Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ja sam ti moja Dubravka pitala nasu najbolju veterinarku pre pra nedelja i ona kaze...
E pa fala ti, mm, poslušaću te... a i Trtina jajca ćemo da sačuvamo, pa da vidimo. Ako se lepo pokaže, neka mu ih. :)
Link to comment
Kažu da je ta stvar na nervnoj bazi... razmisli o tome. :) Nego, evo mene opet da nešto pitam. Ovoga puta sam sve pročitala (bilo bi me sram da nisam) i ne nađoh odgovora - kada sterilisati kuju? Bilo je ponešto... i shvatila sam da je svrsishodno do 2. godine, ali kada - da li je treba pustiti do prvog teranja, pa posle... da li je treba pustiti samo da je neki dasa oplodi, ili je važno i da se okoti...???Na žalost, nemam uslova da brinem o nekoliko kučića (već sam pominjala da imam Lolu i Trtu), inače bih najvolela da vidim Loline klince... ali šta posle s njima?! Niti su za prodaju, niti mi je to motiv, a da računam da mogu da ih udomim - pa, ne mogu na to da računam :( Jedan mladi i persektivni veterinar sa fakulteta u Bgd-u kaže - "može odma', šta više, što pre to bolje". Neka manje mlada ali dobra doktorka kaže - "važno je da prođe kroz prvo teranje, pa posle toga je odma' sterilisati, ionako se vadi cela materica... tako sam ja uradila sa svojom voljenom kujom, ne bih valjda da nije dobro za nju...", a ima veterinara stare škole koji tvrde da "nije dobro da se kuja ne okoti barem jednom, kao što za ženu nije dobro da ne rodi."E pa sad - 'ajde ti, Dubravka, budi pametna... a samo bi' htela da moja Lokica živi sa što manje problema. :mellow:
Kod njega je definitivno na nervnoj bazi (uvek kad smo na putu), kod mene valjda neka klasika ;) Ovaj mladi lekar ti je sve ispravno rekao. To su najnovija kao "saznanja" da kuju treba sterislisatipre prvog teranja. Jes da to zvuci jako nehumano, ali je za mene nehumano kada se 8 slatkihpojave jednog dana a ti ne znash sta ces s njima. Ja bih ,da imam kuju, tako i uradila.Uzasno se jadnicice muche u toj fazi teranja, a muce i kuRcove iz okoline.Onog tvog Trtu nema potrebe da kastriras.. Pisti ga neka malo njushka i uziva u mimomirisima.Otelo je kastriran sa 5 godina jer je imao neki tumor na jajcima.Nije promenio svoj karakter,nije se ugojio,dlaka mu je lepa, a mirisljave zenkenije zaboravio :rolleyes:
Link to comment
Od Goldena sigurno nisu. ;)
O Uroshe,itekako jesu. Goldene ne vidish bash mnogo stasite i debele, ali labradoriumeju stvarno da se nagoje ko prasci.
Link to comment

Da li pricate sa svojim psima? Ja to radim sve u sesnaest. A znam da ne razume. Samo oseti po tonu ono sto mu milo zvuci. Naravno, razume komande. Izvestio se pa razume i kad samo (onako medjusobno) kazemo "pasteta", "kobasica" i slicno. Kad mu se kaze "idemo napolje" reaguje tako sto radosno skace. Ali i kad mi medjusobno rezonujemo da bi trebalo ici u setnju on odmah reaguje i odlazi do vrata. Medjutim verovatno nije u stanju da razume moje harange.

Link to comment

nadam se da "moji, nasi, tudji, komsijski..." ukljucuje i "buduci" elem, el zna neko nekog odgajivaca bigla/biglova u Srbiji? moze i na PM. fala unapred,lessa rasista

Link to comment
Da li pricate sa svojim psima? Ja to radim sve u sesnaest. A znam da ne razume. Samo oseti po tonu ono sto mu milo zvuci. Naravno, razume komande. Izvestio se pa razume i kad samo (onako medjusobno) kazemo "pasteta", "kobasica" i slicno. Kad mu se kaze "idemo napolje" reaguje tako sto radosno skace. Ali i kad mi medjusobno rezonujemo da bi trebalo ici u setnju on odmah reaguje i odlazi do vrata. Medjutim verovatno nije u stanju da razume moje harange.
Ja pricam sa Otelom.Pricam mu svashta.On tako kao slusha i pravi se da razume.Govorim mu na oba jezika (tako sam ga i naucila na komande ,jer su mi neke na srpskombile nekako prihvatljivije (zbog mnogo samoglasnika) kao recimo "polako,idemo,dosta,ajdemo, ali i "brzo,brzo") I moj muz naucio srpski pored Otela , i on samo te na srpskomkoristi, ali i ceo moj nemacki kuckarski svet sa Otelom razgovara na srpskom.Oni (psi) reaguju na boju i ton glasa,pokrete,pogled. Mislim da bih mogla da ga zovemi "friziderom" ako bih to uradila na nacin na koji izgovaram Otelo,on bi verovatnoisto reagovao.
Link to comment
Oni (psi) reaguju na boju i ton glasa,pokrete,pogled. Mislim da bih mogla da ga zovemi "friziderom" ako bih to uradila na nacin na koji izgovaram Otelo,on bi verovatnoisto reagovao.
živa istina,moj pas oseti kad razgovaramo o njemu a ime mu i ne pomenemo, probudi se i dodje do nekog i gleda,sluša kao da razume svaku reč, tačno oseti kad sam krenula da ga prošetam a da mu nisam rekla, zna koju obuću,jaknu nosim u šetnju i onda krene ritual sreće hvatanja za plafon...
Link to comment

