Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

neko ko je spreman da štene tretira kao robu i način zarade nema moralno pravo da drugima priča o nedostatku posvećenosti i ljubavi prema psu.

Link to comment
neko ko je spreman da štene tretira kao robu i način zarade nema moralno pravo da drugima priča o nedostatku posvećenosti i ljubavi prema psu.
jel ti to sa mnom pričaš?
Link to comment
i da prodaje. ne vidim kakve to ima veze sa ljubavlju. naravno da neće da daje kvalitetne štence za jeftine pare, ako su u njih uloženi vreme, trud, rad i naravno pare. nijedan odgajivač ili vlasnik nije bure bez dna.
ako si ti ovo napisala, onda da. kvalitet, ulozeni resursi, investicije, odgajivac... To su termini koje ja obicno koristim za serpe, lonce, auto, u najboljem - za maline sa placa. ja mislim da zivo bice ne treba da bude na prodaju. Ti mislis drugacije. Ok, ali nemoj pricati o ljubavi prema tim zivim bicima.
Link to comment

Ovaj moj je osetio neku kuju u teranju, već treći dan cvili bez prestanka. Ujutru me budi bukvalno zavijanjem, ima tako epizode jednom do dva puta godišnje. Inače zna da bude prilično depresivna duša, pa kad mu još i ljubavna uzaludnost udari na srce dođe mi da zavijam zajedno sa njim. :frust:

Link to comment
Ovaj moj je osetio neku kuju u teranju, već treći dan cvili bez prestanka. Ujutru me budi bukvalno zavijanjem, ima tako epizode jednom do dva puta godišnje. Inače zna da bude prilično depresivna duša, pa kad mu još i ljubavna uzaludnost udari na srce dođe mi da zavijam zajedno sa njim. :frust:
ovaj moj vec dva dana isto - i onako sav izgleda tuzan sa onim usima a sad jos da izvinE prisutno drustvo ima problema sa pishkenjem i zapishavanjem (piski a ono tamo krv :o: ) panicno sam vec zvala veterinarku ona kaze - to je sve okpredlozila injekciju "za smirenje" videcemo sta ce sutra da kaze... idemo na pregled...
Link to comment
kvalitet, ulozeni resursi, investicije, odgajivac... To su termini koje ja obicno koristim za serpe, lonce, auto, u najboljem - za maline sa placa. ja mislim da zivo bice ne treba da bude na prodaju. Ti mislis drugacije. Ok, ali nemoj pricati o ljubavi prema tim zivim bicima.
Znas sta je problem? Mnogi izuzetno posveceni vlasnici zivih bica poput pasa su svoje ljubimce kupili! Nisu svi nasli svoje pse na ulici. Mi smo Lea platili (greh?) i ponudili mu divan pseci zivot. Bio je divan a bio je na prodaju. I VOLIMO ga!
Link to comment

I mene zanima sterilisanje kuje. U pitanju je nemacki ovcar, stara 3 godine i do sada se stenila vec dva puta. Ipak ne zelim da srljam, jer znam da ima svakakvih veterinara. Da li ima neko preporuku gde se moze izvrsiti uspesna sterilizacija u Bgd? Novac nije problem :)

Link to comment
Znas sta je problem? Mnogi izuzetno posveceni vlasnici zivih bica poput pasa su svoje ljubimce kupili! Nisu svi nasli svoje pse na ulici. Mi smo Lea platili (greh?) i ponudili mu divan pseci zivot. Bio je divan a bio je na prodaju. I VOLIMO ga!
Nisam ni jednog trenutka to sporio. Onaj ko kupi psa se razlikuje od uzgajivača po tome što ne barata terminima "resurs, investicija", već samo kratko i jasno - Leo :)
Link to comment
I mene zanima sterilisanje kuje. U pitanju je nemacki ovcar, stara 3 godine i do sada se stenila vec dva puta. Ipak ne zelim da srljam, jer znam da ima svakakvih veterinara. Da li ima neko preporuku gde se moze izvrsiti uspesna sterilizacija u Bgd? Novac nije problem :)
Direktan izvestaj pravo iz jako dobre veterinarske klinike:sterilizacija muzjaka nema nikakvih medicinskih osnova, moze eventualno da smanji probleme povecane prostate ali i to nisu neki veliki problemi i lako se resavajuSterilizacija zenki ima svoju medicinsku svrhu samo ako se uradi pre nego sto pas napuni dve godine (ok, mozda tri nije mnogo, nisam pitala) - razlog je da se do druge godine jos uvek ne razvija reproduktivni sistem, narocito dojke. Sterilizacijom se taj proces zaustavlja te tako i rizik od mogucih oboljenja istih smanjuje.Edit: Idfx jede puno proteina, zato je izgleda zaradio kamencice u mokracnoj besici, te mu tako sleduje dijeta i ultrazvuk u ponedeljak da vidimo zapravo sta je i kako je... Edited by msmodesty
Link to comment

