Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

4 hours ago, I*m with the pilots said:

Ja sam na Samosu krajem juna 2017. imala mali auto za 35 ili 40€ na dan u trajanju od pet dana. Izguglala neke od domaćih u Pitagorionu i besplatno rezervisala manje od mesec dana pre.

Ali hm, otkud ti to da nema previše turista?

 

ako uporedim sa kritom ili rodosom :)

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

nisam bas pratila topik pomno, pa se unapred izvinjavam, uputite me na pretragu ako je vec bilo - preporuke za peloponez? nafplio, tolo su nam za sada na pameti.

ako ne uspemo kasno ovog leta, onda pocetkom sledeceg.

Link to comment
20 hours ago, Aleksija said:

nisam bas pratila topik pomno, pa se unapred izvinjavam, uputite me na pretragu ako je vec bilo - preporuke za peloponez? nafplio, tolo su nam za sada na pameti.

ako ne uspemo kasno ovog leta, onda pocetkom sledeceg.

 

peloponez se radi u etapama. velik je. trebalo bi sigurno 6 nedelja da se onako sve obidje.

nafplio i tolo su ok. nafplio je divan grad, ali ima samo jednu dobru plazu koja nije bas blizu grada - karathonas beach.

tolo je klasicno turisticko mesto, ima mnogo hotela i apartmana, i solidnu plazu. moze da posluzi kao baza za obilazak argolide gde ima svasta da se vidi:

- mikena

- epidaurus

- korint (kanal i nalaziste)

- argos

 

ako si tamo autom onda mozda bolje da budes u napfliu. tolo je malo bezze uvece, ali je nafplio bombonica.

 

mi smo prosle godine bili u mesiniji, smesteni u pilosu koji je simpa ali nema plazu, ali zato u okolini se ne zna koliko ima sjajnih plaza. metoni, koroni, finikunda prema jugu, prema severu jalova i zaliv okoli i naravno voidokilia. ima mnogo istorije tamo sam pilos, pa metoni, naravno olimpija i drevni mesini koji nije toliko poznat, ali je sjajno mesto. zatim, vodopadi polilimnio i kalamaris.

 

za buducnost nam ostaje da obidjemo juzni deo peloponeza: mani, monemvasia i okolina

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

super, hvala ti, upravo sam na isti nacin razmisljala - nafplio boravak, pa tolo i ostale plaze i izleti kolima.

izgleda da ipak necemo moci ove godine, muz je ipak iskoristio letnji bonus za odmor, no svejedno, ako se bude zdravo i pravo, sledeca godina se ne propusta.

nego sam ja bas onako zacrtala da, ako ikako mozemo, vidimo i monemvasiu, ne znam da li je ambiciozno, za jedan dan preko sparte do monemvasie i predvece natrag. plaza nam nije prioritet, al videcemo i kakvi budu vremenski uslovi i ostali faktori.

pola puta iz srbije do peloponeza nam je negde oko soluna, tako da cemo mozda tu da spavamo, a u povratku cemo videti...

hvala ti jos jednom, sad samo treba pregurati sledecih 11 meseci :D

 

Link to comment
22 minutes ago, Aleksija said:

super, hvala ti, upravo sam na isti nacin razmisljala - nafplio boravak, pa tolo i ostale plaze i izleti kolima.

izgleda da ipak necemo moci ove godine, muz je ipak iskoristio letnji bonus za odmor, no svejedno, ako se bude zdravo i pravo, sledeca godina se ne propusta.

nego sam ja bas onako zacrtala da, ako ikako mozemo, vidimo i monemvasiu, ne znam da li je ambiciozno, za jedan dan preko sparte do monemvasie i predvece natrag. plaza nam nije prioritet, al videcemo i kakvi budu vremenski uslovi i ostali faktori.

pola puta iz srbije do peloponeza nam je negde oko soluna, tako da cemo mozda tu da spavamo, a u povratku cemo videti...

hvala ti jos jednom, sad samo treba pregurati sledecih 11 meseci :D

 

 

treba 3 sata kolima od nauplije do monemvasije. nije nemoguce. rano krenete, i to je to. 

