Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Jeste lepo, do ovog dela. Iskustvo koje na srecu jos nisam proziveo.
11. Prati me na mom posljednjem putu. Nemoj nikad reći: "Ja to ne mogu gledati" ili "Neka se to dogodi u mom odsustvu". S tobom je za mene sve lakše. Neka ti to bude dug za moju vjernost i našu lijepu mladost.
A u poslednje vreme sve vise shvatam koliko ce biti tesko i jebeno.
Ma i to je lepo, samo tuznoEvo nesto sto sam ranije rekao o mom psu
Pre 9 dana, 22. Oktombera smo mu proslavili i 12. rodjus. Sada je nesto mirniji, jer je vec poceo proces okostavanja, redje dize nogu kada pisa i nekada se oklizne na stepenicama. Dajemo mu dve vrste posebne hrane za starije pse, koje treba da sprece proces okostavanja, plus su tu neke nimalo jeftine tablete. Nazalost to i ne pomaze, a debeli mi sve cesce tiltuje na stepenicama. Takodje imamo frku i sa ocima, jer je poceo da slepi, sto je cesta pojava kod Snaucera. Kada ga odvedem kod veterinara obicno se sjebem totalno, jer znam da ga za neko vreme od godinu dve mozda vise nece biti, a druzili smo se taman pola mog zivota, sto se tice njega znamo se 84 godine, minus tri ljudske nedelje kada je bio sa majkom.
On 13, ja 25. Imam ga od 6. razreda, a sada diplomiram. Najbolji drugar kroz pola zivota i onda ga nema. Vise od pola mog zivota je skakutao oko mene, trudio se da bude primecen, da uhvati koje mazenje vise, pravio mi probleme kad god dovedem devojke u stan jer mi je onda neko drugi centar paznje, lajao svaki put kada neko kuca na vrata misleci da nas stiti, cvileo nesto, kenjao, cekao me posle svakog mora, putovanja, mahao repom koji nema, ja njega spasavao od zlih popinih prasica, otrovnih krpelja, kupio mu crve koje je srao po stanu, setali zajedno ko zna koliko puta dnevno... pola mog zivota i ceo njegov se znamo. jedan misleci organizam je bio uz mene sve te godine i voleo me. da se uplasis. U stvari plasi me to 'pola mog zivota', tako veliko zvuci.Naravno da ce biti jebeno tesko, al ja ne vidim drugaciji kraj naseg druzenja od tog.edit: e da pilule pomogle, okostavanje stalo, a debeli opet zivahan :) Edited by Hustler
Link to comment
A u poslednje vreme sve vise shvatam koliko ce biti tesko i jebeno.On 13, ja 25. Imam ga od 6. razreda, a sada diplomiram. Najbolji drugar kroz pola zivota i onda ga nema. Vise od pola mog zivota je skakutao oko mene, trudio se da bude primecen, da uhvati koje mazenje vise, pravio mi probleme kad god dovedem devojke u stan jer mi je onda neko drugi centar paznje, lajao svaki put kada neko kuca na vrata misleci da nas stiti, cvileo nesto, kenjao, cekao me posle svakog mora, putovanja, mahao repom koji nema, ja njega spasavao od zlih popinih prasica, otrovnih krpelja, kupio mu crve koje je srao po stanu, setali zajedno ko zna koliko puta dnevno... pola mog zivota i ceo njegov se znamo. jedan misleci organizam je bio uz mene sve te godine i voleo me. da se uplasis. U stvari plasi me to 'pola mog zivota', tako veliko zvuci.Naravno da ce biti jebeno tesko, al ja ne vidim drugaciji kraj naseg druzenja od tog.edit: e da pilule pomogle, okostavanje stalo, a debeli opet zivahan :)
Za boldovano :wub: Za njega naravno :rolleyes: Ja nikada ne razmisljam sta ce biti kad ce biti. Pa niko od nas ne zna ni sta ce sa njim samim sutra biti. Mogu ja da umrem i pre svog psa.Besmisleno je opterecivati se takvim mislima. Edited by Teja
Link to comment
U stvari plasi me to 'pola mog zivota', tako veliko zvuci... :)
Nema šta tu da te plaši .Tender je otvoren na prethodnoj strani. Ako imaš kuću i imanjce, piši prijavu, please.----------------Jednom u svom detinjstvu otidoh u planinu sa kujom i dvoje štenića...i tako, u trenucima dosade, nevaljali Bil strpa keriće pod veliku šerpu... Ebiga počeo da učim biologiju i marksizam.Keriči počeše da cvile. Posle par minuta iz šume dotrča kuja.Uze šerpu za ručku i prevrnu je.Potom šapom poče da bije kučiće.Ja sam zino, jer nisam umeo da joj objasnim da kučići nisu krivi....a možda ih je bila zbog toga što nisu skapirali koliko sam nezreo.Ima i druga zanimljivost sa istom kujom.Krenuo moj stric u varošicu Vrliku. To je oko 36km od Sinja.Kuja pošla za njim. Stric sam sedne u autobus i ode za Sinj. U Sinju naiđe na kuju...
Link to comment

