April 23Apr 23 13 hours ago, Barti66 said:Nikada nam ulice nisu bile u gorem stanju nego ovih dana...pre par nedelja poručim i montiram 4 nove letnje gume, nije prošlo par dana naletim na krater prekriven barom od 2x2 metra, i dubine jedno 30cm te pocepam prednju desnu nepopravljivo, skoro 7,8 cm.Kratera na sve strane, superveleslalom kada ne bi išla vozila iz suprotnog smera...ovako zažmuri, stisni zube i šta ti bob da.Šteta 25k i čekanje od dve nedelje na isporuku nove jer je moja dimenzija egzotik .Kolega je u sličnoj situaciji pre nekoliko godina dobio refundaciju od Beograd puta. Naravno, mora da se uputi zvanična žalba. Ali mislim da je neophodan uslov da odmah izađu panduri na lice mesta i naprave zapisnik.
April 23Apr 23 9 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:jel ide neko na dekNajtragičnije je to, što će se uvek naći dovoljan broj ovaca (bez obzira na političko opredeljenje) koje će imati izgovor, pa lepo je, vodio/la sam decu, super je bilo.
April 23Apr 23 6 minutes ago, Arkadija said:Najtragičnije je to, što će se uvek naći dovoljan broj ovaca (bez obzira na političko opredeljenje) koje će imati izgovor, pa lepo je, vodio/la sam decu, super je bilo.Ako nam je dobro, onda ništa.
April 23Apr 23 9 hours ago, Greek Freak said:Kolega je u sličnoj situaciji pre nekoliko godina dobio refundaciju od Beograd puta. Naravno, mora da se uputi zvanična žalba. Ali mislim da je neophodan uslov da odmah izađu panduri na lice mesta i naprave zapisnik.Znam da postoji teoretska mogućnost ali to veče pljusak, gužva, ja u žurbi...nije bilo šanse da proveravam teoriju.Nebitno, poenta je da ovakve ulice nisu bile nikada do sada, i to bukvalno po celom Bgdu, naravno ne računam ćacigrad pored reke i "žutog ološa" most preko Ade koji i posle toliko godina od izgradnje nema rupicu da se odigra partija klikera.
April 23Apr 23 1 hour ago, Barti66 said:Znam da postoji teoretska mogućnost ali to veče pljusak, gužva, ja u žurbi...nije bilo šanse da proveravam teoriju.Nebitno, poenta je da ovakve ulice nisu bile nikada do sada, i to bukvalno po celom Bgdu, naravno ne računam ćacigrad pored reke i "žutog ološa" most preko Ade koji i posle toliko godina od izgradnje nema rupicu da se odigra partija klikera.zapažam propadanje druma od kružnog toka posle "metroa" do groblja "orlovača". a kad smo kod drumova, provezite se novoizgrađenom obilaznicom pored sušare u veliki crljenima
April 23Apr 23 sad se setih. pre neku godinu su sredili kanalizaciju i nanovo asfaltirali ulicu pilota petrovića od maričke do kneza višeslava. ne dugo posle toga su iskopali rov na traci od kneza višeslava nizbdo da bi dodali novu kanalizaciju za zgrade iza lidla. pa iskrpili onako kako samo oni umeju. e sad nedavno su ponovo rovarili na toj traci zbog kanalizacije za zgradu preko puta petrol pumpe. i nanovo krpili.toliko o planiranju u beogradu.
April 23Apr 23 56 minutes ago, vememah said:https://x.com/majov976/status/2047306695823491270Danas sam kolima išao iz centra do Trošarine. Sat i 40 minuta, uz desetominutno zadržavanje u Poreskoj upravi i parkiranje na parkingu Lidla, dakle bez traženja mesta.Imam drugara koji skoro svakog dana na Fejsbuku napiše: "Dabogda umro Aleksandar Šapić". Treba podržati tog mog drugara.
April 25Apr 25 CEO NIZ.Na dnevnom redu predstojeće sednice Skupštine grada Beograda je plan detaljne regulacije kojim je planirana izgradnja tunela od Ekonomskog fakulteta na Savskom vencu do MUP-a u Bulevaru despota Stefana čija trasa obuhvata 2 od ukupno 5 klizišta duž ulice Gavrila Principa od Ekonomskog fakulteta a detaljna geološka istraživanja o uticaju izgradnje tunela na postojeće pretežno stambene objekte će biti urađena naknadno.Istovremeno kineska firma Power China već više od godinu dana na Adi Huji gradi bez građevinske dozvole nelegalni kamp za radnike za potrebe izgradnje ovog tunela. Građevinska dozvola za kamp ne može da se izda na osnovu lokacijskih uslova jer je područje na kojem se gradi nelegalni kamp planirano za javnu zelenu površinu. Ista firma Power China je izvođač radova na izgradnji Novog savskog mosta na čijem je gradilištu nedavno tragično poginuo jedan radnik a nekoliko radnika je povređeno. Toliko o bezbednosti i poštovanju zakona i procedura. SNS-SPS vlast je započela radove na izgradnji tunela za koji novi plan detaljne regulacije koji treba da bude osnov za lokacijske uslove i građevinsku dozvolu još uvek nije usvojen. Grad Beograd je krajem 2023. godine bez tendera dodelio projekat za izgradnju tunela vredan 235 miliona evra bez PDV–a firmi Power China koja nije obezbedila svoje radnike na gradilištu i gradi nelegalni kamp.Građani su opravdano zabrinuti za svoju bezbednost i imovinu jer detaljna geološka istraživanja treba da budu