Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

2 minutes ago, Shan Jan said:

Kad smo kod trenutne ponude na trzistu, upravo mi se javio neki outsourcing lik koji za iskusnog Win/VMware sysadmina za podrsku klijentima u USA nudi 1300 evra platu :lolol:

 

 

:isuse:

Link to comment
47 minutes ago, Shan Jan said:

Vau 1 od kuce, bas su se isprsili :lolol:

 

A plata i benefiti? Il prodaju onu pricu da pravis istoriju?

 

Vrh njihovog range-a za tu poziciju mi je bio kao tada aktuelna plata u FISu (za koju znam da je bila u donjoj polovini range-a, a trebalo bi da je po svemu niža).

 

Praviš istoriju, pominju se nedefinisani bonusi, a najveći benefit je 40k USD u akcijama Riviana (naravno, vestuje se kroz x godina). Ono što je presmešno je što im je IPO bio na 130 USD po akciji, u momentu kad sam ja pričao s njima bili su na 35 USD po akciji, a nedugo potom...

 

image.png.5851b2a38e401e17036549cc6ae45d08.png

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

 

Vrh njihovog range-a za tu poziciju mi je bio kao tada aktuelna plata u FISu (za koju znam da je bila u donjoj polovini range-a, a trebalo bi da je po svemu niža).

 

Praviš istoriju, pominju se nedefinisani bonusi, a najveći benefit je 40k USD u akcijama Riviana (naravno, vestuje se kroz x godina). Ono što je presmešno je što im je IPO bio na 130 USD po akciji, u momentu kad sam ja pričao s njima bili su na 35 USD po akciji, a nedugo potom...

 

image.png.5851b2a38e401e17036549cc6ae45d08.png

Pa dobro, to samo znači da ćeš dobiti više akcija za 40k pa ćeš biti još bogatiji kad one budu vredele 10.000 po komadu ;)

  • +1 1
Link to comment

Haha, da samo sto ce vrlo brzo "zbog promene na trzistu, khm khm" da spuste 40k na manju cifru a sanse da akcije takve firme skoce su iste koliko i da se sunovrate jos vise. 

 

Moja firma je zbog nezadovoljstva upravo kretanjem akcija prekinula davanje istih i sad pricaju kako ce da navodno povecaju godisnji bonus u cvrstoj valuti. Doduse jos nisu rekli koliko :rolleyes: No cenim da ce svakako biti bolje jer akcije koje sam dobio pre 2 godine sada vrede 5 puta manje :isuse:

 

Samo zelene braco, samo zelene...

Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Samo zelene braco, samo zelene...

 

Ide to do neke odredjene sume ali kasnije nema sanse da se gura bez stocks ili varijabilnog bonusa. Cak je i Netflix odustao od toga.

 

Zadnji trend kod stratupa je da svi u firmi imaju istu platu samo razilicitu kolicinu dionica. (cak i pre-IPO faze)

Link to comment

Eh pa dobro, ja sam daleko od toga da se bijem za neke ozbiljne pakete. Upadam u seniour (in life :D ) inzenjere. Imamo varijabilni bonus ali realno su tu prilicno mala odstupanja. Bonus raste kako si na vecoj poziciji ali za to vec moras da ides u menadzerske vode. Ja se nadam da cu se izboriti da udjem u tim arhitekata i da tu sljakam bez menadzerskog stresa.

 

No i da sam programator, ne znam koliko bih se vise zanosio startupovima, deluje mi da je sansa da to uspe i postanes milioner ono... Cini mi se da je proslo zlatno doba kad se u svaki gruvala neprekidno reka para u nadi da ce da izrodi milijarde za svoje investitore. 

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Shan Jan said:

Ja se nadam da cu se izboriti da udjem u tim arhitekata i da tu sljakam bez menadzerskog stresa.

 

Nas glavni arhitekta je prilicno frustiran. Menadzment forsira u najmanju ruku nerealne stvari a ovi ispod ga ne bendaju puno jer im nije u liniji komandovanja.

Vrhun

 

 

21 minutes ago, Shan Jan said:

No i da sam programator, ne znam koliko bih se vise zanosio startupovima, deluje mi da je sansa da to uspe i postanes milioner ono... Cini mi se da je proslo zlatno doba kad se u svaki gruvala neprekidno reka para u nadi da ce da izrodi milijarde za svoje investitore. 

 

Impact je kljucna rec, access zadnjim tehnologijama i title inflation. Plate nisu manje nego u prosecnim firmama. Tako i da pukne sve samo nastavis u obicnoj firmi.

Edited by bags
Link to comment
9 minutes ago, bags said:

 

Nas glavni arhitekta je prilicno frustiran. Menadzment forsira u najmanju ruku nerealne stvari a ovi ispod ga ne bendaju puno jer im nije u liniji komandovanja.

 

Impact je kljucna rec, access zadnjim tehnologijama i title inflation. Plate nisu manje nego u prosecnim firmama. Tako i da pukne sve samo nastavis u obicnoj firmi.

Ovo prvo verujem da zavisi i od coveka i od strukture firme. Kod nas je odgovornost prevashodno na PM-ovima koje imas za skoro sve sto zahteva malo vise rada. Ti si tu da odradis svoj deo posla, prosledis zahteve drugima a na njemu je da se vija. 

 

A ovo drugo se skroz slazem. Ja sam se licno ulenjio i meni je ovde sasvim udobno ali za nekog mladog lava to jeste dobra opcija. 

Link to comment

Problem je sto trenutno obicne firme ne primaju, tj vecina ne prima.

Tako da ako se nadjes u raskoraku, naebo si.

Cini mi se da je danas gore nego 2008, ali daleko od kataklizme 2001.

 

  • +1 1
Link to comment

Ja sam 2001. radio za 400 maraka na crno, danas juniori ne dobijaju ispod soma i nešto evra na belo, inflacija nije baš bila tolika da objasni tu razliku.

  • +1 4
Link to comment

Koliko se secam 2008 nije bilo nekih vecih otpustanja, i jos bitnije nije bilo gomile ljudi na benchu.

A 2001 je posebna prica, programeri su u to vreme bili obicni sljakeri, nisu imali lejzibegove :)

 

  • +1 2
Link to comment
38 minutes ago, Sammael said:

Ja sam 2001. radio za 400 maraka na crno, danas juniori ne dobijaju ispod soma i nešto evra na belo, inflacija nije baš bila tolika da objasni tu razliku.

 

Misliš razliku u njihovu ili tvoju korist? Nisam siguran da sam razumeo post

Link to comment
3 minutes ago, Time Crisis said:

 

Misliš razliku u njihovu ili tvoju korist? Nisam siguran da sam razumeo post

 

Njihovu naravno, ja sam u međuvremenu nakrcao još 22 godine iskustva i prešao na neke druge pozicije, nego poredim juniore tada i sada.

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

 

Njihovu naravno, ja sam u međuvremenu nakrcao još 22 godine iskustva i prešao na neke druge pozicije, nego poredim juniore tada i sada.

 

Nisam siguran... crno ili ne, ali 400 maraka 2000-2001 su bile opasne pare. moji su u to vreme radili u nekom društvenom preduzeću za 80-100 maraka plafon

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...