Pesma o kerushi :wub: Jutros u košari, gde sja, šuškaniz rogoza žućkastih i krutih,sedmoro je oštenila kučka,oštenila sedmoro je žutih.Do u sumrak grlila ih nežnoi lizala niz dlaku što rudi,i slivo se mlak sok neizbežnoiz tih toplih materinskih grudi.A uveče,kad živina jurida zauzme motke,il prut jak,izišo je tad domaćin tmurii svu štenad potrpo u džak.A ona je za tragom trčala,stizala ga,kao kad uhode...i dugo je, dugo je drhtalanezamrzla površina vode.Pri povratku vukuć se po tminii ližući znoj s bedara lenih,mesec joj se nad izbom učini,kao jedno od kučića njenih.Zurila je u svod plavi,glatki,zavijala bolno za svojima,a mesec se kotrljao tankii skrio se za hum u poljima.Nemo, ko od milosti il sreće,kad joj bace kamičak niz breg,pale su i njene oči psećekao zlatni sjaj zvezda u sneg.Ja naravno uvek plachem kad citam ovu pesmu (S.Jesenjin) ali cemo da mu se osvetimo za sve nashe suzetako sto cesh ti svoje stence da udomish :)

Link to comment
...se osvetimo za sve nashe suze
Nego šta. U toj pjesmi ima sedmoro svežutih. A u Sarinoj 5 žutih, 1 crno i jedno šareno. šareno bezecovano. :D --------------------

Moje malo misto i davno vrime.Možda sam četiri godine imao.Naša pitoma keruša Lisa je ušla u duboku starost.Sećam se, da su se pripirali kako da joj prikrate muke.Pala je odluka puškom.Odveli su je na obližnje guvno i vezali za stožinu.Tih pet minuta njenog skakanja i pokušaja da se skloni sa nišana i danas se sjećam.Dugo nisam mogo da skontam kako je znala.Ne pričam ovo zbog suza, nego da malku proširim vidik na kerovi.
v75899p0.jpg
Sad je Lisa u društvu Lajke. Baš je briga.

Edited by billadni
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ako je ovo pravi topik.Elem, bolestan mi pas, povratio je veceras, 2 dana ima proliv, smrsavio je, nestabilan je na nogama, veterinar mu je dao nekakve injekcije, rekao da je vjerovatno nešto loše pojeo. Šta da mu dam za jesti? Veterinarov savjet je standardna hrana.edit: labrador 6-7 mjeseci star

Edited by nautilus
Link to comment

daj mu kuvani pirinac i kuvano belo meso bez kostiju, i to iseckaj sve, nemoj odmah da krenes sa konzervama i suvom hranom, mozda mu je stomak jos napet. obavezno prokuvaj vodu koju mu dajes i ubaci kasicicu meda da se rastopi, a ako uspes da ga nateras da popije malo caja od kamilice i nane, odlicno.ako nastavi da povraca ili da ima proliv i u toku noci, ujutru odmah kod veterinara.

