Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ovako nešto, ili slično, često i kod nas:

 

1. Vlasnik kome pit/staford nije vezan povocem, niti ima korpu na njušci, demonstrira javno neku svoju/cirkusku "umotvorinu" i

 

2. Dete i roditelj/neko ko treba da brine o njemu, se ludo zabavljaju na javnom mestu i sve im je strašno smešno, dok ne postane samo strašno.

 

https://www.facebook.com/dinero.london.39/posts/pfbid028fZs5DLk5K3FawXntGmvn9tLZMiT9uvAb2547YfHtWCUZHLzngyaBUHrF5oor2qTl

 

idioti!

  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, zmanic said:

1. Vlasnik kome pit/staford nije vezan povocem, niti ima korpu na njušci, demonstrira javno neku svoju/cirkusku "umotvorinu" i

 

Vidim da i ti pišeš pit/staford, ovo je staford, je li tako? Ili ne može da se kaže odoka pošto je sve tako kako je oko te dve rase (mislim na FCI standarde)?

Link to comment

Više liči na AST-a nego na APBT-a.
Svi stafordi ovog sveta nastali su iz nekoliko linija pitova, tačnije 4 rodne linije pitova smatraju se početkom rase AST.
Tako je zvanično po rodovnicima, a muljaže ima kao i kod drugih rasa, kako gde i koliko.

  • Hvala 1
Link to comment

Isterpeo je ker nekoliko udaraca, mislim tri.

Ali ono što je stvarno na videu je malo teže uočljivo:

pas je prekinuo igru i krenuo da proveri okolinu, tek kada ga je vlasnik uhvatio za ogrlicu, tu je igra prestala momentalno.

Od tog momenta prebacio se u novu ulogu.

Ono udaranje nije ni konstatovao, tu samo čuje neki zvuk plastične flaše, fokusiran na gazdu radi vežbu i očekuje nagradu, ne remeti ga dete niti brine o okolini dok je u pozi.

  • +1 1
Link to comment

Sad nešto pričam sa ženom, svi naši prijatelji i poznanici koji imaju pse hrane ih nekom specijalnom hranom koja košta boga oca jerbo su, jelte, alergični. Jesu li psi zaista toliko upropašćeni ili veterinari imaju proviziju od prodaje?

Link to comment

a, ne znam...

rekla bih da je vise do "nege". mada mnogim rasama i genetiku udarnicki upropascuju.

moja tibetanka i njen nezakoniti potomak zive u dvoristu. jedu kuvane kosti i pileca ledja + sije (kombinovano), kuvano na retko, s pirincem ili kacamakom. kad ih hranimo, dodamo i po krisku hleba. ponekad, retko, pomalo pasu travu po dvoristu.

kod veterinara bili za vakcine.

kad putujemo, ostavimo dzak hrane, koju jedu, al ne bas s mnogo volje, bar nam tako kazu oni sto ih hrane.

kupa ih kisa. sisa ih emir dvaput godisnje na marinsku frizuru (toliko se ucebaju da ne moze drugacije).

stolica ok. zubi ok. dlaka ok. lepo ponasanje ne-ok.

tibetanka 7 punih, mrvica 3, i brojimo.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • Wub 2
Link to comment
56 minutes ago, aram said:

Sad nešto pričam sa ženom, svi naši prijatelji i poznanici koji imaju pse hrane ih nekom specijalnom hranom koja košta boga oca jerbo su, jelte, alergični. Jesu li psi zaista toliko upropašćeni ili veterinari imaju proviziju od prodaje?

Pretpostavljam da je i do veterinara jer je ordinacija našeg bivšeg doce izgledala kao prodavnica jednog brenda.

Nemam pojma, ja ne verujem velikim brendovima pseće hrane, izabrao sam neki brend na osnovu dugog guglanja, sastava i preporuka. Al pašče jeste osetljivo, loše je reagovala čak na promenu vrste hrane unutar jednog brenda a kamoli na promenu brenda. Sad je malo bolja što se tiče promena unutar brenda, dalje nisam istraživao. Jede i ostatke naše hrane, nemamo vremena da joj kuhamo posebno, tek ponekad je počastimo posebnim obrokom, sorry Peppe.

