Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

te dve zgrade ocigledno smetaju™ iz raznih razloga...

 

Smetaju najverovatnije iz samo jednog razloga, a taj bi bio da je na malo čemu još moguće valorizovati gazdovanje ministarstvom. Repove prethodnog gazde su pokupili pa sad i nemaju mnogo izbora, to im je što im je... A u gnezdu je usta mnogo i sva su večito gladna.

Link to comment

ja cudim. kad je promenjen status zgrade? nisam ispratio pricu o zastiti.

i neka je ruse, sta ce nama bilo kakav modernizam koj kurac.

 

+1 pogotovo taj carski doborvicev modernizam :(

 

nevidjeno mi je zao tih zgrada. a jasno je bilo od bombardovanja da ih nikada nece obnoviti.

 

evo linka na zanimljiv tekst o generalstabu:

 

NATO as architectural critic

 

 

edit: ince, da, mogu da se kladim da ce tu da nikne neki kretenski office space ili trzni centar ili vec tako nesto isplativotm

Edited by palikaris
Link to comment

 

U Belvilu šokirani: Računi ogromni Izvor: Novosti

Beograd -- Žitelji Belvila šokirani iznosima koje treba da plate za utrošenu zajedničku električnu energiju. U decemrbu plaćali 200, a februaru 900 dinara.                                                                                                                                                                                                           

 

Stanari "Belvila" imaju beneficiju da stanuju u uređenom naselju, gde svako ima svoje parking mesto, imaju posebnu komunalnu službu koja je zadužena za održavanje čistoće i moderni bezbednosti sistem u svakoj zgradi. Ipak, ove usluge neretko i - preplate.

Tako su poslednjih meseci plaćali zajedničku struju za garažna mesta u proseku čak pet puta više nego lane. Na ovaj način, EDB je potencijalno oštetila žitelje Belvila za 280.000 dinara.

Jedna stavka posebno "bode oči" stanarima Belvila.

 

"Najveći problem su nam računi za struju u garažama. U januaru smo dobili da platimo sedam dinara, a u februaru čak 1.056! To je stvarno nečuveno. Šta god da rade, neodgovorno je, jer ne mogu ništa da planiram. Treba da "bacam pasulj" da li će mi doći račun od nekoliko dinara ili nekoliko hiljada", ogorčena je Ivana G.

Porodice koje žive u domovima koji su izgraćeni za Univerzijadu, tri meseca prošle godine plaćali su zajedničku struju za stanove 216 dinara, da bi im u decembru tarifa skočila na 342 dinara. Cifra se samo povećavala da bi februarski račun otišao na skoro 900 dinara.

 

"Prvo, nije nam jasno kako je potrošnja struje za tri meseca u paru ista. Jeste da se radi o zimskim mesecima, ali kako je moguće da je račun za zajedničku električnu energiju ipak četiri puta veći u odnosu na pre četiri meseca, ako struja nije poskupela", priča Ivana G., stanarka Belvila.

 

Ove "oscilacije" u visini komunalija iz meseca u mesec potvrđuju i iz kompanije "Frst fasiliti", koja ima funkciju menadžera celog naselja.

 

"Vlasnicima garažnih mesta su stigli drastično uvećani računi za zajedničku potrošenu električnu energiju, i to čak pet puta", kaže Miodrag Mihajlović, menadžer firme "Frst fasiliti".

 

"Ovo je masovna pojava poslednjeg meseca, pa smo molili EDB da umanje sve naredne račune za razliku u iznosu, za koju se ispostavi da su stanari prilikom očitavanja oštećeni. Računi iznose u proseku oko 200, a poslednji su stigli na 900 dinara".

 

Kako u podzemnoj garaži ima preko 400 garažnih mesta, kompanija EDB je potencijalno oštetila stanare naselja Belvila, ovog puta, za više od 280.000 dinara.

 

jebi ga brate izbori koštaju :fantom:

+

 

jebote aj sredite ove kvotove kurcu ne valja vako

Edited by Hella
Link to comment

Meni za 1100 rsd veći februarski račun za infostan od januarskog. Šlogirala sam se juče kad sam videla.

isto.

