Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Klopa je pretezno propast, eto, cisto da nisi gladan, nikakvog uzivanja u zalogajima nema.

Samo dva dobra obroka za ovih 10-ak dana, prvi put kleftiko, a drugi put papoutsakia

  • +1 1
Link to comment

Ok, ocigledno je stvar ukusa. Ja kaonkretno volim jednostavnu hranu i zato mi je grcka odlicna po tom pitanju. Pricam o ovoj njihovoj osnovnoj ponudi riba, meso, morski plodovi...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, bags said:

 

To je uglavnom i problem. U drugim zemljama se moras manje raspitivati. :)

 

 

ne znam kaj da ti velim. od 2008-e idemo leti u grcku. stvarno se ne secam da sam negde nesto razocaravajuce pojeo. izbegavamo restorane gde je previse turista, isto kao sto radimo u minhenu :)

 

  • +1 4
Link to comment

Ja sam imao dosta dobrih iskustava , ali kad god sam bio u Grckoj na odmoru barem jednom sam se osecao bas prevaren. Tipa salata nikakava sa nekim plastnicm povrcem, glavno jelo mizerno, prilog totalno plain, naplaceno sve zivo kao dodatak. Mada kada pomislim sire tako je i u Italiji, Spaniji, Hrvatskoj ... :laugh:

 

Moja poenta je da ce te prosecan restoran u Grckoj preveslati pre slicnog u Spaniji i Italiji.

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

Ne znam u kojoj ste vi to Grckoj bili, ali tamo mi se nije desilo da bude lose, mada sam retko zalazio u turisticka mesta za Srbe. U Spaniji se osecam ko Pavle Vujisic u Kamiondzijama kad trazi tri pasulja i da se donose jedan po jedan jer covek ne moze da se najede od jedne porcije bilo cega. Opet, po Spaniji sam vise zalazio na mesta gde dolazi brdo turista, arestorane drze Kinezi i Arapi.

Link to comment

Gle, ja nisam probirljiv, volim da probam svata ali volim i da pojedem.

 

Svaki dan u nekom drugom restoranu, jedino da je do sada bilo dobro su girice i neka zapečena pasta sa bešamelom, sve ostalo malo, loše spremljeno, loše začinjeno, nije oriban roštilj valjano i slično, za prilično fine novce. Recimo u turskoj mi je oktopod bio fantastičan, u nekom malom restoranu, skroz vrhunski, ali ovde je bio krš, jedan poluzagoreli pipak.

Ovde mi je trenutno ostala kefalonijska pita još da probam, to ću danas ili sutra..

 

U tom smislu je hrana vrlo vrlo loša, sve je svuda isto, istog ukusa sa istim manama, cene su tu i tamo iste, cca 13-16e porcija nečega, za odraslu osobu treba dve porcije da bi jeo, i treba sve da se dosoli i dobiberi, jbg. to je meni, onako, loše :)

 

 

Link to comment

ja sam svuda jeo dobro, doduše, u turskoj se jede najbolje od ovih ex tr država, ali to i nije bitno, niti bih to rekao nekom grku

 

poslednje je bilo po pelionu, nas četvoro smo imali ceh, obrni okreni, do 50 eur, uvek najedeni

 

ribe i plodove mora nikada nigde ne jedem, tako da taj deo ne znam

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

ja sam svuda jeo dobro, doduše, u turskoj se jede najbolje od ovih ex tr država, ali to i nije bitno, niti bih to rekao nekom grku

 

poslednje je bilo po pelionu, nas četvoro smo imali ceh, obrni okreni, do 50 eur, uvek najedeni

 

ribe i plodove mora nikada nigde ne jedem, tako da taj deo ne znam

 

Eh, ja na moru volim ribu, ali ovde i govedina, jagnjetina, zec, sve kao tradicionalno... meh... Ja piletinu ovde izbegavam, a devojka samo to jede, i nepogresivo je suva i nikakva :/

 

E da, orada njihova sa farme je bila ok, samo udavljena u ulju ali ok.

