Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

32 minutes ago, JozoMujica said:

Ova mala crna sa tupim pogledom je veceras ispala heroj, oslobodila nas je pacova koji nam vec godinu i po zivi u podrumu a kog ja nisam iz samilosti hteo da eliminisem.

 

Posle vise od godinu dana vrebanja, uspela je da ga zgrabi, iznese, polomi mu kicmu zubima, a zatim poslusno ostavi kad sam joj naredio i uzme zasluženo parče mesa.

 

Inace je oduvek delovala kao potpuno nesposobna da ulovi i svoj rep, jedina od menažerije skoro nikad ne laje na prolaznike, nezainteresovana je za mačke koje se šunjaju oko dvorišta...

 

Zana! :wub:

 

IMG_20220706_164041.jpg

Pacolovka😍

Pravi pas, predivnoca jedna❤

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Lancia said:

To ti je ko kod ljudi, slabo mozes da se pouzdas u galamdzije. Btw, jedva cekam da se malo organizujem, pa da uzmem neko zivince poput Zane i neku lenju macku, meni ne treba nesto sto je previse aktivno ili prolazi kroz namestaj.

Onda je za tebe Frenči prava stvar.

 

Najveći lenjivac medju psima, al' najsladji.

 

U stvari prati gazdu. Kakav je gazda, takav je i on.

 

Taman bi ti išao uz plažu :)

 

frenchie.planet.in Instagram profile with posts and stories - Picuki.com

  • +1 2
Link to comment

Dobri su francuzi, glupsoni, ne bi mu trebalo puno da bude ko gazda :D

 

Mada cu ja najverovatnije nesto da usvojim, problem je sto ogromna vecina kerova u kafilerijama ili staford ili hrt ili one ogromne kanarijske zveri.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Dobri su francuzi, glupsoni, ne bi mu trebalo puno da bude ko gazda :D

 

Mada cu ja najverovatnije nesto da usvojim, problem je sto ogromna vecina kerova u kafilerijama ili staford ili hrt ili one ogromne kanarijske zveri.

Da, velikim psima je nezgodno u stanu i ne vole baš da ostaju sami dugo, ti koje si nabrojao. Sve su to aktivne rase.

 

Hrt je pravo gospoče pas.

 

Frenčija, ako ne razmaziš baš mnogo, opušteno ostaviš samog da kunta ceo dan.

 

Mada, koga god da uzmeš, svakako će mu biti bolje kod tebe, nego u azilu :)

  • +1 5
Link to comment
11 minutes ago, Tolaa said:

Ovde srećem mnogo usvojenih mešanaca iz Španije, manjih ili srednje veličine, i baš dosta njih izgleda kao da ima nekog podenga u sebi. Ne znam koliko je komplikovano usvojiti sa mainland-a tu kod tebe. 

 

Ima normalnih kerova i na Las Palmasu i Tenerifima, koliko sam video na netu, ovde je malo specificna situacija, mnogi se zatrce sa tim stafordima i bardino psima, pa kad vide da im psi postaje gazde u kuci, oni ih brze-bolje ostave kafilerijama. Ovdasnji mestani nemaju kulturu prema zivotinjama kao Nemci npr, psi su uglavnom vezani ceo svoj zivot ili ne napustaju dvorista, pa je kasnije udomljavanje prilicno komplikovano, jer su jadni istraumirani i nepoverljivi. I ta prihvatilista zivotinja uglavnom drzi Nemci i mnogi odbijaju da predaju mestanima pse, cak i ako su zainteresovani, vec postoje kanali da se udomljavaju sirom Evrope. Hrtova recimo ima koliko hoces, ljudi jednostavno nisu svesni da je to rasa, koja trazi puno fizicke aktivnosti, nije to francuski buldog, pa se posle cude sto im se ker trese non-stop. 

Ali o tom, potom, tek kad se sredim malo, onda cu ozbiljnije i da se bacim u potragu.  

  • +1 4
Link to comment

Uvek mi pomalo žao kad vidim prekrasno stvorenje, u čiju selekciju i stvaranje radnih k.ka je uloženo desetine psećih generacija i mnogo ljudskih godina, kako dokono i besposleno leži i dosađuje se kod svog vlasnika.

Za nas smo stvorili teretane, programe, sportove, umetnosti i čitav virtuelni svet kroz tehnologije i psiho nauke, a njih sve više zapostavljamo i uništavamo.

Nije svuda tako:

https://www.facebook.com/boti.boldizsar/videos/386685833556776

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...