Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

43 minutes ago, x500 said:

@Mel naravno da uvek ima drugacijih primera.

 

Moj poznanik od pre 10+, Talijan koji je zavrsio fiziku, je radio u Nemackoj kao tester za startnu junior platu od 35k eur bruto (pritom SK1) i posle 2 godine izasao na 38k. Trazio je 42k i nisu hteli da mu daju. 

 

Trazio u CH platubod 75k CHF, i dobio posao za 90k CHF zato sto i drugi na toj poziciji imaju takvu platu. Pametna firma. 

 

inace Talijani beze obrzovani(IT,fizika) pun ih je London,imaju jake pozicije. Ali nemaju svoje startupove,luda zemlja.

Link to comment
3 minutes ago, Miki_belavista said:

inace Talijani beze obrzovani(IT,fizika) pun ih je London,imaju jake pozicije. Ali nemaju svoje startupove,luda zemlja.

Ovaj Talijan mi je pricao da kao pocetnik u Rimu ili Milanu moze da dobije platu od 900 do 1000 eur, i da placa stan 700. Zato je prvo otisao u DE, pa u CH gde i sada zivi i radi.

 

Link to comment
30 minutes ago, x500 said:

Ovaj Talijan mi je pricao da kao pocetnik u Rimu ili Milanu moze da dobije platu od 900 do 1000 eur, i da placa stan 700. Zato je prvo otisao u DE, pa u CH gde i sada zivi i radi.

 

ostane mu za spagete u kucnoj reziji,to gore nego kod nas!

Link to comment
50 minutes ago, x500 said:

Ovaj Talijan mi je pricao da kao pocetnik u Rimu ili Milanu moze da dobije platu od 900 do 1000 eur, i da placa stan 700. Zato je prvo otisao u DE, pa u CH gde i sada zivi i radi.

 

 

Kao pochetnik davne 2000 neke khm, slichno sa prihodima tom Italijanu. Odgovor je da sa platom od 1000 evra nije ideja da uzima stan od 700 evra u Rimu. uzima se soba gde nadjes i putuje na posao.

Link to comment
14 minutes ago, Lezilebovich said:

Da pitam ovde prvo, pa posle google i ostalo ... Da li je 95K godisnje u Amsterdamu plata od koje moze porodica da zivi ? 

nategnuto

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Lezilebovich said:

Da pitam ovde prvo, pa posle google i ostalo ... Da li je 95K godisnje u Amsterdamu plata od koje moze porodica da zivi ? 

 

Ne znam dal si s Dobričićem u kontaktu, on je tamo negde?

  • +1 1
Link to comment
On 2. 6. 2023. at 8:54, bags said:

Moja 2 centa sto bi rekli:

  • IT generalno nije cenjen u zapadnoj evropi. Nema politike podizanja plata jer je priliv stranaca bio do sada uvek dovoljan tako da mozes raditi dumping. Ja sam imao juce razgovor u nemackoj firmi "En pal" iz Berlina , gde su mi za mesto Lead Developera ponudili junor platu iz Beograda. Mada srecom je bila prva runda. :)
  • Nas sistem obrazovanja koliko god se cinio raspadnut proizvodi dobar IT kadar. Dosta doprinosi i taj neki nas sportski mentalitet gde vecina ljudi nece bude najgori clan tima nego bas obrnuto.
  • Fime iz Srbije imaju generalno dobar delivery. Ljudi su uglavnom motivisani da urade posao. Posto smo generalno alavi na pare ljudi rade dosta i zele da napreduju. Tako da i kad imas na pocetku nizu cenu, odradis par projekata cak i da im podignes cenu iznad zapadne njima odgovara jer isporucujes.

 

Ponudili su ti 1000-1500e bruto platu za team leada?

Link to comment
15 minutes ago, djeneralche said:

Ponudili su ti 1000-1500e bruto platu za team leada?

 

Dobio sam godisnju 48k brutto sto se pretvara u nekih 2600 mesecno.

 

Tako da sam preterao sa ovim juniorskim poredjenjem.

Link to comment
7 hours ago, bags said:

 

Dobio sam godisnju 48k brutto sto se pretvara u nekih 2600 mesecno.

 

Tako da sam preterao sa ovim juniorskim poredjenjem.

Neto 50.5K AUD što je malo ispod "prosečne" plate u Australiji po principu sarma prosek. Prilično slabo za lokalne prilike, e sad šta može u Austriji sa tim ne znam. 

 

 

 

Edited by noskich
Link to comment

Kad smo kod IT.ja u Srbiji: ko su ljudi koji rade IT ovoj SNS žgadiji?

 

Ne firme, tu će se uvek naći neki vlasnik lakog morala a lakom na pare i usluge, nego baš sljakeri koji odrade šta treba? I zašto to rade? 

Meni da dodje sef i kaže da treba da radim nešto za njih , iste sekunde BiH počeo da tražim nov posao

Link to comment
27 minutes ago, Zverilla said:

Kad smo kod IT.ja u Srbiji: ko su ljudi koji rade IT ovoj SNS žgadiji?

 

Ne firme, tu će se uvek naći neki vlasnik lakog morala a lakom na pare i usluge, nego baš sljakeri koji odrade šta treba? I zašto to rade? 

Meni da dodje sef i kaže da treba da radim nešto za njih , iste sekunde BiH počeo da tražim nov posao

 

Za firme koje rade državni sektor, svi znamo, zar ne... Comtrade, Roming, ProInter i Enetel... Nadam se da nisam nekog zaboravio... S tim što je ProINter pre par godina pao u neku nemilost, to sma pokušao da dokučim šta se desilo, ali sam bio prekratak za pun info...

 

A šljakere generalno boili briga, to su u tim firmama uglavnom klinci... A i ti projekti koji se odrađuju za državne firme uglavnom niko ni ne gleda da li su urađeni, nego samo da sve prođe papirološki i bilo kako da radi... Ako to pitaš...

 

AKo pitaš baš za sam SNS, e to neznam, kontam da im sve usluge radi neka od gornjih firmi, ComTrade najverovatnije...

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...