Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ako je do posle 3.teranja ne paris, posle je sterilisi.Ako se zenka ne pari posle 3.teranja, postoji mogucnost raka materice.Btw, jel se smirila ili je i dalje onako agresivna prema trecim licima?
Hvala na savetima, to za rak materice sam i ja čuo. Moja kuca je genije. Plašljiva je i dalje i brani se tim režanjem na druge pse, one veće od nje. A kako je mala, to su uglavnom svi psi: :) Ali, nije agresivna, uglavnom se sklanja od pasa. Jako je dobra, nisam ni mogao da predpostavim da ću imati tako dobrog cimera, u ovako malom stanu. Pre nekog vremena joj je bilo loše, ja sam to skontao tek kad je u sred noći počela da cvili. Stavio sam joj novine na kuhinjski pod, da zna gde da obavi ako bude morala. Mali genije je prvo piškila na tu novinu, onda i kakila. Da bi nakon toga, pošto je novina bila potpuno upotrebljena, našla minijaturno parče novine na podu koje je bilo bukvalno 7x7 centimetara, i na to milimetarski precizno obavila radnju. Jadničak, ozdravila je ubrzo.Radi se o kuci koja je dovedena sa livade, nikada u životu nije vodila računa gde i kada sme sve to da radi. Kako je ušla kod mene na gajbu, od tada nije nikada obavila posao unutra, osim navedenog slučaja. Stavio sam joj prostirku u predsoblje, i tu se skućila. Ujutro me budi tako što legne blizu kreveta, izvrne se na leđa i lupa repom po parketu. Inače, raspitujem se za njenu ćerkicu, ova je već sterilisana pre par meseci. Nakon prvog okota.
Link to comment

iskreno sam protiv sterilizacije pasa, posebno još ako je u pitanju rasan pas. ako mu je priroda to podarila takav i treba da bude do kraja života. ko nema živaca i vremena da malo više vodi računa o svojoj kuji kad je u teranju ili o mužijaku kad je u blizini neka ženka u teranju ne treba ni da ima psa.i uki, pored svih literatura koje sam do sad pročitala o psima nigde nisam naišla na podatak da može da dođe da raka ukoliko se kujica nije parila posle trećeg teranja, ako grešim molim te usmeri me gde mogu da ispravim svoju zabludu.

Link to comment
iskreno sam protiv sterilizacije pasa, posebno još ako je u pitanju rasan pas. ako mu je priroda to podarila takav i treba da bude do kraja života. ko nema živaca i vremena da malo više vodi računa o svojoj kuji kad je u teranju ili o mužijaku kad je u blizini neka ženka u teranju ne treba ni da ima psa.i uki, pored svih literatura koje sam do sad pročitala o psima nigde nisam naišla na podatak da može da dođe da raka ukoliko se kujica nije parila posle trećeg teranja, ako grešim molim te usmeri me gde mogu da ispravim svoju zabludu.
iskreno receno, tek sam na ORCA i slicnim website-ovim iz Srbije nasla te preporuke.veterinarka ne da nije preporucila sterilizaciju nego je cak bila i protiv ali uz ogradu kao sto kazes "da provedes vise vremena i vodis racuna u sezoni teranja:"eto na primer slucaj od nocas, 4 ujutru, cujem komsijsku kuju kako laje - Idfx skocio dezurao pored vrata i nije se smirio dok nismo podvrisnuli...nije zgodno budjenje u 4 ali nije ni strasno...
Link to comment
kakve veze ima ovo da li je rasan ili ne?
pa uvek postoji šansa da se nađe dobar pas iste rase i da se kujica upari sa njim, zatim se štenci posle prodaju ili poklone. pre toga kujica mora da se izvede bar jednom na neku izložbu bilo kog ranga da bi dobila odličnu ocenu kog sudije kako bi štenci mogli da dobiju pedigre. to je samo pro forme radi i ne mora niko da se profesionalno niti bilo kako bavi izložbama.
Link to comment
iskreno receno, tek sam na ORCA i slicnim website-ovim iz Srbije nasla te preporuke.veterinarka ne da nije preporucila sterilizaciju nego je cak bila i protiv ali uz ogradu kao sto kazes "da provedes vise vremena i vodis racuna u sezoni teranja:"eto na primer slucaj od nocas, 4 ujutru, cujem komsijsku kuju kako laje - Idfx skocio dezurao pored vrata i nije se smirio dok nismo podvrisnuli...nije zgodno budjenje u 4 ali nije ni strasno...
pa ni meni nisu ni jednog trenutka prijale šetnje od po tri sata po snegu do kolena, kad Asko krene u potere, ali sam znala da mu je to u prirodi i pomirila se sa tim. ni jednog trenutka nisam ni pomislila da sterilišem psa pošto me mrizi da se je*avam sa njim po komšiluku.
Link to comment
pa ni meni nisu ni jednog trenutka prijale šetnje od po tri sata po snegu do kolena, kad Asko krene u potere, ali sam znala da mu je to u prirodi i pomirila se sa tim. ni jednog trenutka nisam ni pomislila da sterilišem psa pošto me mrizi da se je*avam sa njim po komšiluku.
Pa nek Asko kara koliko hoće, nece sidu dobiti, zašto ga odvraćaš od sexa? Ti imas mužjaka, pa cela ova tvoja priča malo pada u vodu. Šta ja da radim sa silnim štencima? Kul, naći će tvoj Asko rasnu kujicu, oplodiće je, onda je kujin gazda da se ganja da prodaje (čuj prodaje, toliko o ljubiteljima pasa) ili udomljava štence. Al, šta da radi onaj koji ima ženku?Da je odvraćam od sexa godinu dana? To mogu, ne verujem da će biti problem, mala je, neće imati više od 8 kila. Nakon toga, planiram da je sterilišem, osim ako me ne osujetite nekim medicinskim ili praktičnim savetom.
Link to comment

