Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

14 hours ago, le petit nicolas said:

svima iz poslednjih postova:

svim ljubimcima koje sam sahranjivala zavidela sam sto za njih, kad vise nema ni leka, ni veka, postoji eutanazija. covek, ponekad, mora mnogo teze da se rastane od zivota.

 

poz

da, ovo je za neki drugi topik. životinje imaju sreću da za njih ne mora da važi "bog dao, bog uzeo".

Link to comment

samo sam htela da ukazem na drugi ugao, laksi rastanak od ljubimca.

mi smo kultura strasnog straha od smrti, koju ne gledamo kao dogadjaj koji je u ravni sa svim drugim, od rodjenja na dalje. svaki nas dan je jedna mala smrt, utoliko sto je konacan i nepovratan.

ponavljam, privilegija koju nase zivotinje imaju u odnosu na nas jeste sto mozemo da im omogucimo da prekinu zivot onda kad on to vise nije.

ima i druga skola misljenja "bog dao..." koja tvrdi da je coveku (zasto ne i psu, lemingu..., to je vec hriscanska teologija) dato onoliko koliko moze da podnese, ali to nije moja skola.

inace se sto odsto slazem sa "obnavljanjem". novo mladunce trazi nase aktivnosti, okupira paznju, donosi nove emocije a sve to ublazava prazninu i tugu koju osecamo zbog gubitka.

 

poz + 1 za bellu

 

Link to comment

izvini na nesporazumu. "da, ovo je za neki drugi topik."odnosilo se samo na to da bi možda bilo dobro da se negde načne tema eutanazije. dala si mi ideju.

 

što se Belle tiče danas sam se bavio pokušajem da je sprečim u preskakanju odgrade. nije uspelo. jela je van placa, evo je pred vratima.

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

što se Belle tiče danas sam se bavio pokušajem da je sprečim u preskakanju odgrade. nije uspelo. jela je van placa, evo je pred vratima.

raspusteno pseto. :D pusti je.

mozda -samo sugestija - da razmislis o promeni svog odnosa prema tom psu, da si odgovoran za nju.

mozda da je pustis, nadjes joj se kad dodje, ali da je ne dozivljavas kao vaseg psa?

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Djordje, a da kažeš komšijama da je sterilizovana, da znaju da neće momci da je traže i tuku se zbog nje. I može li da se upozna sa komšijskim psima, da se onjuše i to pa da ne reaguju agresivno kad je vide? Neki damage control, da je ne ubiju.

Link to comment
15 hours ago, le petit nicolas said:

raspusteno pseto. :D pusti je.

mozda -samo sugestija - da razmislis o promeni svog odnosa prema tom psu, da si odgovoran za nju.

mozda da je pustis, nadjes joj se kad dodje, ali da je ne dozivljavas kao vaseg psa?

 

poz

to je stav moje žene. sterilisana je, ima kućicu uz moju kapiju, izdvojena je od ulice, druma na neki način. hraniću je kada sam tu. na to će da izađe. samo je prelepa i predobra da bi mi bilo svejedno da je neki lokalac zlikovac utepa jer mu uznemirava ovce ili pse.

Link to comment

Jedan update - borba i dalje traje

 

Možda nekome bude korisno.

 

Kuca je borac. Povraćanje i ostalo je verovatno od jakih bolova, što kuk što ostalo, te smo joj dali inekciju lekića protiv bolova, to je pomoglo, naručio sam neku ortozu na amazonu za relativno male novce, da pokušamo da stabilizujemo tu nogu što boli bolje, jer lekove ne uzima redovno i to je očigledno odigralo svoje.

 

E sada počela je da se hladi, kaže jetra i usporavanje baznog metabolizma, loša priča, ispod 36,5 neće doktor ni da daje infuziju, nema poente.

Mi smo išli 37.5, 37.2, 37, 36.8 i 36.4 ali sam je izmasirao i stavili smo dve boce jako tople vode oko nje pa je ušuškali, tako čitav dan i noć, i za dan, uz lek protiv bolova je konačno živnula malo, diže glavu, klopa, pije vodu, dodajem joj umešano i malo kokosovu vodu (fala lidlu za jeftina pakovanja) koja diže elektrolite i pomaže takođe u izbacivanju vode. Preporučili su nam orosal sada, umesto toga, mada ima i vet varijanti, ali su skuplje.