Tejo, pominješ samo Otela. Nisi li svojevremeno uzela jedno kučence iz azila ovde u Bgd-u? šta je s njim? Ako sam nešto propustila ili loše ukapirala tu priču, izvinjavam se... ali se sećam da je na B92 forumu pisano o tome.Lep pozdrav :)

Link to comment
živa istina,moj pas oseti kad razgovaramo o njemu a ime mu i ne pomenemo, probudi se i dodje do nekog i gleda,sluša kao da razume svaku reč, tačno oseti kad sam krenula da ga prošetam a da mu nisam rekla, zna koju obuću,jaknu nosim u šetnju i onda krene ritual sreće hvatanja za plafon...
Ovoje ziva istina! Evo, sedim i radim satima. On lezi i planduje pored mene. Ustanem, naravno, vise puta da nesto odnesem ili donesem. On nista, i dalje lezi. Onog trenutka kada se dignem sa stolice u nameri da izadjem sa njim (iako mu ama bas NISTA ne kazem) on skace i raduje se i zna sta sleduje. Fascinirana sam njegovim culima.
Link to comment
Tejo, pominješ samo Otela. Nisi li svojevremeno uzela jedno kučence iz azila ovde u Bgd-u? šta je s njim? Ako sam nešto propustila ili loše ukapirala tu priču, izvinjavam se... ali se sećam da je na B92 forumu pisano o tome.Lep pozdrav :)
E ,bre Dubravka ,pa to je bilo ko Rat i Mir ( mislim na dva toma) :rolleyes: Postavicu i ovde danas,sutra celu pricu.Bio hepiend , narocito na kraju, a josh narocitije za Boba :rolleyes: Al i za Otela cool.gif
Link to comment
Ovoje ziva istina! Evo, sedim i radim satima. On lezi i planduje pored mene. Ustanem, naravno, vise puta da nesto odnesem ili donesem. On nista, i dalje lezi. Onog trenutka kada se dignem sa stolice u nameri da izadjem sa njim (iako mu ama bas NISTA ne kazem) on skace i raduje se i zna sta sleduje. Fascinirana sam njegovim culima.
Ovaj cim cuje da zakopcavam neki rajsfershlus ( moz i na pantalone) i da kloparamsa kutijom u kojoj je neka shminka,skace i gilja ka izlazu. :lol:
Link to comment
Ja pricam sa Otelom.Pricam mu svashta.On tako kao slusha i pravi se da razume.Govorim mu na oba jezika (tako sam ga i naucila na komande ,jer su mi neke na srpskombile nekako prihvatljivije (zbog mnogo samoglasnika) kao recimo "polako,idemo,dosta,ajdemo, ali i "brzo,brzo") I moj muz naucio srpski pored Otela , i on samo te na srpskomkoristi, ali i ceo moj nemacki kuckarski svet sa Otelom razgovara na srpskom.Oni (psi) reaguju na boju i ton glasa,pokrete,pogled. Mislim da bih mogla da ga zovemi "friziderom" ako bih to uradila na nacin na koji izgovaram Otelo,on bi verovatnoisto reagovao.
:o iste reci i ovaj nas mamlaz razume na srpskom, ali zato i "vechera, eno ga drugar, eno ga ...(tu moj ili muzevljev nadimak), desi mu se da pridje klincima na autobuskoj stanici koji izmedje sebe pricaju *srpski/nash/jugoslovenski* jezik pa ih slusa ja mu sve pricam i business planove bistimo zajedno :)to sa oblachenjem kod nas ne radi, kao hoce da ide - JA se oblacim i krecem, ako nece - ja mogu da se spremam za put oko sveta, on se nece ni maci nije sto je moj, ali je kralj :wub:DSC02687.jpgte tako @lessa - 'ocesh da ti donesemo jednog basseta :rolleyes: umesto bigla :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...