Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

21 minutes ago, Aleksija said:

aparat za gasenje pozara za auto - potreban ili ne? hvala!

 

potreban naravno, kao i prva pomoć - ne zbog pandura nego zbog sopstvene bezbednosti. Košta cca 2 crvene.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
18 hours ago, Godfrey said:

Ozbiljno razmišljam o mestu Lasi na Kefaloniji..ako je neko bio zamolio bih za par redova, plaže kakve su pre svega u samom gradiću..

Ja sam bio prošle godine na Kefaloniji ali u Skali, tako da nemam info za Lasi, generalno mi se ostrvo jako svidelo, uzeli smo kola pa se vozikali par dana, imaš baš jako lepih plaža, meni lično je Mirtos bila najlepša ali dosta dalje na severu od mesta gde sam bio, tako da smo išli samo dva puta...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, Godfrey said:

Ozbiljno razmišljam o mestu Lasi na Kefaloniji..ako je neko bio zamolio bih za par redova, plaže kakve su pre svega u samom gradiću..

 

Lasi nije gradić nego seoce s nekoliko odličnih lokalnih plaža, od koji su najbolje Makris Gialos i Platis Gialos. Ima magistralni put prepun taverni i restorana, znači bez klasičnog šetališta pored mora, za to se ide u prelepi glavni grad ostrva po imenu Argostoli koji je udaljen tipa 15-20 minuta hoda. Znači, na plažu u Lasi, a uveče u Argostoli.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, Godfrey said:

Ozbiljno razmišljam o mestu Lasi na Kefaloniji..ako je neko bio zamolio bih za par redova, plaže kakve su pre svega u samom gradiću..

Bio ja prošle godine u Nisiju - smeštaj malo iznad Mediteraneo hotela. U samom Nisiju ima par plaža - Gradakija i Paliostifada (ili tako nešto) manje plaže ali i manje lepe. Makris Gialos i Platis Gialos su lepše, veće i bolje opremljene (ležaljke, kafići i sl.). Lično najlepša plaža mi je Platis Gialos, ajde može i kraj Makrisa ka Platisu - mada su te plaže i najdalje od centra Nisija. Samo mesto je ništa specijalno - glavna ulica sa tavernama, barovima i malim prodavnicama. Argostoli, glavni grad ostrva je na pola sata pešaka od Nisija (ima i bus) i za razliku od Nisija je pravi grad(ić) - lep za šetnju, fini restorani, noćni život (ne mislim na klubove, nego na dosta ljudi uveče napolju).

 

Mislim da je obaveza za Kefaloniju kola na par dana da obiđeš najlepše plaže i delove ostrva - ali to zavisi od ličnih preferencija. Mogu da ti detaljnije malo kasnije opišem, ako te zanima. Iz Lasija je moguće iz bez kola obići busem najviše taj deo južno od aerodroma - ima finih plaža.

  • Hvala 1
Link to comment

@igoraki @Sundance Kid @Profesionalac

Hvala puno momci!

Pitao sam jer sam bio na Lefkadi, prelepe plaže, ali razbacane po ostrvu, a Kefalonija mi takodje deluje podjednako "mirno", za pravi odmor.

Planiram obavezno avionom, i bez obilaska ostrva, bukvalno ako mogu lepe plaže na 5 min hoda, i nekako mi delovalo da je to moguće u Lasiju.

 

Značili su mi ovi infoi!

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...