Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

@Venom

Kao što rekoh, ili može kao u ozbiljnoj ne-banana državi Kanadi da se ukine takistički monopol i da se takvi servisi regulišu i eksplicitno legalizuju. Kanada > Francuska po više parametera.

Edited by hazard
Link to comment

Moze, ali osim sto ne treba, pomeras stative sto bi rekao Budja. Ovde nije nista legalizovano, nego se jedna nezakonita stvar pravda drugom, a i jedno i drugo ce postojati sve dok je Srbija banana drzava.

Link to comment

:lolol: :lolol: :lolol:

 

Ja pomeram stative...a ti si taj koji je u fazonu ,,može osim što ne treba".

 

Da, Srbija je banana država. Između ostalog jer taksisti koji se ponašaju kao banda i duguju enormne sume za porez mogu da izlobiraju korumpiranu ministarku da zabrani jedan servis koji je pre toga bio potpuno legalan (Car:GO).

Link to comment

neplacanje poreza je zanimljiv topic sam po sebi... znam iz pouzdanih izvora da gro splavova restorana ne placa ni struju koju arce a kamoli porez jer su u dilu sa 'pravim ljudima'.

 

nama se desilo da ljudi od kojih smo kupili stan imaju dugovanja za infostan, struju i porez preko 10k eur. i sve im je uredno funkcionisalo.

Edited by extragluv
Link to comment

Pomeras stative zato sto govorim o tome da neko radi sta god hoce, a ti na to da to nije problem posto je Kanada sve zakonski regulisala. Ajde. Ako je to sto radi car:go u Srbiji ok, zasto se tako ne ponasaju u Svajcarskoj nego se zovu taxi? Zato sto Svajcarska nije banana drzava. Zasto to ne pokusaju u Francuskoj? Itd. itsl. Car:go sasvim ocigledno nije legalan, posto su nadlezni rekli da nisu legalni, isto kao sto su to rekli u Svajcarskoj ili Francuskoj.

 

Neka zakonski regulisu, pa neka onda voze. To znaci ono "moze". Ja cu biti i protiv toga, to je ono "ne treba".

 

Evo citam sad, na ono oduzimanje konja javila se i neka romska organizacija, pa kaze "dobro je to, Romi cesto lose tretiraju svoje konje". Tako i ovde, taksisti su losi, pa hvala bogu imamo car:go da popravlja situaciju.

Edited by Venom
Link to comment
8 minutes ago, hazard said:

:lolol: :lolol: :lolol:

 

Ja pomeram stative...a ti si taj koji je u fazonu ,,može osim što ne treba".

 

Da, Srbija je banana država. Između ostalog jer taksisti koji se ponašaju kao banda i duguju enormne sume za porez mogu da izlobiraju korumpiranu ministarku da zabrani jedan servis koji je pre toga bio potpuno legalan (Car:GO).

 

Pa evo sad ce i CarGo da izlobira korumpiranu premijerku pa ce svi zajedno sesti za sto i dogovoriti se kao ljudi. Stay tuned...

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

 

Ma srce mi se cepa, pazi “ocekuje” da ga “izbrisu” a i dalje ne placa jer mu je mnogo da plati. Zar to nije definicija uslova pod kojima svaki biznis zatvara radnju?

Ili jos neko tako nastavlja u nedogled a usput kuka musterijama kako mu je tesko?

I jos se zali sto nije dovoljno visoko u mafijaskoj hijerarhiji da bi ga ostavili na miru, nego mucen zivi u neizvesnosti. Pa da crknes od smeha, muke, cega god

ama naveo sam jedan primer, koji em ne govori nista o celokupnoj prici, em na kraju krajeva moze biti potpuna izmisljotina taksiste (pa i moja na kraju krajeva)

 

a pomenuo sam, jer mi nesto ne pije vodu ova prica koja koliko vidim ima stoprocentnu podrsku kako su eto jebeni taksisti, svaki od njih odreda iznad zakona

postadose taksisti najveci problem srbije i prva meta za pljuvacinu

 

nekako mi se cini da kucamo/kucate na pogresna vrata

problem, ali prilicno benigan u odnosu na sve sto nas okruzuje

a prosecan taksista je na dnu lanca ishrane, nikako na vrhu

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

ama naveo sam jedan primer, koji em ne govori nista o celokupnoj prici, em na kraju krajeva moze biti potpuna izmisljotina taksiste (pa i moja na kraju krajeva)

 

a pomenuo sam, jer mi nesto ne pije vodu ova prica koja koliko vidim ima stoprocentnu podrsku kako su eto jebeni taksisti, svaki od njih odreda iznad zakona

postadose taksisti najveci problem srbije i prva meta za pljuvacinu

 

nekako mi se cini da kucamo/kucate na pogresna vrata

problem, ali prilicno benigan u odnosu na sve sto nas okruzuje

a prosecan taksista je na dnu lanca ishrane, nikako na vrhu

 

Bold :huh: Ok, ja uzimam zdravo za gotovo da ljudi na ovom forumu ne izmisljaju price da pojacaju svoj argument u diskusiji, otuda i moj odgovor.

 

Znaci da batalimo pricu o taksistima dok gori Hilandar?

Mensechini da taksi mafija koja blokira grad danima dok vlast ne preduzima nista nije ni malo benigan problem, tu su mi negde u rangu sa bandama navijaca i slicnim udruzenjima gradjana koje mafijaska vlast koristi kad god joj treba.

