Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

On 31.7.2022. at 12:45, djordje geprat said:

oće li ko ovu "moju" bellu? sa ćerom sam se dogovorio da je sterilišemo na njeno ime.

Može u Lazarevcu da se radi besplatna sterilizacija za lutalice. Mogu da pitam sestru kako to ide jer se ona raspitivala.

Link to comment
1 hour ago, salerokada said:

Može u Lazarevcu da se radi besplatna sterilizacija za lutalice. Mogu da pitam sestru kako to ide jer se ona raspitivala.

to bi bilo dobro. sutra idem u lazarevac, ima ambulanta na obilaznici, ispod stadiona, gde sam lečio lili. povešću bellu da mi kažu da li ima čip i koliko je stara.

 

da ponovim: ima li interesenata? stvarno je slatka. ne što je "moja".

Link to comment

Teško je za udomljavanje.
Mi smo imali 6oro za udomljavanje. Uspeli smo sve da udomimo, ali je trajalo tri meseca i sestra je sve vreme držala plaćeni visokopozicionirani oglas na kupujem prodajem.
Uz naravno cimanje svih poznanika, objave na Fejsbuku, Instagramu, Tviteru. Ja lepio oglas po kučećim parkovima, pet šopovima, kod Maksija.

  • Tužno 1
Link to comment

Kada sam već tu da podelim priču o spretnosti mog pulina u selu.
Skoro smo stavljali kapiju. Naravno, razmišljamo i kakva da bude da on ne bi izlazio.
Odlučimo se za neke rešetke, deluje da su uske, da on neće moći da se provlači. Razmak između rešetaka deluje širok kao njegova glava.

Stigne kapija, posle dan, dva on shvati foru i počne da se provlači između rešetaka. Mi ne verujemo kuda prolazi i cimamo majstora da doda još jednu šipku između. Tu sigurno neće moći da prođe. Uradi on tako, sada smo bezbedni.
Kad, sestra javlja da je opet izašao?!? :huh:
Kuda?

Kroz rupu na 70ak cm visine. :ohmy:

image.png

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

ja sam na mom placu 200 metara žičane ograde metar visine odradio tako da sam kopao rov dubine 20 cm i postavljao salonit table od 40 cm, vezivao ih za ogradu, u zemlju zatrpavao. i lunjara lili je nalazina pocepanu mrežu (jedva vidljivo) ili kopala uz stubove ograde. ostavljala je dlaku za sobom pa sam ta mesta krpio, doterivao. trajalo je mesecima.

Link to comment

Kad mi je Šiva bila u teranju pre par godina, nalazio sam jednog istog psa (mog omiljenog uličara Žuću) kako leži svakog jutra pored boksa. Nešto manje od mesec dana. Ne znam šta nisam radio ali prolaz i ogradi i način kako ulazi nisam našao za svo to vreme.

 

Kačio sam jedan video: "Pametni psić bježi u stilu Nemoguće misije" sa Index.hr... na raznim mestima, možda i ovde!?! Neverovatno je kako se u običnom ćošku preko "pilećarske mreže" jedan malecni bigl popne, probije rupu u krovu i pobegne iz legla svog boksa. To ne bi jedan promil cirkuskih pasa mogao da odradi.

Šteta što taj video ne mogu sad da pronađem. Mnogo je promenio moje shvatanje pseće logike i nagona.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
Jedno od najvažnijih pravila koje mnogi zaboravljaju  je:
"Gde može da prođe glava proći će i celo pasije telo!"

Ja sam to čuo za mačke.
I video.



....shiit has hit the fan.
Link to comment

juče se Bella provozala do veterinara u lazarevcu. morao sam da je povučem povodcem, unesem u auto, iznesem iz auta, unesem u ordinaciju i stavim na sto. bila je preplašena, zbunjena. elem, veterinar reče da nije čipovana, da može da se steriliše (5000 kod njega), da nema buva, našao je jednog krpelja, ubacio joj frontlajn i dao mi dve tablete protiv parazita. reče da je mešanka ali prilično bretonka. bila je mirna u kolima, presretna kada je ušla na plac da jurca sa petkom. videću šta dalje. valjda će se naći neka dobra duša.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...