Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

i sofija je na onoj listi najzagađenijih gradova

 

uz zagađivače, termo elektrane, cenim da situaciju pogoršava i meteo situacija. visok pritisak i nedostatak vetra

Link to comment

Ako već mislite da uzimate maske, uzmite neke koje vam koristiti.
One "klasične" što ti daju u bolnici kad ulaziš u neke delove odeljenja, će slabo da urade posao...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ako već mislite da uzimate maske, uzmite neke koje vam koristiti.
One "klasične" što ti daju u bolnici kad ulaziš u neke delove odeljenja, će slabo da urade posao...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Koje su to maske koje ce koristiti i gde se mogu nabaviti u bg? 

Ne mogu jos uvek sebe bas da zamislim da s tim hodam kroz grad al kako je krenulo...

Link to comment
15 hours ago, bradilko said:

+1

to je jedino bitno a ne nemoj da sednes u taxi tu, tu i tu a onda ako imas srece ukljuci ce taximetar. pa ako je rano ujutro mozda ces imati srece da te ne oderu. previse je to neprijatnosti koje traju preko 30 godina. stalno treba da si nakurcen i oprezan sa bgd taxistima i zato CarGo.

 

 

Mislim da si na dobrom tragu. Dosta sam koristio taksi dok sam živeo u Beogradu a i nakon odlaska, i čini mi se da je kancer krenuo da se nekontrolisano širi. Nekada su postojala tri zlatna pravila: ne ulaziš u Beotaxi, ni za živu glavu ne ulaziš kod onih kriminalaca koji se nazivaju "slobodnjacima", i nikada, baš nikada, ne prilaziš taksi stajalištima na železničkoj i autobuskoj stanici. Sve drugo je manje-više pristojno funkcionisalo. Sad sve više čitam na forumu i čujem od prijatelja da pravila gotovo da nema nego kako ta zapadne, zapalo te je. Da li će da dođu na poziv ili neće, da li će da prihvate da na aerodromu voze onaj najmanji vaučer od 1400 din ili neće, da li će uključiti taksimetar ili neće, da li će ti naplatiti 800 dinara od Sajma do Brda itd. itd. Stranci bukvalno imaju 90% šanse da budu izvaćareni i to ne samo na aerodromu nego svuda. Čujem i da su udruženja koja su nekada bila na dobrom glasu počela da boluju od ovih boljki. Taksi je bukvalno jedino upozorenje koje dajem braći Turcima koji prvi put posećuju Beograd pa mi traže savete i preporuke.

 

Na kraju sam batalio sve to i sad rentiram auto kad dolazim, makar i na dva dana. Malo me keca parkiranje ali sve je bolje od akanja sa ovima. Tu mora da se uvede neki red jer ovo više nema nikakvog smisla.

Link to comment

zashto je zatvoreno bilo shta.

jutros kod doma omladine red autobusa u 9 sati a nigde zive dushe ni pre ni posle.

to je sad novi projekat, kako da prostru sranje sa radnog dana na vikend.

dokle u stigli sa prevrtanjem kocke?

sent from bubamoto

Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

zashto je zatvoreno bilo shta.

jutros kod doma omladine red autobusa u 9 sati a nigde zive dushe ni pre ni posle.

to je sad novi projekat, kako da prostru sranje sa radnog dana na vikend.

dokle u stigli sa prevrtanjem kocke?

sent from bubamoto
 

 pa i meni se cini da je ovo neki saobracajni staljinizam radi staljinizma, ne vidim niti jedan jebeni razlog da prelaz ne radi

Edited by morgana
Link to comment
56 minutes ago, Leia said:

 

Koje su to maske koje ce koristiti i gde se mogu nabaviti u bg? 

Ne mogu jos uvek sebe bas da zamislim da s tim hodam kroz grad al kako je krenulo...

ne znam za bgd/srbiju

 

ovo dvoje figurira kao die beste

o2canada.com

respro.com

 

“hirurške” su beskorisne za smog

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

Ali vazduh, ljudi.

 

Hvala qu da je neko primetio, već sam mislio da sam se profinio pod stare dane. Da, nepodnošljivo je, a tek kad kreneš od aerodroma ka Šimanovcima, njive gore već 10ak dana. Džaba bezolovni, džaba euro-norme kad je milion automobila na ulicama. I zašto je petkom jbn armagedon?

Link to comment

Car:go nije tehnoloska inovacija. Car:go je sam po sebi primer za to -- iskopirali su tudji model i to bez velikih ulaganja. Koja inovacija, kada je to nesto dostupno svakom?

 

https://americanaffairsjournal.org/2019/05/ubers-path-of-destruction/

 

In reality, Uber’s “technology” is less sophis­ticated than what airlines and other industries have been using for decades. Although Uber may have been an early adopter of smart-phone-app-based cab hailing, this service has been easily repli­cated by other companies, including traditional cab operators, and Uber has no significant advantage here.

 

Sustina je u ovome i to je model koji pokusava da se preslika:

 

...most important innovation has been to produce staggering levels of private wealth without creating any sustainable benefits for consumers, workers, the cities they serve, or anyone else.

 

Treba raditi na tome da se resavaju problemi koje postoje (taxi), a ne pomerati ih na drugo mesto ili proizvoditi nove. Drugim recima treba raditi na tome da se zivi u normalnoj, a ne banana drzavi. 

Link to comment

Sve stoji ali to je posao vlasti a ne korisnika. Korisnici idu tamo gde ih manje košta i ne može im se zameriti što brane svoju odluku da to urade. To je racionalna odluka. Vlast je ta koja se ponaša neracionalno i kriminalno u domenu regulacije taksi prevoza odnosno regulacije bilo čega.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...