Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Neko je negde pitao za brzinu katastra, pa sam napisao da nema pravila. U stvari, kada bolje razmislim, ove nove stvari koje se dostavljaju elektronski službenim putem su uglavnom mnogo brže nego stare. U stvari, notar ili organ koji izdaje upotrebnu dozvolu provere sve i katastar samo treba da upiše - nemaju nikakvog suštinskog posla. 

 

E katastar šalter za advokate funkcioniše sasvim ok na mom malom uzorku (osim što ja nisam uspeo da se snađem prvi put pa nisam skapirao da su mi poslali izvod istog dana)

Link to comment
22 hours ago, Leia said:


Meni se automatski skida s racuna pa nisam do sad ni obracala paznju na iznos, mogli su mi naplatiti i onu vodu sto pumpaju da BW ne potone :isuse:

Javi obavezno kako je prosla avantura isterivanja, ima da castis za 14 dindzi :evilsmile:

istrazila rachune upravo, hvala bogu pa chuvam papire ko hrchak, septembar i oktobar placeni kako treba, obrachun i placanje se poklapaju, u novembru se iznenada pojavljuje taj fantastichni dug. moj trenutak za analogno obracanje lokalnom infostanu, sa svitkom pergamenta kao lav vuk pajkic, bice u petak 18ti, pred svetoga nikolu, kad svi misle na krmad a niko na infostan :D

Edited by gospa buba
Link to comment
On 14.12.2020. at 13:56, adam said:

svi oni su napravili karijere u svojim oblastima pre devedesetih pa poceli da mrace i cetnikuju s pojavom milosevica, tako da je potpuno nebitno otkad su popularni. nije minimaks cetnikovao u tuptupu osamdesetih, nije kapor cetnikovao u adi, aninim belskama ni folirantima, niti je bora cetnikovao na pokvarenoj mashti.

 

a nije bas ni ajde kapor. on je, ako cemo pravo, od nabrojanih najbeogradskiji beogradjanin. covek je od pocetka sedamdesetih pravio karijeru na takozvanom beogradskom duhu kroz svoje romane pa nastavio u 011 kolumnama u politici tokom osamdesetih kad je vazio za jednog od najvidjenijih beogradjana. odakle je dosao je potpuno nebitno.

nisi me baš najbolje razumeo, ili ja nisam jasno napisala.

moj post nema veze sa tim ko je najbeogradskiji beograđanin :D, nego sam htela da postavim popularnost navedenih (odnosno veličinu osvojenog javnog prostora da plasiraju štagod u njega) u odnosu na 1991. godinu.

kapor je svoja (bar meni) najzanimljivija dela napisao 70-ih (ako se ne varam, i beleške jedne ane su negde s početka te decenije, a i hej, nisam ti to pričala, i foliranti su iz 70-ih, čini mi se. za unu nisam sigurna, ali znam da je poslednja njegova knjiga koju sam kupila kad je izašla bilo sentimentalno vaspitanje - a znam da sam je kupila u osnovnoj školi, dakle prva polovina 80-ih... ostalo jebiga nisam ni čitala), i nekako u toj deceniji je imao i zenit književničke popularnosti, posle je malo otišao u fade out, pa se vratio devedesetih u paketu nacionalista u žižu.

ali minimaks i riblja čorba su tokom 80-ih išli uzlaznom linijom popularnosti, oni su time osvojili najširi prostor (koji su posle zagadili).

samo sam to htela da kažem, da je kaporu nacionalistička faza svojevrstan revival, a da ovima nije.

 

 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

da se vratim na ono od čega se živi: bila sam malopre na sastanku skupštine stanara ili kako se to već sad zove (ko da mi luđenje u viber grupi poslednjih par meseci nije bilo dovoljno), i još mi zvoni glava od urlanja i prepirki.

zanima me sledeće: stanari zgrade svakog meseca plaćaju određeni iznos novoj predsednici ks (upraviteljka je oterana motikama i vilama izgleda), i od toga se iz kasice prasice izvode razni radovi po zgradi.

ima li zakonska odredba koja kaže da se najmanje X stanara (tipa 50%) mora saglasiti da se pare potroše na određenu intervenciju, ili je dovoljno da glasaju oni koji se pojave na sastanku stanara, koliko god malo da ih ima?

 

unapred zahvalna, pt.

 

Link to comment

Zavisi od toga na šta se odluka odnosi i koja je sednica u pitanju. Za bitne odluke je potrena dvotrećinska većina svih glasova, za manje važne su dovoljni glasovi i obične većine prisutnih (50%+1 prisutnih). Kvorum za sednicu čini obična većina, tj. potrebno je prisustvo vlasnika sa 50%+ glasova, a ako se sednica ne održi, na ponovljenoj je kvorum 1/3 glasova.

 

To će reći da je ponekad dovoljno i da malo više od 1/6 ukupnog broja glasova bude za neku manje važnu odluku.

  • Hvala 1
Link to comment

ne znam šta predviđa zakon (ni koji je upitanju). u ovom mom rakovičkom soliteru (85 stanova) naknada za upravnika je 300 dinara a dodatnih 250 je za saniranje tekućih stvari. pošto su uglavnom sitni radovi, on ih organizuje po prijavi.

recimo: popravka šiltova i brava na ulaznim vratima, zamena svetiljki na stepeništu, stakla na podrumu, čišćenja podruma i požarnog stepeništa, interfon........... dat je predlog za dodatni fond za investiciono održavanje, tu bi trebala saglasnost 43 vlasnika stanova i za formiranje i za trošenje

 

problem jeste mrzovolja stanara da se okupe, problem je kukumavčenje kroz pozivanje na male plate i penzije. na jedno uvo uđe, na drugo izađe argument da je zgrada zajednička kuća i da živimo u sopstvenim prizemljušama isto bi morali sami da plaćemo zamenu krova, cevi..........

 

da ne dužim

 

EDIT: vidim da napadaj pominje 2/3. moguće da nisam u pravu za ovo zamašćeno

Edited by djordje geprat
  • Hvala 1
Link to comment

2/3 je za baš najvažnije odluke - raspolaganje zajedničkim delovima zgrade, poveravanju upravljanja profesionalnom upravniku i kreditnom zaduživanju stambene zajednice.

 

Internom odlukom može da se utvrdi da je i za ostale odluke potrebna drugačija većina nego što je propisano zakonom, Đorđe, možda je to urađeno u Vašoj zgradi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...