urađena pre usvajanja plana a ne naknadno jer će tada biti kasno. Ovaj plan ignoriše uticaj izgradnje tunela na postojeće stambene objekte koji već imaju oštećenja zbog uticaja klizišta i tretira ih kao da ne postoje a ako bude usvojen u ovom obliku planirana namena površina će biti promenjena iz stanovanja koje je faktičko stanje na terenu u zelene površine. Ono što će ovaj plan omogućiti SNS-SPS vlasti je da fingira povećanje procenta zelenih površina i da eksproprijacijom dođe do vrednog zemljišta pod izgovorom da je to u javnom interesu i nasilno raseli desetine porodica koje tu žive generacijama i kojima je to jedini dom koji imaju, pod uslovom da prilikom izgradnje tunela ne dođe do pokretanja klizišta i ugrožavanja bezbednosti i imovine stanara. S obzirom da će postojeći Park Luke Ćelovića kod Ekonomskog fakulteta biti prepolovljen zbog izgradnje šahta za metro stanicu iza Stare železničke stanice i da je u parku kod Hotela Bristol posečeno preko 80 zdravih odraslih stabala zbog izgradnje podzemne garaže za potrebe Beograda na vodi o povećanju procenta zelenih površina nema ni govora jer su sve postojeće zelene površine u Savskom amfiteatru uništene. Ideja pravljenja zelenog koridora do obale Save je obesmišljena i neće nikad biti realizovana jer prilaz obali kao i dotok vazduha blokiraju zgrade Beograda na vodi. Aleksandar Šapić pogrešno zove projekat tunela “mali metro” jer ovaj tunel nema nikakve veze sa pravim metroom čija izgradnja se odlaže unedogled. Ovaj tunel neće imati najavljeni efekat poboljšanja saobraćaja i smanjenja zagađena jer favorizuje automobilski saobraćaj dok nije planirano da tuda prolazi tramvaj ili neko drugo ekološko prevozno sredstvo. Bez izgrađenog metroa i Unutrašnjeg magistralnog poluprstena – obilaznice koja treba da rastereti saobraćaj u centru Beograda tunel ne doprinosi unapređenju saobraćaja i javnog gradskog prevoza što bi trebalo da bude prioritet i što jeste u javnom interesu.Umesto ulaganja u javni gradski prevoz svedočimo bezočnoj privatizaciji našeg javnog preduzeća GSP-a a izgradnja tunela očigledno ima za cilj da opravda koruptivni projekat–izgradnju Novog savskog mosta i bude povod za slikanje u predizbornoj kampanji.
April 25Apr 25 građani su opravdano zabrinuti za svoju bezbednost i imovinu jer detaljna geološka istraživanja treba da budu urađena pre usvajanja plana a ne naknadno jer će tada biti kasno. Ovaj plan ignoriše uticaj izgradnje tunela na postojeće stambene objekte koji već imaju oštećenja zbog uticaja klizišta i tretira ih kao da ne postoje a ako bude usvojen u ovom obliku planirana namena površina će biti promenjena iz stanovanja koje je faktičko stanje na terenu u zelene površine.koliko se sećam, ceo potez od kameničke pa do linije garaža u kraljice natalije -l ička ulica. planira se za rušenje, rasljavai nekakvu novu izgradnju. ako naprave tunel, rastresu postojeće zgrade dobiće osnov za raseljavanj velikog broja ljudi. koliko sam video u lominoj, na ulaznim vratima u zgrade organizuje se protest zbog najavljenog iseljavanja.pogled na gugl mapu može da proceni broj krovova u tom području.
April 26Apr 26 On 1. 12. 2024. at 17:46, Sammael said:@steins da se ne bi neprijatno iznenadio, taxi je pre neki dan poskupeo tako da je sada start 320 dinara. Ako koristiš Yandex, ne voze po taksimetru nego po Yandex kalkulatoru koji zaračunava još svašta dodatno. Sinoć je npr. Yandex od Zvezdare do Opštine NBG koštao 2000 dinara...Evo malo o tome:https://x.com/strani_placenik/status/2048331710606008669 Edited April 26Apr 26 by vememah
April 26Apr 26 Hvala, Vladimire Vladimiroviču. Nadam se da su mu i Pink taksisti zahvalni, toliko su ga prizivali.
April 26Apr 26 Nije do Yandexa, do nas je. Vozao sam se godinama Yandex taxijem po Moskvi. Redovno, bez čekanja, cene regulisane, da li po vremenskim okvirima, da li po kategoriji vozila (kojih je bilo od economyja do Mercedesa S klase i minivana za 7 osoba)Onomad kad je bio WC2018, rush hour bio jeziv, cene isle po 6x u odnosu na normiranu, al sve transparentno i najavljeno kroz app. Ova divljina sa taksi prevozom kod nas je opet, jedan plastičan prikaz dubina qrca u kome se nalazimo.
April 26Apr 26 A pa dobro, nije prvi put da se dobri poslovni običaji modifikuju na srpskom tržištu. Očekujem protest taksista, ne manji od onog kada je bilo peglanje sa CarGo-om.
April 26Apr 26 Iskreno, dok nije bilo Jandeksa - dobiti vozilo ovd pod Avalom je bila skoro nemoguca misija, a sada za 5 do 10 minuta stize.Sto se cene tice - priblizno je ista kao ranije.Jedino im je dosadna navigacija koja uporno gura na autoput kroz Beograd, no iznavodim taksistu preko Kumodraza do Sumica putevima koji ni u najvecem spicu nisu optereceni.
Create an account or sign in to comment