Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

On 4. 6. 2023. at 15:21, Zeleni sto said:

Jagnjetina u Teologosu, to je i blizu Potosa. Wine Bar u Panagia-i, ali je to malo nezgodno ako vozač voli da popije. :)

 

hvala, ali bas mi se nesto ne jede janjetina u grckoj, oni metju travke neke a ja volem samo so i razanj. 

Link to comment
1 hour ago, ZSNj said:

Prosle godine sam bio na Kipru Aja Napa i odusevio se, nisam siguran da mogu naci neku destinaciju koja bi mi tako legla. Da je stalno suncano, toplo, smestaj sasvim pristojan, polupansion, hoteli nemaju svoju plazu ali je gradska blizu i plaze su naravno prelepe pescane. Nema obilazaka, voznje (izuzev sto sam otisao na jos par paza, ali uglavnom sam bio na nissi koja mi je bila blizu), jednostavno uzivanje.

E sad, da li neko ima neku preporuku za nesto tako slicno, mozda bih isao na neko grcko ostrvo tipa krit, krf, rodos?

Najvise me zanima mozda taj krit, ima li nekih iskustava, sta tamo moze da se ocekuje?

Otisao mi je post na proslu stranu, pa va vracam ovde :)

Link to comment
1 hour ago, ZSNj said:

Prosle godine sam bio na Kipru Aja Napa i odusevio se, nisam siguran da mogu naci neku destinaciju koja bi mi tako legla. Da je stalno suncano, toplo, smestaj sasvim pristojan, polupansion, hoteli nemaju svoju plazu ali je gradska blizu i plaze su naravno prelepe pescane. Nema obilazaka, voznje (izuzev sto sam otisao na jos par paza, ali uglavnom sam bio na nissi koja mi je bila blizu), jednostavno uzivanje.

 

 

kume, ti li si?

 

:huh:

Link to comment
12 hours ago, ZSNj said:

Prosle godine sam bio na Kipru Aja Napa i odusevio se, nisam siguran da mogu naci neku destinaciju koja bi mi tako legla. Da je stalno suncano, toplo, smestaj sasvim pristojan, polupansion, hoteli nemaju svoju plazu ali je gradska blizu i plaze su naravno prelepe pescane. Nema obilazaka, voznje (izuzev sto sam otisao na jos par paza, ali uglavnom sam bio na nissi koja mi je bila blizu), jednostavno uzivanje.

E sad, da li neko ima neku preporuku za nesto tako slicno, mozda bih isao na neko grcko ostrvo tipa krit, krf, rodos?

Najvise me zanima mozda taj krit, ima li nekih iskustava, sta tamo moze da se ocekuje?

 

krit je i-ching. krit is the sum of all wisdom. krit is the answer to any question.

 

velik je i mozes da ocekujes sve zivo. zavisi sta ocekujes. ja sam bio u istocnom delu (agios nikolaos) i tri puta u okolini hanje (agii apostoli)

za agii apostoli ti mogu i smestaj preporuciti, gde smo bili dva puta. https://www.meliastudios.gr/

gazda andoni, profesor u penziji, sjajan lik. uvek zna gde je najbolja jagnjetina trenutno :)

 

nekih 200-300m od studija ima par lepih plaza, bus stanica za hanju je 20 metara od studija, u istoj ulici su lidl i jos jedan veliki super market. cisto i uredno.

grandioznost krita se moze videti ako imas auto, ali cak i bez auta, mozes mnogo toga da vidis i lokalnim busevima.

zato, najbolje pitaj konkretno.

za grcka ostrva igra ulogu i kad hoces da ides.

Link to comment
12 hours ago, Ros said:

 

krit je i-ching. krit is the sum of all wisdom. krit is the answer to any question.

 

velik je i mozes da ocekujes sve zivo. zavisi sta ocekujes. ja sam bio u istocnom delu (agios nikolaos) i tri puta u okolini hanje (agii apostoli)

za agii apostoli ti mogu i smestaj preporuciti, gde smo bili dva puta. https://www.meliastudios.gr/

gazda andoni, profesor u penziji, sjajan lik. uvek zna gde je najbolja jagnjetina trenutno :)

 

nekih 200-300m od studija ima par lepih plaza, bus stanica za hanju je 20 metara od studija, u istoj ulici su lidl i jos jedan veliki super market. cisto i uredno.

grandioznost krita se moze videti ako imas auto, ali cak i bez auta, mozes mnogo toga da vidis i lokalnim busevima.

zato, najbolje pitaj konkretno.

za grcka ostrva igra ulogu i kad hoces da ides.

Hvala Ros.

Isao bih drugu polovinu jula. Nisam nesto zahtevan, idem u paru i ocekujem samo da se lepo odmorim na lepim plazama, vidim mozda nesto zanimljivo :D

Mozda bih i skijatos uzeo u obzir, dobio sam neke dobre preporuke, sta ti kazes?

Da, voleo bih da izbegnem da odem i da mi 10 dana duva neka vetrina, sto sam cuo da postoji mogucnost za neka Grcka ostrva?

Link to comment
30 minutes ago, ZSNj said:

...voleo bih da izbegnem da odem i da mi 10 dana duva neka vetrina, sto sam cuo da postoji mogucnost za neka Grcka ostrva?

Sa meltemijem/etezijama mozes da racunas zasigurno na Egeju, ostrvima posebno: od negde maja do septembra su skoro obavezni i znaju da itekako zajebu dojam.