 

hladna voda je u pitanju.

 

dec 2013    131.08

jan  2014     262.17

feb 2014   1025.50

 

da ne kaze neko da nas nisu postepeno uveli u tematiku. da je bio josh 1 medjurachun na 520.neshto, pa da izvedemo progresiju.

 

dakle koja su to goveda. koja nam je strategija, jel imamo neku?

Link to comment

To vam je zbog 'Beograda na vodi', sad je velika potražnja za tim pa je skočila cena vode - tržišni principi diktiraju te stvari!

Beogradska voda će pored nedvosmislene razvojne vrednosti postati i izvozni potencijal, videćete!

Link to comment

oni vodu valjda ocitavaju samo 2-3 puta godisnje, pa tokom jednog perioda uvek stize ista cifra, da bi kada ponovo ocitaju, u sledecem racunu "ispeglali" razliku.

mada, nema razloga da potrsnja vode poraste zimi.

i ne znam kakav je sistem za zgrade. 

Edited by Takeshi
Link to comment

oni vodu valjda ocitavaju samo 2-3 puta godisnje, pa tokom jednog perioda uvek stize ista cifra, da bi kada ponovo ocitaju, u sledecem racunu "ispeglali" razliku.

mada, nema razloga da potrsnja vode poraste zimi.

i ne znam kakav je sistem za zgrade. 

istina, sad sam se konsultovala kod babe, jedva da i chitaju, a raspodelu sa vodomera po gajbama rade vrlo otprilike, kao prema broju stanova i broju chlanova domacinstva, ali to mora sam chovek da se postara da li su mu uneti dobri podaci tamo kod njih, da bi posle imao osnova da se neshto zali, ako ce da se nekad zali na neshto. nachi moje opshtenje s njima se nece zavrshiti ni ovog meseca, mada sam 2 meseca vec kampovala po shalterima po drugom pitanju <_<

 

kolika vam je potroshnja na kubike? ovaj rachun od hiljadarke je korelisan sa 24.25 kubika? jel to mnogo ili malo?

Edited by thermal bug
Link to comment

kod mene je 16 kubika.

znam da sam se sokirao kada je pre par godina bila neka frka oko racuna, kao otkud toliko vode. ali se ispostavilo da je cifru nabio vodokotlic u stanu ispod (zajednicki vodomer) koji je konstantno pomalo "tekao". pa malo po malo... istece dosta.  ^_^

plus x faktor jedinog prodavca.

Link to comment

kod mene je 16 kubika.

znam da sam se sokirao kada je pre par godina bila neka frka oko racuna, kao otkud toliko vode. ali se ispostavilo da je cifru nabio vodokotlic u stanu ispod (zajednicki vodomer) koji je konstantno pomalo "tekao". pa malo po malo... istece dosta.  ^_^

plus x faktor jedinog prodavca.

a kolko tebe archi 16 kubika? :lolol:

Link to comment

provericu dodatno al' mi se cini da mi arcimo 11m3... ne garantujem, mislim da sam uvatio krajickom oka. negde sam video 3m3 sto mi je bilo premalo tj. znam da sam pomislio: sramota! pomislice ljudi da ni ruke ne peremo! :o

Link to comment

provericu dodatno al' mi se cini da mi arcimo 11m3... ne garantujem, mislim da sam uvatio krajickom oka. negde sam video 3m3 sto mi je bilo premalo tj. znam da sam pomislio: sramota! pomislice ljudi da ni ruke ne peremo! :o

to je u pitanju. proshlog meseca smo shtrokavili sa 9 kubika, a ovog smo se naredili sa 25. ali me interesuje sta narod misli, kolika je normalna potroshnja...

Link to comment

Kod mene u kući sa dvorištem (nije soliter) nam je ta potrošnja uvek oko 30m3, dolaze vodočitači sa vremena na vreme pa zabeleže.

Eto kao neki 'solo' parametar možda relevantan kao neka max potrošnja... za stanove je onda verovatno 10-15 prosek?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...