  • +1 1
Link to comment

Ogroman je peloponez, veci od slovenije npr. Mi smo sad bili na jeugozapadnom delu, mesinija se zove. Malo severnije od pilosa koji pominje ros. Zaboli smo (mozda malo i slucajno) bas ono sto volimo, da je rural, da nema previse komercijalnog turizma a samim tim ni guzve i da su plaze velike i pescane. Tolko mi je gotivno bilo da da nisam imao preveliku zelju za nekim daljim obilascima, samo sam u jednom danu isao u spartu (koja je go kurac al eto cisto covek da se zapljune) i u mistru koja je vrhunska. Sve ostalo cu narednih godina posto se definitivno vracamo na peloponez. Od malo vecih mesta tu je pilos koji je simpatican ali nema plazu i metoni metoni gde je zanimljivo kupanje bukvalno pored tvrdjave. Na kontra stranu, ka severu, je kiprijanija koja ima lep deo oko tvrdjave itd. Tamo inace svako iole vece mesto ima tvrdjavu i generalno me ti gradici vise podsecaju na juznu italiju nego na recimo egejsku grcku. Moj komentar je bio da je to ustvari italija al na nekom bas kvalitetnom heroinu :D

 

Turisti su mahom grci, nikog nista ne razumes, milina bozija. Cak su im i ugostitelji tanki sa engleskim. Brze hrane nema uopste, kafane su dobre, cene pristojne...

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Ros said:

 

treba 3 sata kolima od nauplije do monemvasije. nije nemoguce. rano krenete, i to je to. 

 

Realno su to 3 razlicita letovanja, istok (nafplion), jug (monemvasija) i i zapad ovde gde sam ja bio. Sve je to na po tri sata jedno od drugog, preveliko je cimanje da se sve obidje u jednom cugu...

Link to comment

Jel ima smisla ići negde u Grčku početkom oktobra? Tj da li može da se igde normalno kupa? Teško da ću videti odmora pre 1.10 pa gledam koliko južno i egzotično moram da odem da bi uhvatio malo sunca.

Link to comment
19 minutes ago, *edited by mod said:

Jel ima smisla ići negde u Grčku početkom oktobra? Tj da li može da se igde normalno kupa? Teško da ću videti odmora pre 1.10 pa gledam koliko južno i egzotično moram da odem da bi uhvatio malo sunca.

 

na kritu bez problema moze da se kupa u oktobru.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Bright Billy said:

 

Realno su to 3 razlicita letovanja, istok (nafplion), jug (monemvasija) i i zapad ovde gde sam ja bio. Sve je to na po tri sata jedno od drugog, preveliko je cimanje da se sve obidje u jednom cugu...

 

tacno tako. slicno kao i krit. hanja, agios nikolaos i jug. sve po 2-3 nedelje. i opet fali vremena :D

 

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, nenad said:

 

na kritu bez problema moze da se kupa u oktobru.

 

pa i rodos bi mogao da dodje u obzir. verovatno i peloponez. 

 

kipar je isto opcija, samo je kipar skuplji od ostale grcek

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Iz beograda ima gomila letova za kipar a u oktobru ce karte biti jeftine, sto je isto stavka. Ja sam se u maju kupao na kipru i bila je hladna voda al kraj leta je verovatno druga prica...

Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

 

pa i rodos bi mogao da dodje u obzir. verovatno i peloponez. 

 

kipar je isto opcija, samo je kipar skuplji od ostale grcek

 

nisam ja rekao da drugi delovi ne dolaze u obzir. :)

 

kipar je isto ok, ali meni je krit dosta bolja opcija.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, nenad said:

 

nisam ja rekao da drugi delovi ne dolaze u obzir. :)

 

kipar je isto ok, ali meni je krit dosta bolja opcija.

 

krit je majka za sve grcke destinacije :)

 

@*edited by mod ako resis da ides na krit, ja ti mogu preporuciti sjajan smestaj u agii apostoliju, 4km od hanje. tamo smo bili 2 puta. gazda je super lik, blizu plaze i lidla :D

https://www.meliastudios.gr/

 

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Ros said:

 

krit je majka za sve grcke destinacije :)

sjajan smestaj u agii apostoliju, 4km od hanje. tamo smo bili 2 puta. gazda je super lik, blizu plaze i lidla :D

https://www.meliastudios.gr/

 

Ovo pamtim za sljedeću godinu…

 

… a za početak oktobra, mi bili na Santoriniju, kupali se svaki dan…

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...