 

Edited by maheem
  • Hvala 1
Link to comment

dodatak: nikad ljudska hrana, osim kosti od pecenja, ponekad. samo njihova, sa ravnom kasikom soli na serpenju za pet dana.

psi mogu da jedu dinstano, przeno, zacinjeno, slano jer su alavi, ali nije za njih.

nasi hajpovi: vitamini, minerali, oligoelementi, nista njima ne znace. mislim, njihovom organizmu.

 

poz

 

 

  • +1 1
Link to comment

Dok je Čarli bio sam, jeo je nerado Pedigre granule, obzirom da se brojno stanje gladnih usta povećalo na 4, prešli smo na Darling koje svi nerado jedu, ali ih zato često komšiluk časti kostima koje obožavaju, dobijaju i ostatke naše hrane (ono što smeju da jedu), kad ima vremena gospođa im skuva iznutrice, pileća leđa... Čarli uglavnom čuči u kući pa se grebe od nas kad jedemo a i dobija posebno svaki dan čašu kiselog mleka ili pavlake, to mu dođe ko detetu sladoled, ipak je matorac od 10 godina, mora da mu se malo udovoljava.

 

Zana i Azra inače tamane i orahe koje nalaze po dvorištu, mada mislim da se to više zabavljaju krcajući ih nego što stvarno vole da ih jedu. :D

 

Od svih pasa, Bela mi je najdeblja, mislio sam čak da je bolesna, ali srećom nije, samo je debela kao mečka, nemam pojma šta to kuče jede, kad god im dajemo neke poslastice ona prepusti ćerkama.

  • +1 2
Link to comment

Moj tanjir njemu sladji nego najskuplja pseca hrana. sa mog tanjira i sargarepu pojede, iz njegovog ni da pipne. Nego ajde, slaba sam na njega, stalno je imao proliv do godinu od hrane koju psima treba spremati a kupovno nije hteo ni da pogleda. 

 

Unosan je posao pravljenje sveze hrane za pse. Da imam afiniteta prema tome, ubacila bih se u taj biznis (da bi se psi bolje hranili).

Jedini problem je sto psima dosadi ta hrana makar imao 5-6 razlicitih jela. Pa moras drugu kafanu da trazis. 

Granule mu samo bez soje, psenice, kukuruza i vesticackih prezervativa dajem i jos nekih pizdarija (boja npr). Al to mu je snack...ono tipa 3 dnevno pojede. 

Jaje mu daje 2-3 nedeljno zivo ili kajganu. kad nece iz osece kafane, umuljam mu malo pavlake i slanine organske.  

 

Pilece kosti samo krajeve bataka iako ce krv posle toga da kaki. Al voli, sta cu...pile dobija celo peceno koje opet mesam sa njegovom psecom.  

 

Moj pas definitivno nije lud za hranom generalno. To jos nisam dozivela od svih pasa sto poznajem.  

 

Evo granula za preporuku ako ima kod vas

Screenshot_2023-01-17-19-43-27-59_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg

Edited by mustang
Link to comment

Iza svake poznatije marke granula stoji neki jaki brend iz prehrambene industrije: Nestle, Coca-cola i slični gigsnti.
Velika većina se oravi od otpada preh. industrije...
Dajem BARF ishranu kada sam u mogućnosti, a kad nisam granule koje uklopim u budžet, najčešće Premil Power line za odgajivačnice, pakovanje od 18kg, proteini/masnoće 30/20 u procentima, košta me oko 4500 dinara sa dovoženjem na kapiju. To mojim zverima, 2 kom, traje tačno 20-25 dana ( zima-leto).


  • +1 1
Link to comment

Leti mu pravim "sladoled" zamrznem iseckano voce u kocke vode pa to mu bude kao sladoled da lize. Ili kozje mleko u manje kocke 

 

Da ovako brinem o muzu, zenio bi me jos pet puta 🤦🏼‍♀️....idem da mu napisem da ga volim.

Edited by mustang
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, zmanic said:

yIza svake poznatije marke granula stoji neki jaki brend iz prehrambene industrije: Nestle, Coca-cola i slični gigsnti.
Velika većina se oravi od otpada preh. industrije...
Dajem BARF ishranu kada sam u mogućnosti, a kad nisam granule koje uklopim u budžet, najčešće Premil Power line za odgajivačnice, pakovanje od 18kg, proteini/masnoće 30/20 u procentima, košta me oko 4500 dinara sa dovoženjem na kapiju. To mojim zverima, 2 kom, traje tačno 20-25 dana ( zima-leto).

Taj Premil je baš povoljan. Jel to naša firma?

Hvala za tip.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...