Baksuz, namcor, nocu ne duva, popodne se razmase, ali da ne ispadne da te plasim :) zavisi od godine, bude godina umerenih, skoro da ga i ne primetis, severac je pa na velikim vrucinama skoro da dobro dodje, rashladi, ali ima godina kad zaista nadmasi sebe, plazu recimo ucini skoro pa nemogucom, narocito ako je pescana, kad je takav nije sala ni za plovljenje, cak i sedenje u kafanskim/kafic bastama...

Tek, Egej i meltemi, dva brata rodjena, dakle - srecno i dobru godinu zelim... :) 

 

A, da: ako srece ne bude bilo, potrazi smestaj/plaze na zavetrinskoj strani ostrva, dake juznoj, jugoistocnoj, to, cak i kada mu je posebno zla godina, zna da prilicno pomogne, umanji matretman...

Jer, da je dosadan - dosadan je...

 

Doduse, k'o kosava, ima i lepsih strana: razbistri vazduh, da mu neku hladnu notu u sred leta, vidljivost i ostrina boja, obrisa na horizontu - sve u svemu pomogne da se skonta ona grcka plava boja... :) 

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, ZSNj said:

Hvala Ros.

Isao bih drugu polovinu jula. Nisam nesto zahtevan, idem u paru i ocekujem samo da se lepo odmorim na lepim plazama, vidim mozda nesto zanimljivo :D

Mozda bih i skijatos uzeo u obzir, dobio sam neke dobre preporuke, sta ti kazes?

Da, voleo bih da izbegnem da odem i da mi 10 dana duva neka vetrina, sto sam cuo da postoji mogucnost za neka Grcka ostrva?

 

na skijatosu nisam nikad bio, pa ti ne mogu mnogo toga reci.

mozda bi vise imalo smisla da idete na rodos. manji je od krita, i mnogo je lakse obici sve sto treba da se obidje, a ima obilje prelepih plaza na istocnoj obali. plus, mnogo drugih stvari koje valja videti. nadjete smestaj negde u falirakiju, uzmete auto i napred. rastojanja na rodosu su manja, putevi solidni. faliraki nije nesto posebno, ali je odlicna polazna stanica za obilazak. za vece se mozete tamo negde smestiti na klopu i pice, a mozete i do grada rodosa autom ili busom. grad rodos je lepotica za sebe.

 

plaze na istocnoj strani rodosa krecu od banje kalitea, pa faliraki, entoni kvin i ladiko, tsambika, stegna, golden beach. charaki, lindos dve plaze, glistra, kiotari,... na zapadnoj strani su vetar i talasi, i nije za kupanje.

kad obavite rodos, onda na krit.

u svakom slucaju, izbegavati kiklade od sredine jula do kraja avgusta. sto namenski vec rece, vetar je gazda na kikladima. jedino je ostrvo milos relativno pogodno u to vreme. mi cemo ove godine ponovo na milos 15 dana, tamo negde od 11 avgusta.

  • Hvala 1
Link to comment
On 4. 6. 2023. at 15:21, Zeleni sto said:

Jagnjetina u Teologosu, to je i blizu Potosa. Wine Bar u Panagia-i, ali je to malo nezgodno ako vozač voli da popije. :)

 

teologos se ispostavio kao vrhunska destinacija. prelepo selo, vodopad i reka.

 

i da, najvaznije, najbolji kokoreci koji sam u zivotu jeo. ostalo sve veoma korektno.

  • +1 1
Link to comment

Vratih se iz Atine juce, bili smo 8 dana, sve u svemu - ako nekoga nesto zanima - pitajte :)

Utiska sam da sam imao malo prevelika ocekivanja a da smo naleteli na jednu dobro razradjenu masineriju za mlevenje mnogobrojnih turista. A i to koliko je dobro razradjena je upitno. Obisli smo koliko smo bili fizicki spremni - Akropolis, Likabetus brdo (hvala na preporukama za ovo) smo ulovili na oblacan dan :), ostala arheoloska nalazista (grupna karta je bila 30 evra za Akropolis i jos 6 nalazista, Akropolis muzej, blejali smo u Koukaki i Kolonaki delovima uglavnom, otisli jedan dan do Glifade, etc.
Zaista je potrebno dobro istraziti gde se trazi smestaj, metro jeste ogroman faktor jer je parking (isli smo kolima) problem i samo pukim slucajem sam uspeo da zabodem auto tik ispred ulaza treceg dana. Ali sve u svemu - dobar put za oboje gde smo uspeli da odmorimo od posla i obidjemo grad koji smo dugo hteli da vidimo.

 

Link to comment

Mi smo imali smestaj sa obezbedjenim garaznim mestom u blizini, ne u istoj zgradi, tako da smo parkirali kada smo dosli i upalili kada smo krenuli nazad. Dosta neprijatan grad za voznju kolima. 

Link to comment
11 minutes ago, djeneralche said:

Mi smo imali smestaj sa obezbedjenim garaznim mestom u blizini, ne u istoj zgradi, tako da smo parkirali kada smo dosli i upalili kada smo krenuli nazad. Dosta neprijatan grad za voznju kolima. 


Slazem se, isto smo uradili.
Vece kada smo stigli sam parkirao skoro 3 bloka od smestaja, treci dan kada smo izasli napolje smo uocili prazno 'mesto' ispred ulaza pa sam trcao da pomerim auto. Do Glifade smo isli busom.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Aleksija said:

aparat za gasenje pozara za auto - potreban ili ne? hvala!

 

Make sure you follow speed limits as indicated on road signs. You are required to have the following pieces of safety equipment in your vehicle: warning triangle, first-aid kit and fire extinguisher. EU driving license holders can freely drive in Greece.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...