu stranjsku kompaniju

 

https://www.slovshore.rs/slovshore-site/

 

Možda nisam dobro ispelovao...

 

Kakve 3-4 milke, toliko dunu po jednom tenderu... A bog sveti zna koliko ih ima...

 

 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

@Lezilebovich i ja sam radio u stranoj kompaniji pa to nije menjalo cinjenicu da smo mi u lokalnoj ispostavi dobijali dzavne tendere preko prijateljstva direktora i Dinkica. 

Ma znam to, nego ni deluje po linkedinu da nema nikog u Srbiji uopste - na to sam mislio

 

sad je radisa pojasnio

Link to comment
37 minutes ago, Lezilebovich said:

Ma znam to, nego ni deluje po linkedinu da nema nikog u Srbiji uopste - na to sam mislio

 

sad je radisa pojasnio

Pa i nema... Imaju direktora i sekretaricu... Upoznao sma gospodina, fin čovek, malo smo se ispričali... Šta će im bilo ko, oni su tu samo krovna organizacija...

Edited by radisa
  • Hvala 1
Link to comment
On 3. 6. 2023. at 21:37, bags said:

 

Dobio sam godisnju 48k brutto sto se pretvara u nekih 2600 mesecno.

 

Tako da sam preterao sa ovim juniorskim poredjenjem.

 

Pa ovo je smešno. Dva soma i šesto za mesto lead developera u Nemačkoj? Ja sam živeo u ubeđenju da su u Nemačkoj prosečne plate 3-4K eura, a za IT stručnjake svakako i više. Izgleda sam imao/imam žešće iskrivljenu sliku o visini primanja IT kolega sa zapada :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...