Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

ne banalizujesh, ozbiljna restaruracija se i radi chetkicom za zube.

 

 

 

bas tako. potpuno dotrajali delovi se uklanjaju, pravi se nova plastika, to se polako ugradjuje.. ja pretpostavljam da oni pod restauracijom podrazumevaju, unutra, zamenu instalacija i, spolja, krecenje oronule fasade, uz provizorno ojacavanje nesigurnih delova, cisto da ima sta da se slika.

Link to comment

ko su izvodjaci ovih radova? da li je Zavod za zastitu spomenika kulture video elaborat o rekonstrukciji? da li je to proslo kroz bilo cije ruke? odakle im bre drskost da ovo rade, mater im jebem zlocinacku? zar nema drugih zgrada da se izivljavaju na njima?

Link to comment

bas tako. potpuno dotrajali delovi se uklanjaju, pravi se nova plastika, to se polako ugradjuje.. ja pretpostavljam da oni pod restauracijom podrazumevaju, unutra, zamenu instalacija i, spolja, krecenje oronule fasade, uz provizorno ojacavanje nesigurnih delova, cisto da ima sta da se slika.

ali, kako bih rekla, sa objektima kulturnog nasledja se ne rukuje tako, ima protokol, ima struchnjaci. ne znam da li ima ko to da im kaze...

 

 

edip. kako to mislish da neko vidi elaborat? kao da postoji elaborat. ili su ga radili sve po ladu, dvi godine dana, da nas iznenade :unsure:

 

ne sumnjam da ce se naci odgovarajuca shtetochina u zavodu, uvek se nadje struchnjak -_-

Edited by thermal bug
Link to comment

 

Пројекат рестаурације фасаде, санације и реконструкције крова, столарије, браварије, олука и громобранских инсталација зграде задруге пре пет година су урадиле архитекте градског Завода за заштиту споменика културе Александра Шевић и Љиљана Конта, а дозволе су најзад обезбеђене.

Link to comment

 

Према пројекту архитеката Александре Шевић и Љиљане Конте, здање ће поново добити две куполе које су давно нестале, а биле су на крајевима крила према Херцеговачкој и Травничкој улици. Оне ће бити изграђене од дрвета и челика, истог облика као мале куполе на чеоној фасади. Дотрајалу скулптуру, такође на чеоној куполи, замениће нова од метала. Јарбол на централној куполи, који сада недостаје, биће поново постављен, а служиће и као громобран.

Link to comment

:lolol:

 

pa dakle koji su to...ja nemam reci za ovo.

da nisam nedavno prisustvovala jednom skupu gde je prikazana prezentacija domacih restauratorskih zlochina u arhitekturi, ne bih rekla nishta, naprotiv, mozda bih i obradovala. ovako ne znam.

 

projekat koji se iznenada pojavljuje i reshava stvar.

 

Baš ću da se raspitam sutra o ovome Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

pliz.

Link to comment

I Aju Sofiju su tako bezmudo oslikavali vekovima, dok nije na kraju Turcima dokurčilo, pa su prekrečili i sredili instalacije kako treba za tri meseca...

Link to comment

A kako napreduje rekonstrukcija zgrade kapetanije koju je na sebe preuzeo Gete institut?

 

(btw, Beograd nikad neće biti lep grad... niti za to postoji materijalna osnova, niti sposobni ljudi da to sprovedu niti hrabrost nadležnih struktura da to odobre)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...