Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Premil se pravi kod nas, po nemačkoj licenci, ali ovo je uvoz iz Nemsčke i kod nas se samo prepakuje u nekoiko varijanti, a džakovi su svi isti.

Od domaćih hrana preporučujem Happy Dog, mislim iz Zemuna.



  • Hvala 2
Link to comment

podsetio me maheem, sardine! pseca radost.

 

sirove kosti, itd... da sam na svinjokolji, pa da imam sveze, da. ovako, bojim se zaraze sa kostima/mesom koji su ko zna koliko puta uhladnjacavani. zato: termicka obrada, sto rece kaludjerica. :sleep:

 

@mustang i drugi: verovatno je i do broja pasa i uslova zivota. jedan pas u stanu je kao razmazeno jedince. ne sto hocemo, nego je tako udeseno. vec dva, otimaju se za masnu krpu.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
Link to comment

Osim svinjskih kosti, opasne su i ptičije/kokošije kosti iz bataka i krilca.
Kosti nisu hrana već igračka i treba ih uklanjati posle igre dalje od psa.

Ja dajem isključivo velike kravlje/juneće kosti, fibule ili cele kosti odranih nogu sa sve karlicom... takva mi rasa.
Posle pola sata, do sat, sklanjam ostatke u zamrzivvač ili bacam.

PS
Ostaje taman za metlu.

Link to comment

Ja sam mojima davala granule 6 dana nedeljno, a sedmog samo dobro parce sveze junetine sa hrskavicom, nekad mleveno sa 1zumacetom, to im je bio happy day

Sara je bila posebna vrsta izelice, ta je mogla masnu krpu da izede, smoki kad vidi izvubi pamet. Umela je da kopa rupu pola metra u snegu da izvuce koricu leba. Kuburili smo sa kilazom ali smo je drzali nekako na gornjoj normali.

Loko je bio druga prica.

 

Sad, macka hoce da jede samo granule i nista drugo, prevari se za malo zivog mesa al retko, Davala sam joj trainer , medjutim, dlaka joj je bila tako losa da smo po preporuci presli na royal canin , iako royal  psima nikad nisam uzimala i nisam imala neko dobro misljenje... Realno, od kad Cicmic jede rc bolja joj je dlaka i malo se stesala. Sad smo u fazi istrazivanja.

Link to comment

Ovom mom kad dodje sestra, bff, od muke jede i to traje, traje, pola sata pola cinije a ona stoji pored njega, ceka ga da zavrsi, voda joj curi, i onda kad definitivno vise ne moze, ona dodje i olize ciniju. Peder ostavi povrce, srecom ova sve voli

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, zmanic said:

Kosti nisu hrana

srz iz cevastih kostiju, hrskavica sa zglobova, ostaci mesa... jesu hrana. osim toga, glodanjem kostiju se ciste zubi i odrzavaju/masiraju desni.

ostalo jeste igracka. koja psu treba. da je ima, sav vazan nosi naokolo, ljubomorno brani, njuska, brizno zakopava. mislim da je to ok. (mada i sama sklanjam visak: "zaboravljene" kosti iz dvorista.)

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

Ovom mom kad dodje sestra, bff, od muke jede i to traje, traje, pola sata pola cinije a ona stoji pored njega, ceka ga da zavrsi, voda joj curi, i onda kad definitivno vise ne moze, ona dodje i olize ciniju. Peder ostavi povrce, srecom ova sve voli

girl's power!

 

poz

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...