KRIVICAJedan pas je nešto nevažno zgrešio, a zatim odlutao, ili se nekako izgubio... Elem, posle nekoliko dana pas je pronađen i vraćen vlasniku, ili se već nekako, ofucan sam vratio...Vlasniku je bilo drago, što se pas srećno vratio i što je ponovo sa njim, pa je u potpunosti zaboravio da je bio ljut na njega. Međutim, pas je po dolasku samo lunjao i kunjao po kući bez hrane i odmora. Zabrinuti čovek se konačno obratio veterinaru i ovaj saslušavši priču, reče vlasniku da smota novine i odalami psa po zadnjici par puta, pa će sve biti u redu. Čovek bi začuđen, ali posluša.I tako se i dogodi i pas bi izlečen i ponovo veseo i raspoložen.Računi su ponovo bili čisti. *Pouku izvucite sami... :wink:

Link to comment

dva rendgena kasnije i jedan ultrazvuk - idfix ima puno *peska* ali ne kamenja u mokracnoj beshici - uh!pored antibiotika koji mu sleduju sledece dve nedelje ima i kao dodatak ishrani Uro-Pet (dodatak hrani koji smanjuje pH urina i tako bi trebalo da rastvori magnezijum-amonijum-fosfat)sve u svemu nije strasno, nije retko -mada je ovaj problem mnogo, mnogo cesci kod machaka!

Link to comment
dva rendgena kasnije i jedan ultrazvuk - idfix ima puno *peska* ali ne kamenja u mokracnoj beshici - uh!pored antibiotika koji mu sleduju sledece dve nedelje ima i kao dodatak ishrani Uro-Pet (dodatak hrani koji smanjuje pH urina i tako bi trebalo da rastvori magnezijum-amonijum-fosfat)sve u svemu nije strasno, nije retko -mada je ovaj problem mnogo, mnogo cesci kod machaka!
nemoj mnogo da brines, pesak je lako resiva stvar. i moj pas je to zapatio, tada je veterinar govorio da je lokao mnogo vode cesmovace, sto i jeste bila istina, koja je tih godina (1995-1996) bila valjda mnogo hlorisanija.tada su ovde davali savete za prolom vodu umesto cesmovace, sto tebi nije resenje, a ni meni nije bilo, s obzirom da je konj pio po litar dnevno.zato smo pristupili bapskim forama, prokuvavanju vode, onda da odstoji, obavezno u staklu, nikako u plastici, i onda to pije.posle tri meseca, peska je bilo u minimalnim (rekose normalnim) tragovima, i nikad se vise nije pojavio.vet je tada preporucio i jednu kasiku pivskog kvasca u prahu u obrok (za psa od 60-ak kila), ali nisam sigurna koliko bi basetu to prijalo zbog kostiju. ali za prokuvanu vodu, sigurno.
Link to comment
nemoj mnogo da brines, pesak je lako resiva stvar. i moj pas je to zapatio, tada je veterinar govorio da je lokao mnogo vode cesmovace, sto i jeste bila istina, koja je tih godina (1995-1996) bila valjda mnogo hlorisanija.tada su ovde davali savete za prolom vodu umesto cesmovace, sto tebi nije resenje, a ni meni nije bilo, s obzirom da je konj pio po litar dnevno.zato smo pristupili bapskim forama, prokuvavanju vode, onda da odstoji, obavezno u staklu, nikako u plastici, i onda to pije.posle tri meseca, peska je bilo u minimalnim (rekose normalnim) tragovima, i nikad se vise nije pojavio.vet je tada preporucio i jednu kasiku pivskog kvasca u prahu u obrok (za psa od 60-ak kila), ali nisam sigurna koliko bi basetu to prijalo zbog kostiju. ali za prokuvanu vodu, sigurno.
hvala lubo mnogo, ja sam bila prvo premrla od straha a sad mi je impresivno kako se stanje brzo smirilo i koliko pasa je taj problem imalosve u svemo od planova za suprugu nismo odustali :D Angela basset stize cim se buduci roditelji smiluju da se prihvate poslabaseti su nezgodni po pitanju razmnozavanja - zenke imaju teranje jednom godisnje a ni tada nisu bas raspolozene za razmnozavanje, legla su uglavnom malobrojna (5-6 stenaca maximalno) tako da cekamo vesti iz Macona sa velikim ishchekivanjem
Link to comment
hvala lubo mnogo, ja sam bila prvo premrla od straha a sad mi je impresivno kako se stanje brzo smirilo i koliko pasa je taj problem imalosve u svemo od planova za suprugu nismo odustali :D Angela basset stize cim se buduci roditelji smiluju da se prihvate poslabaseti su nezgodni po pitanju razmnozavanja - zenke imaju teranje jednom godisnje a ni tada nisu bas raspolozene za razmnozavanje, legla su uglavnom malobrojna (5-6 stenaca maximalno) tako da cekamo vesti iz Macona sa velikim ishchekivanjem
ja ovako izdaleka drzim fige za idifixa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...