Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

danas sam išao u gradsku čistoću po zelene kese.

da li može samo da se ode da se uzme ili treba neka dokumanetacija da se nosi?

ja sam se prijavila u pošti, poslali mi jednom u novembru i od tad ništa.

Link to comment

da li može samo da se ode da se uzme ili treba neka dokumanetacija da se nosi?

ja sam se prijavila u pošti, poslali mi jednom u novembru i od tad ništa.

ima na sajtu "čistoće":

treba da se ode tamo, iznad vatrogasaca i novog groblja sa uplatnicom infostana. dobiju se kese za sledećih 9 meseci (do kraja godine), jedna za svaku nedelju. moguće je da se ponesu uplatnice komšija pa da se dobije i za njih. sa sve bar kodom.

Link to comment

A sta je bilo sa onom pricom da ih je neko dobio na sudu jer nemaju pravo da onemogucavaju pomeranje vozila, pogotovu ako nije ugrozen saobracaj?

da, bilo je to.

ja sam čuo jednom na RTS da ako ti dođe u goste neko sa kolima, treba da se ode u policijsku stanicu i prijavi boravak gosta. sa tom prijavom i saobraćajnom dozvolom dobija se pravo parkiranja po ceni koja važi za tu zonu za mesec dana. 457 dinara, ako se ne varam.

Link to comment

ima na sajtu "čistoće":

treba da se ode tamo, iznad vatrogasaca i novog groblja sa uplatnicom infostana. dobiju se kese za sledećih 9 meseci (do kraja godine), jedna za svaku nedelju. moguće je da se ponesu uplatnice komšija pa da se dobije i za njih. sa sve bar kodom.

 

meni je bilo odlično dok se davali u mesnoj zajednici, ono posle sa poštom je bilo nepotrebno cimanje a i nije funkcionisalo.... mi kupujemo zelene kese u marketu i tako pakujemo pa ostavljamo, za ekologiju i nije neki trošak :)

 

nisam znao za promenu oko kesa a i da može za komšiluk, pašće neko organizovanje  :thumbsup: 

Link to comment

ima na sajtu "čistoće":

treba da se ode tamo, iznad vatrogasaca i novog groblja sa uplatnicom infostana. dobiju se kese za sledećih 9 meseci (do kraja godine), jedna za svaku nedelju. moguće je da se ponesu uplatnice komšija pa da se dobije i za njih. sa sve bar kodom.

hvala

Link to comment

Ja nosim sam do onih recikl kontejnera preko puta TMF-a. Prijavio se onomad i nikad mi nisu stigle te kese...srecom pa mi nije daleko. No, kad smo u nedelju isli da bacamo smece odvojeno po vrsti, pored mene mrtav ladan covek u recimo svojim kasnim 60-tim prodje i baci obicno djubre u kontejner za PET. Ja reko - cekajte, ovo je za PET ambalazu. On - ko kaze?  :isuse: Reko - ne kaze niko nego pise na svakom, nemoguce da ja trijes godina mladji od vas treba da vas ucim ovakvim stvarima. Samo se udaljio mrmljajuci sebi nesto u bradu...

 

Sta reci....

Edited by MancMellow
Link to comment

to biva kad dozvoliš svakome da počne da zida šta hoće, bez ikakve garancije da neće za sobom ostaviti ruglo ako mu propadne kombina sa vrhuškom ili ako shvati da u stvari nema para za to.

meni ne ide u glavu da se smatra sasvim normalnim da neko sme da ostavi ovakvo đubre i užas za sobom i da ne ide u zatvor.

ovo kao tekst iz buducnosti na temu Beograda na vodi :D

Link to comment

@eko kese

 

Meni su prosle godine slali na kucnu adresu posto sam se prijavila u Infostanu preko nekog telefona, i to je bilo preporuceno pismo tako da mi je postar svaki put zvonio da mi kaze da sidjem dole po paket. Onda se desilo da sam dugo bila van grada i da je paket bas tad stigao, ostavili su ceduljicu da se pokupi u mojoj posti sto su moji zaboravili da urade i paket je valjda vracen. Od tad (novembar) mi vise nisu slali, no kako bih svaki put dobila osam kesa a trosila u proseku jednu na mesec dana, mislim da jos uvek imam dva potpuno neotvorena paketa sto znaci da ce biti dovoljno do kraja godine ;D S druge strane, mojim roditeljima, koji nisu prijavljeni, su pre dva-tri meseca jednostavno doneli hrpu kesa i ostavili ispod prostora gde su sanducici za celu zgradu, a onda sledeci put ostavili ispred vrata.