 

Danas kod doktora 37.4 temperatura, malo na drhtavim nogama, jede poslastice. Ali ima neku infekciju vaginalno, gnojnu, radili smo bili bris pre neki dan, prošireni antibiogram i rezistentno je na sve, vele pokupila od sedenja kad piški, jer ima slabe noge a vani ima svega. Reče doktor to će je ubiti a ne može kortiko steroide zbog bubrega i ostalog, ali sam se setio da ima raznih krema sa kortiko pa sam predložio to, on reče da možemo da probamo kremu za oči, ona ima nešto (isto ono što ima i unekim mućkalicama za zube, na bazi hlora) i ima kortiko steroida, dobradex, te smo uzeli to i počeli.

 

Za tri dana bumo videli.

 

Doktor je rekao da on generalno, po iskustvu preporučuje ovako, ako 72h ne mrda, ne jede i to, muči se i on preporučuje uspavljivanje, ranije je to preporučivao na 48h ali se pokazalo da psi mogu uz pravu i agresivnu terapiju da se iščupaju i posle toliko, ali posle 72h mnogo ređe do nikako pa je to neko njegovo pravilo, posebno uz ovo sa padanjem temperature ispod 36.5.

 

Obzirom da dosta istražujemo i želimo pokušati sve malo mi je taj pristup ograničen ali se, u principu, slažem. Ako pas tri dana ne može ništa... Eto tako. Idemo dalje.

  • Tužno 3
Link to comment

@Vapad možda nije u redu da ja ovako kibicerski predlažem nešto.
Ali, (uvek ima ali) ako psu stvarno sve više i više nije dobro, razmislite da li bi akt konačne ljubavi bilo uspavljivanje.
Taj pas je očigledno u velikim bolovima i poboljšanje bi bilo verovatno nestanak jedne vrste bolova ne svih. Mislim da je on na putu bez povratka.
Neću se praviti da znam kako vam je ali opet...
[emoji174]



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

@Vapad možda nije u redu da ja ovako kibicerski predlažem nešto.
Ali, (uvek ima ali) ako psu stvarno sve više i više nije dobro, razmislite da li bi akt konačne ljubavi bilo uspavljivanje.
Taj pas je očigledno u velikim bolovima i poboljšanje bi bilo verovatno nestanak jedne vrste bolova ne svih. Mislim da je on na putu bez povratka.
Neću se praviti da znam kako vam je ali opet...
emoji174.png



....shiit has hit the fan.

 

Hvala puno Frenk, to je i bilo pitanje ali i o tim opcijama i pišem, da bi možda nekome pomoglo u ovakvim situacijama.

Kloaka ne miruje

Link to comment

@Vapad

Spremam se da napišem moje iskustvo otkad sam pročitao tvoj post, ali sve sam se nadao da će biti lepe vesti.

 

Sve je počelo 10. jula. Odveo sam je kod veterinara jer joj je stomak bio naduven nekoliko dana. Inače se potpuno normalno ponašala. Rendgen, ultrazvuk i zaključak tumor na slezini i jetri. Odveli smo je kod drugog veterinara  i isto mišljenje. Mogli smo da je operišemo, sa napomenom da je operacija tako starih pasa problematična samo zbog anestezije.

 

Probali smo sa citostaticima. Bila je polumrtva posle toga..

 

Poslednje dve nedelje visoka temperatura, 40-41. Celu noć joj menjam vlažan peškir kojim je pokrivam. Jedva hoda. Ali se trudi da izađe na terasu da obavi šta treba. Ustane i padne, zadnje noge otkazuju. Ja sam budan cele noći i iznosim je. Ne jede više, samo pije vodu.

 

Svaki dan smo je vodili kod veterinara na tretman. Ali ništa, vidiš kako polako odlazi. 

 

Morao sam na put i sin ju je uzeo kod sebe. Dan posle u ponoć mi je poslao poruku da su kod veterinara jer joj nije dobro. U 4 ujutru mi je poslao poruku da je zaspala zauvek i da je plakala.

 

Izvini, ne mogu više da pišem

  • Tužno 11
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...