Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

On 18.7.2022. at 14:01, Vapad said:

Guys, idemo, prvi put, na neko grčko ostrvo, kefalonija avionom, za par nedelja.

I sad, kažu ljudi treba iznajmiti auto. Mi gledali pre neki mesec, oko 50e dan, ok, ukalkulisali i sad kada smo potvrdili sve, sada je već oko 80e dan.

Pola ljudi kaže što ste ludi, trebali ste rezervisati mnogo ranije. Druga, jednako glasna, polovina kaže što ste ludi, tamo ćete dobiti bolje cene i možete se cenkati nikako ne rezervišite.

 

Ima li neko iskustva malo, šta je pametnije... tj. kako je stanje

Evo ja da se javim sa lica mesta. Rent-a-car na Kefaloniji je totalno podivljao. Idu čak i preko 100e po danu i to za višednevno rentiranje.
Mi smo na kraju dogovorili kod cbr onaj najminimalniji Kia pikanto za 80e x 3 dana. Realno i i on je sasvim dovoljan ukoliko su 2 osobe u pitanju, mada se malko mučio na većim usponima. Tako da verujem da je to tvoje neka srednje dobra pogodba (naravno, ako je u pitanju mali auto, ako je nešto jače onda je dobra). U ovom trenutku bi verovatno mogao da nađeš i malo nižu cifru za taj broj dana, ali u avgustu kad krene feragosto i dodatno navale žabci možda bude i skuplje i manje raspoloživih vozila.

Za bajs, ne znam koliko je Kefalonija baš pristupačna. Povelika je, pa ima i po 40-50km do nekih zanimljivih mesta, brdovita je (ima planinu sa vrhom od preko 1600m, a i putevi uz more idu nekad na visinu od 300-400 m, a neki u središtu ostrva idu i preko 600m nadmorske visine.

  • +1 1
Link to comment

dizel sam danas platio kod Volosa 1,76 na BP

 

Prohor 5-6 vozila u oba smera, max 10 minuta na obe granice, na Evzoniju sam čekao na izlazak oko pola sata, ulazak u Makedoniju oko 20 min

 

Na Preševu je bila pogibija, kao i za ulazak u Grčku iz Makedonije

Link to comment

Раја, 

Има ли неко да је љетовао у Неа Ираклици, близу Кавале? 

Видим по препорукама да мало наших туриста има, а да је мало, мирно и лијепо мјесто...има ли утисака од скора?

Link to comment
On 31.7.2022. at 23:18, Profesionalac said:

Na Kefaloniji je benzin oko 2.2-2.3, dizel 10tak ec jeftiniji.

 

Ja sam u prvoj polovini jula na peloponezu placao izmedju 2,35 i 2,5 zavisno od dana do dana. Pricam o najobicnijem 95 benzinu...

Link to comment
On 7.8.2022. at 19:59, Bright Billy said:

 

Ja sam u prvoj polovini jula na peloponezu placao izmedju 2,35 i 2,5 zavisno od dana do dana. Pricam o najobicnijem 95 benzinu...

 

Juče pao na Kefaloniji na shellu na 2,098, odmah sam napunio i vratio kola :D

Sitne radnosti.

 

 

Kefalonija

 

Interesantno ostrvo. Meni tek drugo posle Tasosa ali skroz drugačij. Putevi su lošiji, cene su veće a i gužva.

Prešli smo 750km, videli svašta nešto i kupali se na tri od četiri strane, na istoku nismo, jer na istoku nikada ničeg dobro nema :D, šalim se, nije draga videla ni jednu plažu da joj dojmi.

 

Voda je divna pretežno, a najbolje plaže su ispod aerodroma, po meni, praktično se isplati sleteti, otići do najblišeg smeštaja i ostati tu, ok nećeš videti par špilja i neku izvikanu plažu sa filma ali za odmor i kupanje, Kefalonija, samo ovako kako sam rekao.

 

Tradicionalno loša kuhinja, grčka je stvorena za paradajz turizam, kontam da ljudi nisu nosili zbog uštede nego da poštede sebe stresa.

 

Još koji dan i kući, realno mi svejedno, osim neumitnog bliženja posla, i činjenice da je neki baja iz Zemuna mazno 3 milke na lotou dok smo bili ovde te znam da me dobitak ne očekuje kad se vratim, deprica kao takva

Link to comment
5 minutes ago, Vapad said:

Tradicionalno loša kuhinja, grčka je stvorena za paradajz turizam, kontam da ljudi nisu nosili zbog uštede nego da poštede sebe stresa.

 

Ja znam nekoliko ljudi koji samo zbog hrane izbegavaju Grcku. Ja nisam imao neka losa iskustva na Rodosu, Kreti, Tasosu ali opet realno nije ni blizu Italije i Spanije.

Link to comment
38 minutes ago, Vapad said:

 

Juče pao na Kefaloniji na shellu na 2,098, odmah sam napunio i vratio kola :D

Sitne radnosti.

 

 

Kefalonija

 

Interesantno ostrvo. Meni tek drugo posle Tasosa ali skroz drugačij. Putevi su lošiji, cene su veće a i gužva.

Prešli smo 750km, videli svašta nešto i kupali se na tri od četiri strane, na istoku nismo, jer na istoku nikada ničeg dobro nema :D, šalim se, nije draga videla ni jednu plažu da joj dojmi.

 

Voda je divna pretežno, a najbolje plaže su ispod aerodroma, po meni, praktično se isplati sleteti, otići do najblišeg smeštaja i ostati tu, ok nećeš videti par špilja i neku izvikanu plažu sa filma ali za odmor i kupanje, Kefalonija, samo ovako kako sam rekao.

 

Tradicionalno loša kuhinja, grčka je stvorena za paradajz turizam, kontam da ljudi nisu nosili zbog uštede nego da poštede sebe stresa.

 

Još koji dan i kući, realno mi svejedno, osim neumitnog bliženja posla, i činjenice da je neki baja iz Zemuna mazno 3 milke na lotou dok smo bili ovde te znam da me dobitak ne očekuje kad se vratim, deprica kao takva

Kako je maznuo 3 miliona?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...