Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

On 15.9.2022. at 8:44, zmanic said:

Sve osim svinjskog sa dodatkom skuvanog pirinča i žitarica.
Opisaću detaljnije malo kasnije, a ima vet. preporuka na Netu pa potražite pojmove:
RAW
BARF.

otišao i pogledao. ja ovoj mojoj paščadi dajem kupovnu hranu, granule, konzerve, kobasiće. pogledam procente mesa i poverujem deklaraciji. drugi deo hranjenja je kupovina pilećih leđa, njihovo kuvanje sa kesom povrća za rusku salatu ili đuveč i, po vađenju iz ekspres linca mlevenje u mašini za meso. uz pomenuto dodajem kuvan pirinač ili kačamak. bujon iz tog skuvanog dajem u malim količinama uz granule. od kostiju dam rebra, od krmenadle/rozbratne, šuplju kost povremeno. sa kostiju od karabataka i bataka skinem zglobove, samu kost bacam. bila je jedna kasapnica na zelenom vencu gde sam mogao da kupim grkljane i pileće noge. i to sam kuvao.

 

malo sam skeptik po pitanju iznutrica(džigerica, slezina, bubci)

Link to comment

Ne znam da i je ranije neko postovao, meksički Šolo (Čolo), bezdlaki pas. Visina 51cm pa do čak 75cm, lifespan neverovatnih 15 - 20 godina, dobrog karaktera.

 

Xolo2.thumb.jpg.67f765b453f145e36200115473448691.jpgXolo1.jpg.28ea6f37008cd6a3f92ffe707f0a2e72.jpg

 

Punk's not dead. :wub:

  • Haha 2
Link to comment

bogte al je skup veterinar..par analiza,ultra-zvuk i injekcija 9000,00 doduse u boljoj novosadskoj ambulanti...

ali mi opet vet nije rekla da ce biti komirana od te injekcije a kao vlasnik ciji pas je imalo 3 babezije jako sam istrumirana na slogiranog psa..

 

srecom ima ,,samo,, gastritis  i rezultati krvi su joj kao u devojke,a ima 10god :D

 

srecom nisam neko ko panici i ako je vesela,jede i ima sve funkcije pustim par dana da vidim sta ce se desiti ali je taj dan bila jako tuzna,drhtala i dahtala,a zbog tih babezija i na najmanji znak promene raspolozenja reagujem, nasa vet od poverenja je bas otisla na put a pre bih njoj ostavila te pare..al jbga...ovo je taman neki sistematski koji nikad nismo ni radili...

  • +1 2
Link to comment
On 24.11.2022. at 10:55, ivy said:

bogte al je skup veterinar..par analiza,ultra-zvuk i injekcija 9000,00 doduse u boljoj novosadskoj ambulanti...

ali mi opet vet nije rekla da ce biti komirana od te injekcije a kao vlasnik ciji pas je imalo 3 babezije jako sam istrumirana na slogiranog psa..

 

srecom ima ,,samo,, gastritis  i rezultati krvi su joj kao u devojke,a ima 10god :D

 

srecom nisam neko ko panici i ako je vesela,jede i ima sve funkcije pustim par dana da vidim sta ce se desiti ali je taj dan bila jako tuzna,drhtala i dahtala,a zbog tih babezija i na najmanji znak promene raspolozenja reagujem, nasa vet od poverenja je bas otisla na put a pre bih njoj ostavila te pare..al jbga...ovo je taman neki sistematski koji nikad nismo ni radili...

Da, uzas... Krvna slika, neki senior profil na Veterini Beograd 5100 din

Kolko bi kostalo da je stvarno nesto ozbiljno zatrebalo ne smem ni da mislim

Link to comment

ma ja imam veterinara od poverenja,moju drugaricu koja je stvarno dobar strucnjak ali je bas ovaj vikend na putovanju...

 

misim stvarno ne znam sta su veterinari radili ranije baz ultra-zvuka,rengena i svih tih fensi analiza..

Link to comment

I ja isto, drugarica veterinarka, kuckarka-mackarka, leci i mene po potrebi,😂 ali se iselila u Emirate pa smo spale na viber. Ona je i rekla da radim krvnu sliku jer je kod macaka losa dlaka i perut prvi znak problema sa bubrezima. Srecom Cicmicu svi rezultati  odlicni. Samo nije prelepotica. Mozda je treba i okupati. 
ali sto se poverenja u ovog veta tice, 5 min posto je rekla sta je uocila bili smo na putu do laba sa mackom u rancu

Edited by Sara
Link to comment

pa to im je,analiza krvi,sad izgleda standarno..

 

super sto je sve ok..

 

ja nemam poverenja u ovu vet kod koje smo sad bili pa cu sacekati ponedeljak..analize su joj super,jede ali nije srecna,skoro da ne izlazi iz kucice...videcemo jos..

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...