ko kaže da ga odvraćam od sexa? obično su vlasnici ti koji traže da im se kujica oplodi, a ne pas, ako je u pitanju planirani uzgoj, o kom ja pričam kad pričam o rasnim psima. a pre gospodina mužijaka sam imala i ženke stoga moj priča i dalje ne pada u vodu. i nijedna nije bila sterilisana, obe su bile mešanci, a bilo je i štenaca tako da jako dobro znam šta znače prinove i pri tom niko nije pitao ni mene ni moje da li slučajno želimo da kujice budu jebane, i nikad nismo imali problem sa tim, svaki put su štenci bili srećno udomljeni.i da prodaje. ne vidim kakve to ima veze sa ljubavlju. naravno da neće da daje kvalitetne štence za jeftine pare, ako su u njih uloženi vreme, trud, rad i naravno pare. nijedan odgajivač ili vlasnik nije bure bez dna.

Link to comment
Ako je do posle 3.teranja ne paris, posle je sterilisi.Ako se zenka ne pari posle 3.teranja, postoji mogucnost raka materice.
Auuu, bre Uroše pretera ga...Da si to pokušavao da objasniš devojčicama iz komšiluka, pa nekako da razumem... :rolleyes: Ali ovako... <_<
Link to comment

Mi Lea nismo kastrirali. Nije frustriran i nije agresivan. Dapace, izuzetno je uravnotezen i mio. Naravno, pirodni nagoni rade svoje. Zabalavi kad vidi zenku u teranju. Ali to se lako da regulisati. Reaguje bez pogovora na komande. Mi smo tu kao zastita od nezeljene trudnoce :lol: Uostalom, postoje neka nepisana pravila ponasanja kod vlasnika pasa. Kad sretnemo vlasnika cija je zenka u teranju on to lepo i kaze i mi naravno drzimo psa pod kontrolom. Sa takvom zenkom ga sigurno ne bi ostavili nasamo. Druga je stvar ako bi neko izrazio zelju da se njegova zenka opari sa Leom. Dakle, u cemu je problem?

Link to comment

moja kuca (koker spanijel) je sterilisana prosle godine. ima 14,5 godina. nikad je nismo parili-'93. godiste, dok je bilo njeno vreme mi nismo imali uslove za to....u svakom slucaju, proslog decembra je dobila teski proliv, trajalo je dva dana(vikend-naravno), odmah u ponedeljak je odvedem kod veterinara. ispalo je da joj je skoro perforirala materica i da ako se ne operise istog trenutka, umrece od sepse....operisali smo je, sve je izvadjeno i sad je sve ok.ne znam sta da kazem, osim da je nas ta operacija spasila, sad mi je bekanica ziva,zdrava i vesela.pozdrav.

Link to comment

dobro, ali je u pitanju ipak stariji pas i normalno je da u poznijim godinama dođe do različitih zdravstvenih problema i u tom slučaju je sterilizacija opravdana, ali sterilisati mladog psa jer nekog mrzi da se malo intenzivnije brine u periodu teranja je hir. eno japanci napravili robote pse, pa izvolte, i nema preterane brige, kad je gladan pravac utikač u struju. i ne postoje mešanci, samo rase Sony, Panasonic, etc.geniboep6.jpgovaj čak liči i na bul terijera.

Edited by PitBull
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...