Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

To se nalazi ovde. Nije nikako obelezeno i potpuno slucajno smo ga otkrili tako sto smo trazili lepo zaklonjenu uvalu da bacimo sidro, a na nekim drugim mestima koje smo planirali za taj dan je bila guzva.

 

jtnZhil.jpg

 

s0P7SPx.jpg

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Ako cete kolima onda onda definitivno peloponez...

 

Mada ne znam kolko je tamo za kupanje krajem septembra. Mozda vam je zbog toga bolji krit. Al to, jelte, ne moze kolima...

Edited by Bright Billy
Link to comment
21 hours ago, Sara said:

Mi smo iznenada odlucili da se krajem septembra spustimo u Grcku.

Negde juznije. Da budu lepe plaze i da se ima sta videti. 

Neka preporuka?

Ako idete kolima, probajte Poros, deo Peloponez. Lepo i zanimljivo malo ostrvo. Ima nekoliko zanimljivih plaza, meni najbolja Russian dockyard. 

Uvece moze lepo da se seta i rucka u samom gradu.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo nas na Halkidikiju

Razmisljamo da u povratku svratimo u taj TC Cosmos kod Soluna. Nikad do sada nismo.

Ima li to smisla ili nema?

Neka preporuka? Koje radnje?

Ako imaju samo HM i slicno to mogu i u Beogradu🤔

Link to comment
  • 5 weeks later...

U obavezi sam podijeliti putovanje, ali, unatoc odlicnim savjetima @Bright Billy @Delija67 zbog zadanih okolnosti nisam, uspio doci do Peloponeza.. 

Dakle, u 14 dana sam od Ri i nazad napravio nesto preko 4000 km. Ispostavilo se da bi sve drugo bio preambiciozan plan s djecom ...a i ovo je bilo napeto.

Radio sam put od 400 do 500 km dnevno najvise.

Dakle Bg, dalje Mrzenci pa natrag spavanje u Popovoj Kuli pa opet napred do Sartia.. tu smo obisli u 4 dana istocni dio poluotoka sa plazama i opustencijom. Najdalje smo se spustili u Porto Kuofo. Lezanija, plaze, klopa.

Od tuda do Soluna ,jedna noc, obilazak i slijedeci dan dole.

Odluka je, u foto finishu, pala za Pelion na sugestiju grkinje, koja je neposredno prije nocila kod mene, sa parovima iz Napolia, koji su se vracali od kuce u pecalbu( rade u Vilahu..). 

Ispostavilo se da sve sto je rekla bilo i vise od obecanog. 

Smjestile se u Lavkosu, na kraju poluotoka, mjestu u planini udaljenom 6 km od Miline, koje je prekrasno malo selce na moru. U Lavkosu veliki trg pokriven platanama sa 4 taverne gdje se cude kako to sa nismo iz Grcke. Za preporuku od smjestaja, klope do ljubaznosti. 

Od tuda radili dnevne izlete po cijelom poluotoku  sta po plazama s jedne ili druge strane ili po planinskoj unutrasnjosti, tavernama  konobama. Jedini  oblacni dan iskoristili u Volosu za shoping... 

Mjesta iznad su bajkovita, kamene ulice, trgovi, taverne, pomjesana Italija i Grcka (imaju povijesnu neposrednu vezu sa Toakanom cak i Trstom)...Gradici povezani planiniskim stazama, najcesce i poplocanim, za setace traking i te fore izuzetno. Ako nemas volje za to, spustis se kroz.nepregledne maslinike za pola sata na mediteraneo plazu. Iako sam bio krajem augusta, dozivio sam situacije gdje smo bili nas 10.ak u kilometarskoj uvali. 

Poslije 5 dana uputili se na Meteore, turisticki, od tuda za Dorjan. Zatim Bg -Ri i proslo 15 dana

Eh skoro zaboravio, ako ste tamo nikako ne propustiti mali vlakic (kao ciro) prolazi preko opisanih planinskih pejzaza. Jedino je frka sto  ga nisam nikako uspio rezetvirati online, a vozi samo vikendom, nego na.noge u Volos na zelj. stanicu koju se nisu dosjetili niti Max i Bunker 

  • +1 7
Link to comment
  • 4 months later...

Trebalo bi da idem u Atinu pocetkom Juna, na neku konferenciju, poslom.
Ali bih ostao duze od ta 2 dana - probali bi supruga i ja da iskombinujemo pa da ostanemo 7-10 dana, posto nikada nismo bili.
Da li neko ima neke preporuke, gde je najbolje odsesti u smislu povezanosti i dostupnosti turistickih destinacija? 

Konferencija je ovde negde, vesto zaokruzeno jarko crvenim flomasterom, tako da, mojom logikom bi trazili smestaj u tom nekom delu, ali opet - zaista sam/smo otvoreni za bilo kakav savet.

image.thumb.png.e1b84cee3e53db9451f46cb9e9023dc6.png

Link to comment

Slobodno trazi smestaj tu gde ti je konferencija, tu bi trebalo da prolazi metro mozes i da proveris, verovatno ima 4, 5 stanica do svih glavnih turistickih mesta. Uglavnom sve je u centru i obavezno na Lycabettus brdo. 

  • Hvala 1
Link to comment

Od Sintagma trga krece velika pesacka zona, tu imas brdo mesta da jedes, Plaka, Monastiraki, to su ti turisticki delovi kao pesacke zone. Sve je to ispod Akropolja. Ne zadrzavas se previse na Omoniji, tu ima dosta dzeparosa. Botanicka basta je u centru isto i lepa je. 3, 4 dana je dovoljno za taj centar i muzeje, ako imate vise dana idite i do Pireja, postoje busevi koji vrte u krug po celoj Atini.

Ovo je fin prikaz

https://www.milosdjajic.com/2018/04/27/mirisljava-atina/

  • Hvala 1
Link to comment

potvrđujem sve što piše djeneralche, dodajem i Glifadu kao plažu, obavezno Likavitos (brdo), i obavezno šetnjica malim uličicama oko Akropolja, nekako su baš jedinstvene (nije turistički, prosto male ulice sa stambenim kućama, ali su nekako specifične i mirna je i lepa atmosfera)

Link to comment
  • 2 months later...

gde jesti na tasosu? konkretno potos, ali moze bilo gde, posto smo kolima.

 

da li postoji na tasosu neka pijaca/mesto gde se moze kupiti sveza riba ili skoljke?

Link to comment
3 hours ago, nenad said:

gde jesti na tasosu? konkretno potos, ali moze bilo gde, posto smo kolima.

 

da li postoji na tasosu neka pijaca/mesto gde se moze kupiti sveza riba ili skoljke?

Jagnjetina u Teologosu, to je i blizu Potosa. Wine Bar u Panagia-i, ali je to malo nezgodno ako vozač voli da popije. :)

  • +1 2
Link to comment

Prosle godine sam bio na Kipru Aja Napa i odusevio se, nisam siguran da mogu naci neku destinaciju koja bi mi tako legla. Da je stalno suncano, toplo, smestaj sasvim pristojan, polupansion, hoteli nemaju svoju plazu ali je gradska blizu i plaze su naravno prelepe pescane. Nema obilazaka, voznje (izuzev sto sam otisao na jos par paza, ali uglavnom sam bio na nissi koja mi je bila blizu), jednostavno uzivanje.

E sad, da li neko ima neku preporuku za nesto tako slicno, mozda bih isao na neko grcko ostrvo tipa krit, krf, rodos?

Najvise me zanima mozda taj krit, ima li nekih iskustava, sta tamo moze da se ocekuje?

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...