Edited by luba
Link to comment

Nautiluse, imao sam isti problem sa svojim labradorom samo što je bio par mjeseci mlađi (negdje oko 4 mjeseca). Da li si mu davao kosti? Ako jesi može i to da mu smeta i izazove ovakve probleme. Ima li apetit? Ako ima, dobro je (bez obzira na proliv). To što luba reče, daji mu jedno duže vrijeme pirinač i bijelo meso. Nemoj ništa masno i tvrdo. Kada mu ponovno budeš davao bobice, obavezno ih natopi u vodi. Labradori imaju takvu probavu da im u stvari prave neke posebne bobice, ali one su skupe k'o otrov. Ovako ćeš mu pomoći da lakše svari hranu. Ali to mu daji tek kad se bude oporavio. Konzerve smanji jer i one mogu praviti problema. Moj labrador jede i mrkvu i kupus (kuhano naravno) zajedno sa pirinčem.

Link to comment
Hvala luba
Pirinač obavezno mora da bude prilično prekuvan, nikako al dente.Ako i dalje ima proliv, pokušaj da mu uturiš, ako možeš nešto crnog čaja, ili one ampule bifidusa, da bio oporavio crevnu floru.
Link to comment

Ozdravio je. Čaj i riža.Ma inače ga hranim nekim rojal kanin granulama. Jede on kao lud. Nema granicu. Imam veliko dvorište i onda ga pustim da slobodno skače po čitav dan kad je lijepo vrijeme. Bojim se da su mu djeca iz komšiluka nešto bacila pošto se igra sa njima. Blentav stvor.Lubo, Dačo i Tresko, još jednom hvala :)

