Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

kad chujem petarde, odmah se 'vatam sa pistolj.zaista je nepravedno prema nasim ljubimcima.mog machora sam morao da stavim u fioku i da zatvorim sobu da bih ga zastitio :wink: zivim za dan kada cu nabaviti snajperku pa je koristiti za novu godinu. ko uznemirava moga ljubimca dobije preko p@@@@ :D

Link to comment

Za pse znam da uglavnom tesko prezivljavaju pucanje (osim ako nisu policijski psi ili retki izuzeci). O tom problemu se dosta govori. @ msmodestyBlago vama! Nas je novogodisnju noc proveo na sedativima + se sakrio jadnicak.

Link to comment
A kako vasi psi reaguju na petarde i ostalo pucanje?
Ova "moja" rasa ima jedan veliki problem a to je senzibilnost na pucanje,grmljavinu,ali i na recimo neku svakodnevnu buku (gradjevinske mashine, oni sto bushe glasno itd)To sam znala josh pre nego sto je ushao u moj zivot i zato sam od prvog momentapocela da ga uchim da jebe majku svakom shumu koji mu smeta. :lol: Uglavnom kad zagrmi, ja mu naredim da sve salje u pm a on onda pocne ko ludda laje ne bili razjurio neprijatelja. Tako je i sa petardama i raketLama.Laje besomucno i samo ocekuje sledeci "udarac".Da ne bi mngo opterecivaosusede, naucila sam ga da sme samo da laje sa prigushavecm. Prigushivac je nekaplishana zivotinja, koju prvo zgrabi i onda skace ko kengur i laje kroz nju.Nekada mu naravno dozvolim da laje punom parom. Tek da se podseti da je pCeto.Inace 99% pasa ima gadan problem sa petardama i tom pucnjavom. Nekoliko dana se tresu od straha. Uvek moram da se nasmejem kada neki opasni rotvajleri,pitbulovi,nemacke doge od straha skoce u kadu i u njoj provedu 24 sata.
Link to comment

Kod nas se puca i grmi jos od Bozica. Leo je danima jeo neredovno, kad izadjemo on taman bi da vrsi nuzdu al?kad pukne odnekud on se jadan presece pa pravac u pravcu kuce. Krio se tamo gde inace nikad sapu ne stavi a to je kupatilo i moja garderoba. Novogodisnju noc smo proveli kod prijatelja gde je srecom odlicna izolacija. Bio je pod sedativima ali se ipak zavukao pod sto i nije mrdao. Morali smo da ga izvedemo naravno i to sa povocem (inace ga nikada nemamo na povocu) jer nije hteo da mrdne od praga kuce. Vidim da mu se konacno ovih dana digao rep i da je sve u redu.

Link to comment

doktore da li je nas pas normalan?:lol:kao jako malog smo ga vodili na vatromete leti kad je nacionalni praznik i onda nekoliko novih godina i nista. ne reaguje.onda smo pre prosle godine imali pozar u zgradi (nista strasno, zapalio se djuvec u rerni :lol: ) ali smo imali 5 velikih vatrogasnih kamiJona koji su pravili nestvarnu buku - Idfx je PRESPAVAO celu ujdurmu koja je trajala dobrih sat vremena.

Link to comment
Kod nas se puca i grmi jos od Bozica. Leo je danima jeo neredovno, kad izadjemo on taman bi da vrsi nuzdu al?kad pukne odnekud on se jadan presece pa pravac u pravcu kuce. Krio se tamo gde inace nikad sapu ne stavi a to je kupatilo i moja garderoba. Novogodisnju noc smo proveli kod prijatelja gde je srecom odlicna izolacija. Bio je pod sedativima ali se ipak zavukao pod sto i nije mrdao. Morali smo da ga izvedemo naravno i to sa povocem (inace ga nikada nemamo na povocu) jer nije hteo da mrdne od praga kuce. Vidim da mu se konacno ovih dana digao rep i da je sve u redu.
Ma to je slucaj sa 99% pasa. Tako ih mi je zao da ja reci nemam.Narocito kad ih celegodine vidjas onako ponosne,samouverene, a onda dodje ta pucnjava oko Nove godinei oni jadnicchi drhte i umiru od straha. Neki moji kuchkari, osim tih blagih sedativaim stave u ushi i one tampone za ushi , a i puste glasno nekog Mocarta :rolleyes: ,iliurade kao i ti,odu u neku pm, pa je tako sve bezbolnije.
Link to comment

sto se tice petardi i vatrometa to je haos! svaki put hoce da provali vrata i da udje u kucu (ako je na dvoristu).a sto se tice dresure, ne mora da se ide u skole za pse, potrebno je samo nekoliko dobrih saveta od iskusnih kuckara i to je to. ja nit sam ikad isla na kurseve nit sam ikad vodila aska na dresuru, ali je zato pas i vaspitan i dresiran tako da se sudija, koja ima i svoje akite i odlicno poznaje rasu, na izlozbi krstila kad je videla kako je asko miran i dobar. sama radila sa askom, sama ga dresirala, ljudi mi samo objasnili i pokazali i to je to.e sad ne mora moja prica i iskustvo da bide univerzalno, ali ne moraju da se daju grdne pare za skole za pse da bi pas znao da sedi, lezi i ostane na mestu. na, kraju krajeva, to su porodicni psi kojima ne treba nikakva specijalna obuka tipa odbrana napad, a posebno sto je to labrador koji ni nema instinkte za cuvanje i sl. drugo labrador poseduje urodjen instinkt za vijanje i donosenje stvari tako da mu ni za to ne treba neka dodatna obuka.:)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kada sterilisati kucu?Jedni kažu da treba sačekati prvi okot. Drugi kažu - što kasnije.Treći kažu - tek kada prestane da raste, onda može.Četvrti kažu - nije ni poenta ceo život je odvraćati od sexa, jer apstinencija izaziva agresijuŠta vi kažete? Šta kaže stručna literatura? Šta kažu veterinari kojima verujete?

Link to comment
Kada sterilisati kucu?Jedni kažu da treba sačekati prvi okot. Drugi kažu - što kasnije.Treći kažu - tek kada prestane da raste, onda može.Četvrti kažu - nije ni poenta ceo život je odvraćati od sexa, jer apstinencija izaziva agresijušta vi kažete? šta kaže stručna literatura? šta kažu veterinari kojima verujete?
Ako je do posle 3.teranja ne paris, posle je sterilisi.Ako se zenka ne pari posle 3.teranja, postoji mogucnost raka materice.Btw, jel se smirila ili je i dalje onako agresivna prema trecim licima?
Link to comment

Mi smo za našeg novogodišnjeg labradora pronašli društvo: 2 rotvajlera, 2 labradora, 1 haskija. Ima ih još, ali ovo je odabrano društvo. Jurca sa njima okolo, ganja ih, umara ih, a kada dođe kući (evo slučaj upravo sada) spava k'o klada. I mi nismo sigurni da li da je sterilišemo ili ne. Kakvi su vaši savjeti. Nezgodno nam je da imamo kučiće jer nemamo svoju kuću (podstanari smo) pa nismo sigurni kako bi gazde reagovale na to.Sve u svemu (posebo Teji) hvala na savjetima. Happy je srećna. Uskoro ćemo poslati i koju sličicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...