Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Zapravo, to je verovatno ponajbolja lokacija. Pri cemu mislim da nece biti na mestu buvljaka, nego parkinga preko puta, kako bi bila uz zeleznicku stanicu.

Link to comment

meni se čini da tu postoji realan problem šta sa tim ljudima kada izađu iz autobusa. svi će izaći na 95-icu ili tramvaje, i to će dovesti do haosa na tim stanicama.da ne pričam da smo mi iz blokova najebali zbog ekstremno uskog grla koje će se tu stvoritit

Link to comment
Ideja je da vozovi i autobusi više ne prolaze kroz centar grada.
A šta će da rade dobri ljudi kad se iskrcaju iz autobusa kod buvljaka ili voza na prokopu? Da sednu na metro koji će, pretpostavljam, biti gotov za 18 meseci?
Link to comment
A šta će da rade dobri ljudi kad se iskrcaju iz autobusa kod buvljaka ili voza na prokopu? Da sednu na metro koji će, pretpostavljam, biti gotov za 18 meseci?
oni neka svim raspolozivim sredstvima odmah krenu ka blokovima, poshto se preko mostova nece moci nikako :D
Link to comment
Naši službenici će, kada zateknu nepropisno parkirano vozilo, najpre sačekati vozača nekoliko minuta, a zatim mu ostaviti opomenu - kažu u Komunalnoj policiji.
Sačekati vozača?Zbog čega? AKo je nepropisno parkiran, treba mu odmah ostaviti kaznu. Nema razloga za čekanjem; to samo može da dovede do koruptivnog ponašanja.
Link to comment

Meni je prosto neverovatno da se toliko pumpa ta lokacija na Novom Beogradu. Na njoj će biti više aktivnosti nego u počivšim kulama bliznakinjama, a saobraćaj katastrofa. Ceo Novi Beograd će u roku od 5 godina da bude natrpan svim i svačim, neće moći da se prolazi ulicama. Pretvoriće nas u stočni obor, nešto poput turskog dela grada.

Link to comment
Ti problemi bi nastali gde god da stavis stanicu. Na ovoj lokaciji ce se najmanje osetiti.
Ne razumem u čemu je problem sa sadašnjom lokacijom autobuske stanice, a ukoliko hoće da je sele bilo bi logično da je stave negde blizu prokopa, a ne sa druge strane reke, šta će da rade, da prave još par mostova?Mada bi neko mogao konačno da taj prokop nazove pravim imenom: promašena investicija.Ovo je ionako rasprava na krajnje apstraktnom nivou. Who the fuck is Mali, privremeni organ, njegov mandat prestaje u martu ove godine. S kojim pravom on uopšte lupa o nekakvim dugoročnim planovima?
Link to comment

Odavno je predvidjeno da se Autobuska premesti iz centra na NBG, nije to novo. A sasvim je logicno da se uz NBG zeleznicku doda i autobuska, nema bolje namene placa pored nje.A o prednostima ove lokacije, dovoljno je pogledati mapu. Odlicna veza sa autoputem preko dve petlje kod Arene, preko mosta na Adi do Radnicke i dalje uobicajenom trasom na jugozapad zemlje. Okolna saobracajna infrastruktura je sasvim dobra – Jurija Gagarina, buduci UMP do Tosinog bunara, Bulevar Milutina Milankovica. Sve 3+3 ulice. Jedina mana su semaforizovane raskrsnice, jer nasi vrli saobracajci se rukovode maksimom “gde god mozes ti semafor posadi”. To se da resiti uvodjenjem kruznih tokova, sto ce se desiti pre ili kasnije (verovatno kasnije znajuci kako se kod nas radi).Sto se tice povezanosti prevozom, ima tri tramvajske linije (+ ce proterati trandzu i preko novog mosta), tri autobuske linije (a sigurno ce dodavati), plus BG Voz. Sasvim pristojno.Jesu nasi gradski planeri debili, ali ovakav zicer ni oni ne mogu da promase.

Link to comment

meni skroz nema smisla to što pišeš, ali ja sam apsolutni laik. ako pogledaš trenutnu bus stanicu, kada se isprazni autobus ljudi odu na 10 različitih strana (nbg, slavija, peške ka zelenjaku, dorćol, banovo brdo, železnička). sa nbg autobuske svi ti ljudi će otići na jednu tramvajsku i jednu bus stanicu. mali deo će otići ka zemunu i preko novog mosta. Meni to izgleda kao katastrofa, ali moguće je da grešim

Link to comment

Pa trenutno imas sest linija, a sigurno ce se dodavati. Plus Bg voz. Jedni ce ici dalje na NBG, u Zemun i Batajnicu, drugi preko mostova u ostale delove grada. Dakle, opet ce ljudi ici na razlicite strane, zavisno od linije.

Link to comment

Odavno postoji ideja (i to ozbiljna) da pored izmeštene glavne autobuske stanice na NBG (preko puta buvljaka, uz želj. stanicu NBG i saobraćajnicu UMP-a) se izgradi i sekundarna dolazna bus stanica na Autokomandi na potezu između MUP Voždovac i postojeće GSB stanice 17 i 18 koju uveliko (na kvarno) eksploatišu bus prevoznici koji autoputem iz pravca Niša stižu za Beograd.Nešto veći problem je naći lokaciju prekoputa za odlaske, jer su svo zemljište uzurpirali 1+2 tajkuna (dvoje da bi zezali trećeg za Delta Planet), tu je još i nejasan status topovskih šupa, a nije zgodno lokaciju udaljiti od GSP linija.U okolini pančevačkog mosta (Bgd strana) je zamišljena slična bus stanica, problem je lokacija tj. njen imovinski status (kad se raspetlja luka Beograd).Spominje se i bus stanica Rakovica, o njoj se ipak za sada najmanje "mozga" gde je smestiti.Da se primetiti da se nameću lokacije za glavnu i sekundarne bus stanice koje su u neposrednoj blizini stanica Beovoza, što je logično i "saobraćajno" prirodno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...