Edited by nautilus
Link to comment
Nautiluse, imao sam isti problem sa svojim labradorom samo što je bio par mjeseci mlađi (negdje oko 4 mjeseca). Da li si mu davao kosti? Ako jesi može i to da mu smeta i izazove ovakve probleme. Ima li apetit? Ako ima, dobro je (bez obzira na proliv). To što luba reče, daji mu jedno duže vrijeme pirinač i bijelo meso. Nemoj ništa masno i tvrdo. Kada mu ponovno budeš davao bobice, obavezno ih natopi u vodi. Labradori imaju takvu probavu da im u stvari prave neke posebne bobice, ali one su skupe k'o otrov. Ovako ćeš mu pomoći da lakše svari hranu. Ali to mu daji tek kad se bude oporavio. Konzerve smanji jer i one mogu praviti problema. Moj labrador jede i mrkvu i kupus (kuhano naravno) zajedno sa pirinčem.
Labradori imaju probavu kao i svi ostali psi ;) Jedino su malo prozdrljiviji od ostalih (a ja da ne kazem malo mnogo), ali to svenema veze sa prolivom. Nema nikada objasnjenja zasto pas ima proliv, a josh manje ima veze sa odredjenim rasama.Moj pas boluje od zatvora ;) Kao i ja. uostalom ;) Narocito kada smo negde na putu ( a to smo cesto)onda je stvarno katastrofa.Sada sam u Francuskoj morala svaki dan u hranu da mu stavljam 4-5 suvih sljiva sitno iseckanih. Dodushe biloi ono, pola pijepola Sharcu daje. :) Dacho, kad ce drmnesh slike od tvog lepog labradora?Za proliv ( 1x u dve godine) zaista samo pirinac pomaze. Ja nista ne stavljam u taj pirinac osim malo soli.Nikakvo meso. Proliv prodje za za 48 sati. Crni caj je majka Janja ali aj nateraj pCeto da ga pije.
Link to comment
Labradori imaju probavu kao i svi ostali psi ;) Jedino su malo prozdrljiviji od ostalih (a ja da ne kazem malo mnogo), ali to svenema veze sa prolivom. Nema nikada objasnjenja zasto pas ima proliv, a josh manje ima veze sa odredjenim rasama.Moj pas boluje od zatvora ;) Kao i ja. uostalom ;) Narocito kada smo negde na putu ( a to smo cesto)onda je stvarno katastrofa.Sada sam u Francuskoj morala svaki dan u hranu da mu stavljam 4-5 suvih sljiva sitno iseckanih. Dodushe biloi ono, pola pijepola Sharcu daje. :) Dacho, kad ce drmnesh slike od tvog lepog labradora?Za proliv ( 1x u dve godine) zaista samo pirinac pomaze. Ja nista ne stavljam u taj pirinac osim malo soli.Nikakvo meso. Proliv prodje za za 48 sati. Crni caj je majka Janja ali aj nateraj pCeto da ga pije.
Meni rekoše da zbog te alavosti imaju neka posebna lučenja pa teže vare to hranu (mislim na bobice), pa prave neke koje su valjda šuplje (vidio sam ih). E sad, samo pišem ono što sam čuo. cool.gif A slikice, evo će ga sliknem večeraske par puta, pa će okačim.edit: okačio na topiku za slikice naših ljubimaca. Edited by dacha od bosne
Link to comment
... Moj pas boluje od zatvora ;) Kao i ja. uostalom ;)
Kažu da je ta stvar na nervnoj bazi... razmisli o tome. :) Nego, evo mene opet da nešto pitam. Ovoga puta sam sve pročitala (bilo bi me sram da nisam) i ne nađoh odgovora - kada sterilisati kuju? Bilo je ponešto... i shvatila sam da je svrsishodno do 2. godine, ali kada - da li je treba pustiti do prvog teranja, pa posle... da li je treba pustiti samo da je neki dasa oplodi, ili je važno i da se okoti...???Na žalost, nemam uslova da brinem o nekoliko kučića (već sam pominjala da imam Lolu i Trtu), inače bih najvolela da vidim Loline klince... ali šta posle s njima?! Niti su za prodaju, niti mi je to motiv, a da računam da mogu da ih udomim - pa, ne mogu na to da računam :( Pre neki dan mi reče jedan drugar koji ima nekakvog iskustva sa kučićima - "Biće problema kad Lola uđe u teranje". Problem će da bude zato što je tu i Trta (ne mislim na incest, znam da to kod njih nema značaja), nego - ne smem ni da pomislim na šta bi to ličilo - Lola se švrćka sa drugim kučićima, to već sada radi, mala je i može da se provuče gde poželi... ako nema rupe, napravi je - mi zatrpavamo, ona pravi nove. Trta kroz te njene rupe i ne pokušava da prođe, zbog gabarita ili prosto, nije zainteresovan... Ali kad dođe do sexa, ko mi garantuje da glava neće da mu poludi... ne smem ni da pomišljam kako bi to moglo da izgleda. ^_^ Jedan mladi i persektivni veterinar sa fakulteta u Bgd-u kaže - "može odma', šta više, što pre to bolje". Neka manje mlada ali dobra doktorka kaže - "važno je da prođe kroz prvo teranje, pa posle toga je odma' sterilisati, ionako se vadi cela materica... tako sam ja uradila sa svojom voljenom kujom, ne bih valjda da nije dobro za nju...", a ima veterinara stare škole koji tvrde da "nije dobro da se kuja ne okoti barem jednom, kao što za ženu nije dobro da ne rodi."E pa sad - 'ajde ti, Dubravka, budi pametna... a samo bi' htela da moja Lokica živi sa što manje problema. :mellow:
Link to comment
E pa sad - 'ajde ti, Dubravka, budi pametna... a samo bi' htela da moja Lokica živi sa što manje problema. :mellow:
ja sam ti moja Dubravka pitala nasu najbolju veterinarku pre pra nedelja i ona kaze sve sto ti znas: trebalo bi sterilisati zenke do dve godine (iskreno, ona kaze 18 meseci) da li ce biti pre ili posle prvog teranja nije bitno, da li ce da se jednom okoti ili ne - nije bitno.ona ima dve zenke i obe je sterilisala mlade. Jedno je sigurno - 25% verovatnoce da kuja dobije rak materice ili dojke se time smanjuje...Kod muzjaka to nije tako drasticno i proEU skola veterinarstva za razliku od proUSA skole, kaze - ako muzjak nije agresivan i nema problema dok su kuje u teranju - nema potrebe za fik-fik
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...