Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

pa kod nas je generalno probelm sto se neshto proglasi za neprolaznu vrijednost, a onda ostavi da trune i pada po ljudima, dok ne doraste do shoping mola. chovek bi i pomislio da je namerno, ali nije. to je sushtinski nemar. istorijski nismo dovoljno dugo imali zgrade, shta li.

Edited by thermal bug
Link to comment

Pa nije to gete instituta uzeo da rekonstruise. To je počela neka firma koja je ostala bez love posto su ljuljnuli 100k evra u temelje. Gete je uzeo to samo privremeno da napravi montažni paviljon privremeni. Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Zar to nije "gotovo" pa se unutra organizuju razliciti kulturni dogadjaji i pojedinacne kulturne celije sa razlicitim sadrzajima? O tome je neko pricao kad se otvarao onaj dizajnerski centar za mlade - nova iskra.

 

edit. ok Hamlet razjasnio

Edited by Singer
Link to comment

Zar to nije "gotovo" pa se unutra organizuju razliciti kulturni dogadjaji i pojedinacne kulturne celije sa razlicitim sadrzajima? O tome je neko pricao kad se otvarao onaj dizajnerski centar za mlade - nova iskra.

 

Šta znači dizajnerski centar za mlade?

 

Nova Iskra :0.6:

 

novaiskra.jpg

Link to comment

Vezano za zgradu banke, evo ovde ima na Beobildu - http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=23&t=993&start=200

 

ima fotografija, cena, istorijata radova, .... horora našeg mentaliteta koliko hoćeš...

Najveći propust je bio 2010. kada su neki 'činovnici' iz ministarstva pravde sabotirali kredit koji je EBRD hteo da da za potpunu rekonstrukciju, a kasnije je urađena detaljna procena radova i troškova i cifra koja je ispala na kraju - 7 miliona €

 

za kraj i prilog o zgradi iz publikacije Zavoda za zaštitu spomenika, 'Nasleđe' - http://beogradskonasledje.rs/wp-content/uploads/2012/11/3-svetlana-nedic.pdf

Link to comment

To je kao neki inkubator za mlade dizajnere da počnu biznis Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

 

Ja koliko vidim, radi se o privrednom drustvu (d.o.o.) u 100% vlasnistvu jednog lica, sa osnivackim kapitalom od 100,00 din (?), koje je bavi konsaltingom.

 

da li je to neki joint venture?

Link to comment

Beograd na vodi - kolosalna obmana sa nesagledivim posledicama
"Beograd na vodi" kolosalna obmana

Dva linka ka skoro istom sadržaju.
Prvi je zapravo vrlo temeljit tekst(blog) na sajtu NSPM, obogaćen slikama, uglavnom prigodnim uz dve vukajlije.
Drugi link je ka sajtu nedeljnika Vreme, skraćen, nešto manje obiman, ali rasterećen opaski na račun konkretnih "žutih", pošteđen od pristrasnih stranačkih zapažanja i fraza tipa: "Koja to bolesna ambicija tera bilo koga da tako beskrupulozno obmanjuje građane..."

Kao autor se navodi: "Nebojša Bakarec, građevinski inženjer (bez dipl) sa višedecenijskim iskustvom u lokalnoj samoupravi, odbornik DSS u dosadašnjem sastavu Skupštine Beograda". Iznenadilo me za nekoga koga ne krasi marljivost da sve to tako temeljito činjenično sačini, kako je upućen u neke detalje poput nekog cenjenog iskusnog urbaniste, podatke o licima koji se predstavljaju kao tehnički posrednici realizacije tog "projekata"...itd. Gotovo sam siguran da je neko drugi pravi autor, sumnjam na stanačkog kolegu Nenada Komatinu ili na nekog od saradnika pomenutog bivšeg sekretara za urbanizam i građevinske poslove grada Beograda.

Bilokako, ko god mu je pomagao ili kreirao za njega, ipak je dobar blog sačinjen sa mnoštvom činjeničnih linkova. Solidno štivo (u medijskoj apstinenciji kritika) za sve one koje zanima sve u vezi pojma "Beograd na vodi". Ne mogu to da nazovem projektom, ni generalnim ni idejnim rešenjem, za sada je to samo ideja šturo vizuelno prikazana.

Link to comment

Mrzi me da idem na Beobuild da se prijavljujem pa ću morati ovde da pitam u nadi da neko zna.

 

Pre neki dan je osvanula ova vest. Da ostavimo po strani katuelni trenutak - pod uslovom da se ostvari zamisao da budući LRT/metro/štagod most ide uzvodno uz Brankov kao što je pretpostavila Ežisova studija i kao što je Vukan Vučić pričao, moje pitanje je jednostavno: na koji način je ovo izvodljivo? Puno puta prolazim Velikim stepenicama i ama baš nigde ne uočavam prostor za kalemljenje novog mosta. 

 

Šta se u tom slučaju dešava sa ostacima starog mosta? Da li se oni rastavljaju pa premeštaju par metara dalje? Da li je to rađeno kad je Brankov prvi put proširivan? Odakle uopšte izlazi pruga? Ispod spomenika Nesvrstanima? Onaj bajkerski lift se takođe sklanja? Koliko onda koloseka može da ima taj most? 

 

Hvala!

Link to comment

imas na ovom linku dole oko 7:10. pretpostavljam da je lapsus uzvodno, posto ce ici nizvodno od Brankovog mosta. Ovo sto radi ezis je nastavak price o lakom metrou samo sada verovatno u malo poboljsana varijanta bez ukrstanja sa drugim vrstama saobracaja.

Link to comment

Da, da, mislio sam nizvodno. Lapsus je bio. :)

 

Hvala na linku. Mada sam već ranije vidao ovu animaciju tek sad vidim da su jasno nacrtana dva koloseka.

 

Ali nije mi i dalje najjasnija geografija izlaska na most jer ispada da Belam (i sledstveno budući metro) izlazi pored obeliska i ide tik pored zgrade u kojoj je klub Apartman, a to znači tačno preko one kaldrme koja je verujem pod zaštitom kao i Velike stepenice.

 

Takođe, ovde je most skoro pa u ravni sa drumskim delom, a mislim da ni to nije moguće jer kapiram da treba da bude bar 2-3 metra iznad ostataka starog mosta. 

 

Neobično mi je da se ne piše malo više o ovome, a opet možda je proterivanje mosta ovuda rutinska stvar, koja samo meni igleda nerešivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...