Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Jedno pitanje. Da li je neko od vas (koji imate male kučiće ili kada su ovo vaši stariji bili mlađi) imao slučaj da prilikom velike nužde dolazi i do sukrvice? Mi smo našeg labradora odveli do veterinara. Ona kaže da, obzirom da je pas veseo i jede, može biti nahlada (par puta se sam zaletio u ladnu vodu napolju, labradorska posla) ali i od kostiju koje su kažu možda povrjedila crijeva (jeo pečene svinjske kosti, ali ih je drobio pa su ostale one male oštrice). Najgore nam je bilo što je to još uvijek popračeno blagim prolivom. Uplašili smo se da nije fasovala onu bolest što napada rasne pse, ali simptomi su drugačiji (u ponašanju samog psa). Ova se i igra i juri i hoće da jede pa nismo najsigurniji šta je u pitanju.

Link to comment

Koliko znam, moze do dodje do toga bas od jedenja kostiju. U principu ja i dan danas izbegavam da ih ovom mom matorcu dam da jede, a i kad mu dam onda su iskljucivo velike govedje kosti u pitanju. Da je neko oboljenje u pitanju pretpostavljam da bi vec bilo drugih simptoma do sada.

Link to comment
Koliko znam, moze do dodje do toga bas od jedenja kostiju. U principu ja i dan danas izbegavam da ih ovom mom matorcu dam da jede, a i kad mu dam onda su iskljucivo velike govedje kosti u pitanju. Da je neko oboljenje u pitanju pretpostavljam da bi vec bilo drugih simptoma do sada.
Hvala za odgovor. Ma ova je sva sretna. sada smo joj pošeli davati kuhane riže i bijelog pilećeg mesa. Još joj malo izlazi sluz koja je krvava tj. sukrvica ali sve manje i manje.Izgleda da je baš bilo od kostiju.
Link to comment
Hvala za odgovor. Ma ova je sva sretna. sada smo joj pošeli davati kuhane riže i bijelog pilećeg mesa. Još joj malo izlazi sluz koja je krvava tj. sukrvica ali sve manje i manje.Izgleda da je baš bilo od kostiju.
bice da su kosti bile problem, mada veterinarka kaze da moze da bude i rekcija na neki sastojak u hrani takao da dovede do reakcije slicne alergiji.impresivno je kako sve to brzo prodjei ja izbegavam da mu dajem cak bilo kakve kosti, bas zbog te nuspojaveupdate od nas - jos malo antibiotika i paste za acidifikaciju urina i bice zoza kao novi, vec sad mu nista ne fali ali da zavrsimo vec. inace, davati mu lek nije nikakva problem, jeste da ja moram da mu otvorim vilicu ali lek sam proguta da ni ne ustane iz lezeceg polozaja.
Link to comment
bice da su kosti bile problem, mada veterinarka kaze da moze da bude i rekcija na neki sastojak u hrani takao da dovede do reakcije slicne alergiji.impresivno je kako sve to brzo prodjei ja izbegavam da mu dajem cak bilo kakve kosti, bas zbog te nuspojaveupdate od nas - jos malo antibiotika i paste za acidifikaciju urina i bice zoza kao novi, vec sad mu nista ne fali ali da zavrsimo vec. inace, davati mu lek nije nikakva problem, jeste da ja moram da mu otvorim vilicu ali lek sam proguta da ni ne ustane iz lezeceg polozaja.
Evo, Happy je ozdravila. Već par dana dajemo isključivo samo kuhanu rižu tako da je sada sve ok. Kosti ćemo od sada izbjegavati.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Elem gledam ovo moje kučence i iznerviram se kad od ponuđena dva obroka (pileće salame ili nekog mesa pomešanog sa kučećom hranom) skoro uvek izabere onaj jučerašnji obrok... <_< I tu se setih priče jednog matorog kinologa, kome sam se požalio, da sam svoje kuče koje nikada i ama baš nikada, ne jede ništa napolju, zatekao kako jede ljudski izmet... angry.gif:blink: Priča kaže, da će ma koliko lepo vaspitano i sito, kuče će ipak uvek posegnuti za nekom uličnom hranom ukoliko mu (kao trudnici) u hrani nešto nedostaje... Da kuče ne bi poseglo za ljudskim izmetom (a hranite ga normalno) potrebno je kaže, kupiti mlevene junetine, napraviti kuglice, koje treba ostaviti bar 12 sati (manje/više u zavisnosti od temperature) na sobnoj temperaturi da meso "sazri". Ono na taj način napravi baš onaj sastojak/fermenat ili šta već, koji nedostaje vašem kučetu, a koje ono onda i pored vaših zabrana nalazi u ljudskom izmetu, ili kojekakvoj hrani sa ulice...Posle toga nećete imati gore navedenih problema... ;) što bi onda značilo da ni ja ne treba da se durim, kad mi kučence ponekad radije izabere pre sačuvani jučerašnji, nego svež današnji obrok... :rolleyes:

Edited by dare...
Link to comment
Elem gledam ovo moje kučence i iznerviram se kad od ponuđena dva obroka (pileće salame ili nekog mesa pomešanog sa kučećom hranom) skoro uvek izabere onaj jučerašnji obrok... <_< I tu se setih priče jednog matorog kinologa, kome sam se požalio, da sam svoje kuče koje nikada i ama baš nikada, ne jede ništa napolju, zatekao kako jede ljudski izmet... angry.gif:blink: Priča kaže, da će ma koliko lepo vaspitano i sito, kuče će ipak uvek posegnuti za nekom uličnom hranom ukoliko mu (kao trudnici) u hrani nešto nedostaje... Da kuče ne bi poseglo za ljudskim izmetom (a hranite ga normalno) potrebno je kaže, kupiti mlevene junetine, napraviti kuglice, koje treba ostaviti bar 12 sati (manje/više u zavisnosti od temperature) na sobnoj temperaturi da meso "sazri". Ono na taj način napravi baš onaj sastojak/fermenat ili šta već, koji nedostaje vašem kučetu, a koje ono onda i pored vaših zabrana nalazi u ljudskom izmetu, ili kojekakvoj hrani sa ulice...Posle toga nećete imati gore navedenih problema... ;) što bi onda značilo da ni ja ne treba da se durim, kad mi kučence ponekad radije izabere pre sačuvani jučerašnji, nego svež današnji obrok... :rolleyes:
I moje pseto je znalo kao stene da smaze neku konjsku balegu (ima neka ergela konja u mom kraju) .onda su mi kao pametni i iskusni kuckari rekli da mu dam parce sira (ali smrdljivog) pre nego sto idemou setnju. medjutim,on je sam od sebe prestao to da radi , a i ne valja se u tudjim govnima (ali ni u svojim :lol: ).Ovo sa sirom izgleda da stvarno ima neku pozadinu. Onomad sam na TV cula od policajaca koji obucavajuradne pse (da namirishu drogu) da ti psi nikako ne smeju sir da jedu, jer za nekoliko sati izgube osecajmirisa.Otelo (moje pseto) je isto neka vrsta radnog psa (ovcar) i uvek mora nesto da vuche sa sobom.Stap,loptu,neku granu,plishanu zivotinjku,inace se prazno provodi i dosadno mu je.Nedavno(bilo kasno i mrak) vidim ja da je on nashao neki stap i tako ga nosi skoro 500 metara,usput udjemu neku banku da na bankomatu uzmem lovu, a ne gledam sta on radi. Zena udje u banku i kaze mi"zar vi ne vidite sta vash pas ima". Ja se okrenem,Otelo lezi,njushka na podu, a uredno odlozio ispred njushkejednu kobasicu od 30 cm duzine,uredno zapakovanu i tako ceka da ja zavrshim posao.Nije mu palo na pamet da zagrize u nju. Ja posle bacila kobasicu ( a bila skupocena),pricalamom muzu, on me grdio jer i tako nije znao sta da jede te veceri :lol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nemam vremena da detaljno iščitam ovaj (i ostale) topike... pa se izvinjavam ako pitam prostu stvar.Kada počinje i dokle traje (od koliko do koliko meseci) period adolescencije kod kučića?

