Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Bio danas na sudjenju, pa ce nekome mozda koristiti.

Sudija me oslobodio, jer sam rekao da u tom periodu nisam bio u Beogradu i da ne znam ko je vozio tada auto (moguce zena,brat,otac,drug...ko zna to je bilo pre 6 meseci). Kaze da su nemocni u tom slucaju jer moraju da imaju dokaz da sam ja bio za volanom (sliku, da me zatekne na licu mesta).

 

 

sime mod on

http://www.youtube.com/watch?v=_XLOB206kEc

sime mod of

Link to comment

Gadan sudar se dogodio oko pola 7 večeras u onom bulevaru od Dragiše Mišović do VMA (negde na pola puta). Tri potpuno slupana vozila. Bio bih radostan ali i iznenađen da je prošlo bez žrtava. Jedno vozilo pripada domu zdravlja Grocka. 

Link to comment

Sreća pa samo dvoje sa lakšim povredama.

To je ulica Neznanog junaka. Neobično je nezgodna u saobraćajnom smislu, jer ima dve vozne trake širine 5-6m, premalo za dve vozne trake istog smera, a preširoko za jednu. Ako bi vozači vozili po propisu, odnosno što bliže desnoj ivici, ostavljali bi relativno dovoljno mesta u samoj traci na svojoj levoj strani do razdelne linije koje bi mamilo nekog nestrpljivog vozača iza da ih pretekne tako da levim točkovima ne gazi "punu" razdelnu liniji (ovo se često dešava u špicevima). Posebnu opasnost predstavljaju priključci sa vrlo uskih bočnih sporednih ulica naročito noću i kad su padavine, jer ugao preglednosti na zaustavnoj liniji je vrlo mali, sužava ga drvored divljih kestena, a ponekad i neko parkirano vozilo na bankini (inače je tu zabranjeno parkiranje).

Uske ulice vozačima nisu omiljene, a eto ni one šire od uobičajenih kada se vozačima pojavljuje dodatni oprez da li će ih neko i sa koje strane preteći/preteknuti (zaista neznam koji je glagol pravopisno ispravan).

Link to comment

Uh, dobro je. 

 

Lančani sudar? Koliko brzo treba da voziš pa da se onako unište automobili? Verovatno su udarili i u neke bandere, bočno. Baš je jezivo izgledalo. 

Link to comment

retko me put vodi kroz pionirski park. pre jedno dva meseca sam primetio gardiste kod nikolićeve kancelarije, ispostavilo se da je to bila smena počasne :naughty: straže sa sve onim smešnim paradiranjem. danas vidim dvojicu u svetloplavom kako ponosno i ukočeno stoje ispred ulaza. oba puta bilo je dosta parkiranih kola u blizini.

 

da li je to nešto novoustanovljeno ili povremeno, za viđene goste?

Link to comment

Kod mene u kraju je u obdanište pored koga redovno prolazim kad šetam kuče pre dan-dva uletela ekipa i mehanizacija, demontirala sve penjalice i drndalice i sad kopa i buši... Nema nikakva tabla kakvi su radovi u pitanju, ali očekujem da će biti brzo gotovo pa da nam se i ovi 'privremeni' pohvale kako sređuju obdaništa. Ne znam dal su još neko dohvatili sad ovako ekspresno da lickaju, a ovo je obdanište inače bilo dosta sređeno.

 

Slabo je nešto prošlo prikazanje Malog organa sa ogromnom mapom Beograda na kojoj je bila gomila tufni - silne podzmene garaže bi da ukopava "privremeni tehnički organ"... Kolika je gužva pratila izgradnju one ispred skupštine, ovima posle nije padalo na pamet da pokušavaju isto... ali biće da se nova garnitura naveliko sprema za ovu akciju. 

 

garaze-2(1).jpg

 

http://www.parking-servis.co.rs/lat/info/vesti/2014/02/25/1330-izgradnja_podzemnih_garaza

Link to comment

pa ima neki projekat/analiza iz 2006 gde je navedeno 20 lokacija, valjda manje-više većina parkova i sl. lokacija.... to su izvukli da 'razrade'....

 

fascinira me u svakom slučaju megalomanija prisutna kod ove ekipe, Vučić se razbacuje milijardama ko ćevapima, a ovaj će da pravi 50 podzemnih garaža odjednom... i sve tako, posle će se i neki smisleni projekti i ideje odmah ismevati i dočekivati na nož - i to će biti najveća tekovina Vučićeve vladavine.... :(

 

http://www.parking-servis.co.rs/lat/projekti/nove_podzemne_garaze

 

nove_podzemne_garaze.jpg

Edited by akibono
Link to comment

mozda je to iz perioda kada su se ispitivale potencijalne lokacije za mesto gde je danas ona podzemna ispod/ispred gradske skupstine?? mogu da premotaju jos malo unazad pa da nam daju nesto iz zlatnog perioda bratstva-jedinstva...

 

pravicemo mi djitlera od blata, vidim ja. :dry:

Link to comment

Jedna od tih tufni je Kosovska?! Gde, jbt? Jedino deo iza Skupštine ili da sjebu parkić pored?! :isuse:

Odavno postoji projekat podzemne garaze koja bi bila prakticno ispod onog dela gde je parkic kod skupstine....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...