Link to comment
5 hours ago, Braća Strugacki said:

ja sam svuda jeo dobro, doduše, u turskoj se jede najbolje od ovih ex tr država, ali to i nije bitno, niti bih to rekao nekom grku

 

poslednje je bilo po pelionu, nas četvoro smo imali ceh, obrni okreni, do 50 eur, uvek najedeni

 

ribe i plodove mora nikada nigde ne jedem, tako da taj deo ne znam

 

Meni je turska kuhinja mnogo zanimljivija od grčke, ima više toga za mene.

 

---

 

Inače, neka sveža riba u Grčkoj je obično lutrija: ili nešto baš fensi skupo od sveže ulovljene ribe (tipa 65€/kg), ili da znaš gde imaju te tipa dve vrste ribe za srednju klasu koje love sveže a koje nisu dranje - inače su rendom restorani uglavnom smrznuta riba, ponegde ako si te sreće ona sa farmi. Ovo nije samo moje iskustvo već su mi mnogi meštani na raznim lokacijama (Halkidiki, Samos, Skijatos) to pricali.

 

Moj je utisak inače da su Grci, iako su okruženi tolikim morima, zapravo pravi kopneni mesožderi, nemaju očekivani odnos prema ribi, kakav npr. imaju neke druge severne zemlje.

 

Na Samosu smo jeli sveže dve ribe (cipura i nešto na L, zaboravila sam šta su na našem jeziku a ne poznajem ribe generalno) i to tražile takve restorane, uvek bih pitala. Svi oni na glavnom šetalištu u Pitagoreonu u kojima sam pitala npr. su bili sa smrznutim. Nije to sad strašno nego što čovek prirodno očekuje da će dobiti nešto sveže kada je već tu tik pored mora.

 

+ Imaju problem sa radnom snagom generalno pa sa ribolovom nije drugačije.

 

Još nešto šta me je zbunjivalo je što često ne bi bilo priloga uz ribu (pošto limun ne vidim kao prilog).

  • +1 2
Link to comment

Vajb jos malo pa kao da pricate o prelasku Albanije a ne letovanju u Grckoj.

Od hrane se secam da je sve sto smo kupili na Krfu bilo preukusno, a na Tasosu se ne secam ni da sam jela sto valjda znaci da je letovanje bilo bas dobro.

  • +1 1
  • Haha 2
  • -1 1
Link to comment
10 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Meni je turska kuhinja mnogo zanimljivija od grčke, ima više toga za mene.

 

---

 

Inače, neka sveža riba u Grčkoj je obično lutrija: ili nešto baš fensi skupo od sveže ulovljene ribe (tipa 65€/kg), ili da znaš gde imaju te tipa dve vrste ribe za srednju klasu koje love sveže a koje nisu dranje - inače su rendom restorani uglavnom smrznuta riba, ponegde ako si te sreće ona sa farmi. Ovo nije samo moje iskustvo već su mi mnogi meštani na raznim lokacijama (Halkidiki, Samos, Skijatos) to pricali.

 

Moj je utisak inače da su Grci, iako su okruženi tolikim morima, zapravo pravi kopneni mesožderi, nemaju očekivani odnos prema ribi, kakav npr. imaju neke druge severne zemlje.

 

Na Samosu smo jeli sveže dve ribe (cipura i nešto na L, zaboravila sam šta su na našem jeziku a ne poznajem ribe generalno) i to tražile takve restorane, uvek bih pitala. Svi oni na glavnom šetalištu u Pitagoreonu u kojima sam pitala npr. su bili sa smrznutim. Nije to sad strašno nego što čovek prirodno očekuje da će dobiti nešto sveže kada je već tu tik pored mora.

 

+ Imaju problem sa radnom snagom generalno pa sa ribolovom nije drugačije.

 

Još nešto šta me je zbunjivalo je što često ne bi bilo priloga uz ribu (pošto limun ne vidim kao prilog).

 

najveci problem sa ribom u grckoj je sto ribe nema dovoljno za sve turiste. 

 

About 75% of fish stocks are still overfished in the Mediterranean, rising to 93% within EU waters, and total fish populations have fallen by more than a third over the past half-century. The cause of this ecological crisis: increased fleet capacity, illegal fishing, and catches of unwanted species.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...