Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Jozo, svaka cast na pribranosti i brzini. Ne blokiraj šok, pusti, tresi se do sutra ako treba, bolje je da se tako preboli. 

Tezak sok, uradio si sta si uradio da bi spasao svoje. Nemoj da osecas krivicu. 

 

Ljubim mezimca da sto pre prodje! 

 

Jebote, kako u sekundi moze da ti se promeni zivot. Fuck. 

-----

Verovatno nisi znao, pitovi kad im se ukoci tako vilica najbrze puste kada im se prst stavi u dupe. Nadam se da se vise nikada ovo nece desiti i da ce tvoj pas brzo da zaboravi ovu traumu. 

Moj ivan ima dva oziljka od klanja, jedan od pita drugi od skotskog ovcara. Nema nikakve traume, mozda zato sto je mužjak i vec bio preko 2godine star pa kao oformljen.  I to oziljak od pita koji je znao ivana jos kao stene. Ovaj odjednom flipne na njega bez povoda. Inace je taj pas ostavljen vezan za ogradu parka sav u ogrebotinama pa ga je komsija uzeo pod svoje. Taj isti pit je drzao pudlicu u celjustima, katastrofalni vrisci dok jedan od nas nije uzeo psecu kesu za izmet stavio ruku i gurnuo prst pitu pozadi. 

 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Ako već ništa drugo ne pomaže,onda gledaš da udarac bude pri završetku rebara,tu se nalazi jetra i od tog udarca svaki pas ma koliko bio spreman podvija rep i beži.

 

Meni je ptičara napao vlasnički šarplaninac,psa koji je bio umiljat kao jagnje i koji šanse nije imao ni protiv čivave.Najgore od svega je bilo onih 4 dana nakon toga,kad vidiš da se muči i nema više načina da mu se pomogne.

  • Tužno 5
Link to comment
30 minutes ago, mustang said:

... kad im se ukoci tako vilica najbrze puste kada im se ...

 

Za razdvajanje "pitolikih" rasa pre svega treba iskustvo, pribranost, brejkstik i najbolje još jedan iskusan čovek pored.

 

Molim sve da ne pišu proizvoljne i slabo proverene rekla-kazala metode. Ima tu milion problema i sitnica.

Karakterističan je jak ugriz, mnogi ga zovu zaključavanjem čeljusti, i kreće trešenje glavom iz vrata. 

Nekima je dovoljno sipati vodu u čeljust, baš jako i obilno, nekima u facu, nekima dunuti jako u uho, nekima pokazati neku hranu, nekima pikavac na njušku, .... nekima .... 

--  ne zna se šta je opasnije po onog ko to treba da izvede i dira pita sa punum čeljusrima...

 

Pit ima takvo težište da mu je oslobac kod ugriza nazad u zadnjim nogama.  

Uglavnom je korisno da se pas-napadač uhvati za obe zadnje noge i izdigne naglo za njih u vis.

Ovo je veoma opasan potez jer umeju da se okrenu i ujedu onoga ko ih diže.  

 

 

 

Edited by zmanic
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Bambula said:

.Najgore od svega je bilo onih 4 dana nakon toga,kad vidiš da se muči i nema više načina da mu se pomogne.

ima uvek nacina da se osveti.

meni je vet zasivao vrat na 4voro mesecnom labradoru u 2 ujutru zbog ne nadgledanog psa iz pit skupine. evo vec 5 godina ne vidjam vise tog psa, a gazda prelazi na drudu stranu ulice kada nas primeti. cenim da je gazda shvatio koliko je zasrao.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, foto said:

ima uvek nacina da se osveti.

meni je vet zasivao vrat na 4voro mesecnom labradoru u 2 ujutru zbog ne nadgledanog psa iz pit skupine. evo vec 5 godina ne vidjam vise tog psa, a gazda prelazi na drudu stranu ulice kada nas primeti. cenim da je gazda shvatio koliko je zasrao.

 

kako si se osvetio?

 

Link to comment

ishod je bio uspesan, tako da je moj pas preziveo.

to vece dok sam ga drzao krvavog, sa samo 4 meseca vrlo mirnim glasom sam mu rekao da ako moj pas ne prezivi on ima dve mogucnosti: da se odseli sa psom ili da odseli psa. nista komplikovano.

Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

i shto je najvaznije, nadam se da te niko nije video, da ti se i neki sistem ne svali na glavu povrh svega :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Ma gde me niko nije video, sve se dešavalo u sred parka oko 14h, gomila ljudi sa decom... ne smem da pomislim šta bi bilo da je napao neko dete.

Što se sistema tiče, nema sistem ništa sa tim, ali mene muči što sam ga povredio a i što mi sad Čarli kunja po kući i ne da da mu se priđe, a ionako je mrzovoljan, mator... samo mu još fale ove traume pod stare dane, kad ni kad je bio mlad nije bio u vinklu.

 

  • Tužno 4
Link to comment

Oduvek sam kuckar, sad prvi put nemam psa, al imacu opet kad se malo oporavim.

Sto kaze Manic, sta sam sve dozivela i cega sam se naslusala knjiga bi se napisala.

Jozo, sreca da ste se izvukli. 

To sto si ga izbo je strasno , ali vas je ocito spasilo.

 

Link to comment

Zmanic, bas mi imamo odgajivaca i super poznavaoca pasa u sred grada :)

Vecina vlasnika nema to iskustvo. Nema potrebe da mi zameras jer jebiga nismo imali tebe jednog da dodjes i da nas spasavas. U ovakvim situacijama je daj sta das. Nisam ja izmislila to za prst nego ljudi pouceni iskustvom. U pitanju refleks. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, foto said:

ima uvek nacina da se osveti.

meni je vet zasivao vrat na 4voro mesecnom labradoru u 2 ujutru zbog ne nadgledanog psa iz pit skupine. evo vec 5 godina ne vidjam vise tog psa, a gazda prelazi na drudu stranu ulice kada nas primeti. cenim da je gazda shvatio koliko je zasrao.

Pa šta da se uradi,da ja ubijem njegovog psa?Ili njega?

Link to comment

ne znam, teško mogu da zamislim da bih mogla da se svetim psu, jer sam prethodnih godina gledala kako ljudi upropaštavaju predivnog psa, a koji je mogao da bude ponos celog sela 

bosanski tornjak, prelep ali prelep

ne jednom bi se samo pojavio sa ranom na leđima (gađan cepanicama ili kamenjem) i tako dok nije i postao agresivan 

a pre toga je bio divan pas, dobar, šetao slobodno po selu, nije dirao nikoga, ni ovce ni kokoši, ni mace, o ljudima da ne pričam 

gazda je morao da ga stavi u lanac na kraju. mnogo tužna priča o psu kojega sam hranila i igrala se sa njim od kada je bio beba. i sada bih se rasplakala kad se setim

 

  • Tužno 2
Link to comment

Pas je tu najmanje kriv,da bi se neko njemu svetio.

 

Imao sam i nemačkog ovčara koji je živeo 13 godina,ali on je od malena bio sa drugim psima i sa decom,koga god da vidi on mu se obraduje kao da mu je rod rodjeni :D A svi su komentarisali kakav je to vučijak kad se svakome obraduje i to sve govori o tome kako ljudi posmatraju pse.Ja sam ga gledao bukvalno kao drugara,čak smo leti zajedno sedeli u bašti kafane :D Šetan je bez povodca i nikad nije pokazao ni gram agresije.

 

Tako da je sve do vlasnika koji pre svega ne zna da izgradi odnos sa psom.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...