 

Kod mene u kraju postoji sledeca situacija sa tim kesama: ja lepo spakujem, zavezem, nalepim kod i snesem kada mi je zgodno u toku subote, jer uvece skupljaju posle 20h. A to zgodno je obicno rano ujutru ili tipa pre podne, nikad kasno popodne. I onda se desi to da se pre 20h vratim kuci i prodjem pored kontejnera i imam sta da vidim: kesa razdroljana, pola nedostaje, prepoznam neke kutije ili flase razbacane okolo i slicno. Znam sta se tu desava: dodju Romi koji inace kopaju po kontejnerima i onda uzmu sta im treba posto i oni nose nesto na reciklazu i dobijaju neki dinar za to (valjda?) a ono sta im ne treba tako ostave. Nemam nista protiv da oni rade reciklazu al me nervira to sto (zapravo uvek) posle njihovog operisanja siri deo oko kontejnera izgleda kao mala deponija. I onda sam pocela da pikiram koje to sad subote mogu da snesem malo pre tih 20h ili jos gore, stavim kesu u gepek pa onda kad sam u centru u to neko vreme, stavim pored kesa koje vidim jer se isto skuplja subotom od 20h. :wacko:

 

Inace sam pre pojave eko kesa ostavljala plastiku za neke cigancice koji su skupljali tu po kraju, vidjala bih ih cesto i zanimljivo mi je bilo to sto su bili organizovani: ne znam kojim danima bi dolazili po kartone (blizu je jedan Maksi koji je dosta toga ostavljao) a kada po plastiku..i pitam nekog malog, kada oni dolaze po sirovine, da im onda snesem tog jutra i kaze meni on. Snesem ja tad i bas dolazi isti taj mali i vidi kako ja nosim tipa tri plasticne flase od mleka i uvredi se pomalo u fazonu "pa samo zbog toga sam dolazio?!"..i ja se tu postideh :isuse: Posle toga sam im prosto ostavljala u kesama pored kontejnera kad bih sta imala.

 

//Meni moje komsije inace kazu da sam "luda sto se cimam sa tim" ili "tako je to kad nemas pametnija posla" i slicne pohvale..

Link to comment

sa sajta gredske čistoće:

 

 

 

КАКО ДА РЕЦИКЛИРАМО?

Врло једноставно. Нема потребе да у посебне кесе разврставате папир,  пластичну и металну амбалажу, већ је довољно да те три врсте отпада заједно  одвајате и сакупљате у само једну „еко кесу“, запремине 120 литара, која Вам  је довољна за недељу дана. Када кесу попуните са папиром, ПЕТ и МЕТ  амбалажом, потребно је да је изнесете на тротоар испред куће или зграде у  термину од 20:00 до 22:00 часова, а у зависности од општине у којој живите  то чините следећим данима:

ГО Нови Београд – ПОНЕДЕЉКОМ

ГО Земун – УТОРКОМ

ГО Чукарица – СРЕДOM

ГО Савски венац и Раковица – ЧЕТВРТКОМ

ГО Врачар и Звездара – ПЕТКОМ

ГО Стари град и Палилула – СУБОТОМ

ГО Вождовац – НЕДЕЉОМ

Edited by djordje geprat
Link to comment

Firma dobila pismo sudskog izvršitelja o dugovanju "Infostanu", traži obustavu 2/3 plate našoj čistačici za dug.

šta joj kaže vaš pravnik u firmi? jel može na rate ili mora odmah da joj skine dve trećine?

Link to comment

šta joj kaže vaš pravnik u firmi? jel može na rate ili mora odmah da joj skine dve trećine?

 

sutra firma pita nekog svog advokata. pravnika nemamo. te 2/3 su već neka rata. dug je veći.

Link to comment

sutra firma pita nekog svog advokata. pravnika nemamo. te 2/3 su već neka rata. dug je veći.

meni se to isto desilo u novembru. moja pravnica mi je rekla da može u ratama, ali pošto mi prva tri meseca u godini ne primamo platu, onda mi je podelila taj dug kao na dva dela. prvog meseca mi je skinula otprilike jednu trećinu plate, a onda sam ja do sledećeg meseca napisala žalbu infostanu, prvom sudu, pravobranitelju, obami nisam pisala, i poslala sve to i u firmu. od sledeće plate mi nisu skinuli ništa, a posle više nisam ni primala platu, ali više ništa nije stizalo u firmu. inače, ja sam imala argument da nisam vlasnica stana za koji stižu računi, iako su na moje ime. sigurna sam da i čistačica može da nađe neki toploljudski argument zašto bi trebalo da joj sjašu s kičme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...