Link to comment
Nemam vremena da detaljno iščitam ovaj (i ostale) topike... pa se izvinjavam ako pitam prostu stvar.Kada počinje i dokle traje (od koliko do koliko meseci) period adolescencije kod kučića?
kazu da je od 0-6 meseci stene a od 6-18 meseci adolescent.u toku adolscencije moze da se cini da je zaboravilo ono sto je naucilo ili da pokazuje neki drugaciji (chudniji) karakter sto nije tacno, jednostavno bi trebalo sacekati da prodje sluzbenim psima (a i ostalima) se u tom periodu zaustavlja svaki trening, vezbe i slicne stimulacije. imam komsinicu koja trenira labradore za pomoc slepima. u periodu izmedju 6 i 18 meseci pas se samo igra i to sto vise sa drugim psima i nepoznatim ljudima.to je kazu, vrlo vazan period za socijalizaciju ali od skole nece biti nista :D
Link to comment
u periodu izmedju 6 i 18 meseci pas se samo igra i to sto vise sa drugim psima i nepoznatim ljudima.to je kazu, vrlo vazan period za socijalizaciju ali od skole nece biti nista :D
a jadni ljudski adolescenti imaju po 17 predmeta plus dodatni strani jezik, instrument i solfeggio. čovjek je čovjeku doberman. :mellow:
Link to comment
kazu da je od 0-6 meseci stene a od 6-18 meseci adolescent.u toku adolscencije moze da se cini da je zaboravilo ono sto je naucilo ili da pokazuje neki drugaciji (chudniji) karakter sto nije tacno, jednostavno bi trebalo sacekati da prodje sluzbenim psima (a i ostalima) se u tom periodu zaustavlja svaki trening, vezbe i slicne stimulacije. imam komsinicu koja trenira labradore za pomoc slepima. u periodu izmedju 6 i 18 meseci pas se samo igra i to sto vise sa drugim psima i nepoznatim ljudima.to je kazu, vrlo vazan period za socijalizaciju ali od skole nece biti nista :D
Ma ja nisam ni razumela tu "adolescenciju". Za mene je to vreme kad uzmesh stene (8 nedelja) pa do nekih 18 (njegovih) meseci zivota.Pas pokazuje taj malo cudniji karakter kada polno "omoca" ;) Kod muzjaka je to obicno 10 -12 meseci (zavisi od rase i velicine psa)a kod kuje uobicajeno sa 8 meseci (prvo "teranje"). Ja sam svog psa bash u to vreme ucila, socijalozivala, a i neke osnovne radne ispiteje ispolagao u vreme adolescencije. Sve je zapamtio,jako retko sada s nnim to i ponavljam ( a sada ima 7 godina) ali ko Singerica svefinkcionishe.Ne znam kako sa sluzbenim psima ovo funkcinishe, ali Dubravka je verovatno mislila na nekog "nesluzbenog".Ima bre rasa ( na primer ovaj tvoj :Hail: ) koji su svojeglavi od rodjenja do smrti pa rade uvek sta hoce.Molim da Dubravka kaze o kakvom se psu radi pa dobije i preciznije informacije :rolleyes:
Link to comment
Ma ja nisam ni razumela tu "adolescenciju". Ima bre rasa ( na primer ovaj tvoj :Hail: ) koji su svojeglavi od rodjenja do smrti pa rade uvek sta hoce.Molim da Dubravka kaze o kakvom se psu radi pa dobije i preciznije informacije :rolleyes:
to ti kazem, morala sam knjigu da uzmem i komsinicu da pitam da bih razumela, jer se ovaj moj nije promenio od kako se rodio :lol:Dubravka, javi se, chekamo te :)
Link to comment

@Glupa Lajka ošla na nebesa pre Gagarina ;)

...Pas pokazuje taj malo cudniji karakter kada polno "omoca".Kod muzjaka je to obicno 10 -12 meseci (zavisi od rase i velicine psa),a kod kuje uobicajeno sa 8 meseci (prvo "teranje")....u toku adolscencije moze da se cini da je zaboravilo ono sto je naucilo ili da pokazuje neki drugaciji (chudniji) karakter sto nije tacno, jednostavno bi trebalo sacekati da prodje ...sluzbenim psima (a i ostalima) se u tom periodu zaustavlja svaki trening,...morala sam knjigu da uzmem i komsinicu da pitam da bih razumela, jer se ovaj moj nije promenio od kako se rodio ...Ima bre rasa ( na primer ovaj tvoj ) koji su svojeglavi od rodjenja do smrti pa rade uvek sta hoce.
Ako ima problema sa edukacijom u kerećoj adoloscenciji nemoj da gi krivite pse već ljude.Kerovi kapiraju, samo su ljudi tupi pa ne znaju da objasnu. Nije kerovima lako. Treba da gi čitaju misli ljudima... :s_w:

šalim se. Nije kriv čovek već ker! Kerovi uče čoveka jednostavnom iskazivanju. Ali to loše rade kad čovek nikako da ukapira.

Edited by billadni
Link to comment
... Molim da Dubravka kaze o kakvom se psu radi pa dobije i preciznije informacije :rolleyes:
Dubravka, javi se, chekamo te :)
Imam dva šteneta od 4,5 meseca, ženku i mužjaka - ista majka (terijerka), a otac neki seoski đilkoš sa obale Dunava (al' lep, kažu ;) ) - znači, mešanci. Uzeli smo ih kada su imali mesec dana, te sam ja (nepopravljiva štreberka!) pošto nisam znala ništa o uzgoju pasa (štenaca još manje), osim da ih beskrajno volim i nežno mazim, krenula da se raspitujem - šta, kako, zašto...Tako sam čula od nekih prijatelja koji su imali kakva-takva iskustva... malo-malo pa pominju kako je ovo ili ono važno u periodu adolescencije. Ja pitam - 'kad su u periodu adolescencije?' i dobijam odgovore tipa - 'ne znam tačno, valjda...'Volela bih da ne pravim greške iz totalnog neznanja, a kako nemam dovoljno vremena za googlanje, eto, reših da pitam vas... vidim, volite svoje zverkice, brinete, imate iskustva... i hoćete da ga podelite. Hvala vam. :) Lep pozdrav,od Lole i TrteEdit: sitnica Edited by Dubravka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...