Link to comment
Pomeras stative zato sto govorim o tome da neko radi sta god hoce, a ti na to da to nije problem posto je Kanada sve zakonski regulisala. Ajde. Ako je to sto radi car:go u Srbiji ok, zasto se tako ne ponasaju u Svajcarskoj nego se zovu taxi? Zato sto Svajcarska nije banana drzava. Zasto to ne pokusaju u Francuskoj? Itd. itsl. Car:go sasvim ocigledno nije legalan, posto su nadlezni rekli da nisu legalni, isto kao sto su to rekli u Svajcarskoj ili Francuskoj.
 
Neka zakonski regulisu, pa neka onda voze. To znaci ono "moze". Ja cu biti i protiv toga, to je ono "ne treba".
 
Evo citam sad, na ono oduzimanje konja javila se i neka romska organizacija, pa kaze "dobro je to, Romi cesto lose tretiraju svoje konje". Tako i ovde, taksisti su losi, pa hvala bogu imamo car:go da popravlja situaciju.
A ovi su plaćali poreze u vreme nepostojanja CarGo-a?
A onda došao CarGo i taksisti odlučili da ne plaćaju porez!
Dakle, nije ovde tema CarGo nego protest taksista koji je, sad je jasno, imao sasvim druge ciljeve nego nezakonito postojanje/poslovanje neke firme, očigledno.
Misliš da će zabranom CarGo firme ovi krenuti da plaćaju porez i dažbine na vreme?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

@Leiane, nego da ne iskaljujemo bes na onima relativno slicnima nama vec na onima u kojima zaista jeste problem

ova vlast razara ovu drzavu pa i grad

ceo beograd je godinama blokiran

jebeni trg republike, centralna gradska lokacija mesecima

cela srbija "vrti kocke" i vrsi ekspertizu bosanskog granita

jel zafalila vesicu ili ekipi dlaka sa glave?

 

taksisti blokiraju grad 7 dana, stanja na ivici rata, poslednji dan poceli i fizicki obracuni

na ppp maltene jednoglasan zakljucak ako su taksisti odreda govna koja treba streljati

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

 

jel zafalila vesicu ili ekipi dlaka sa glave?

 

taksisti blokiraju grad 7 dana, stanja na ivici rata, poslednji dan poceli i fizicki obracuni

na ppp maltene jednoglasan zakljucak ako su taksisti odreda govna koja treba streljati

 

 

 

A je l zafalila taksistima dlaka sa glave? Je li bilo ikakve reakcije, osim ljutnje...i nisu li na kraju dobili šta su hteli, od vlasti?

 

I zar na PPP ne postoji isti takav jednoglasan zaključak da je Vesić govno koje treba streljati?

 

Ne razumem stvarno šta hoćeš da kažeš. PPP je pizdeo na taksiste koliko i na sve ostalo, a generalno ljudi su trpeli taksiste koliko i sve ostalo.

 

Iskonstruisao si nešto nepostojeće

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

A ovi su plaćali poreze u vreme nepostojanja CarGo-a?
A onda došao CarGo i taksisti odlučili da ne plaćaju porez!
Dakle, nije ovde tema CarGo nego protest taksista koji je, sad je jasno, imao sasvim druge ciljeve nego nezakonito postojanje/poslovanje neke firme, očigledno.
Misliš da će zabranom CarGo firme ovi krenuti da plaćaju porez i dažbine na vreme?



... Shiit has hit the fan...
 

 

Za mene je tema car:go gde se slazem s taksistima da drzava treba da sprovodi sopstveni zakon. Da li su oni bahati ili ovakvi ili onakvi, s tim moze da se izadje na kraj. S ovim sto predstavlja car:go ne moze. Izmedju ostalog zato se ponasaju kako hoce u Srbiji, a u Svajcarskoj su mirni kao bubice.

Link to comment

14 dana.

 

ne mislim da su najveci zlikovci na svetu, nego da su posluzili interesu, a pri tome me namaltretirali malsimalno.

 

potrudili su se da ostave utisak da su u tome vrlo jedinstveni i da je to njihov jedini problem. ne divlajci sa tablama, ne divljaci na aerodromu, ne koji ne placaju porez i nishta im se ne deshava, ne olosh medju saborcima, ne celavci koji bi da lemaju. znam i ja da to nije (valjda?) vecina, ali manjine nema nigde. ako niko ne kaze nishta, prostor za predrasude se ozbiljno povecava.

 

posle je, kao shto smo videli, ispalo neshto sasvim drugo. i o tome niko nishta nema da kaze.

 

kad niko ne govori nishta, ne moze ni da zamera publici shto sama izvodi zakljuchke.

 

iz ove perspektive smo dve nedelje ishli peshke da bi diler belih automobila prodao drzavi 5 hiljada komada. nema veze, sreca pa nije bila i kisha.

 

i posle ja kriva, jer gledam svoj interes :s_w:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

@Leiane, nego da ne iskaljujemo bes na onima relativno slicnima nama 

 

 

 

Ni blizu, moj Alberte :lolol:

Iskaljujemo bes na bagri koja iako je vec debelo povlascena neplacanjem poreza strajkuje protiv konkurencije tako sto se usere u zivot celom gradu.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...