Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

2 minutes ago, zorglub said:

 

Advokati?

 

 

 

Advokati blokirali grad 2 nedelje bez posledica pa jos dobili i subvencije? Ajd nisu ni oni cvece al bas nisu ni ovolika bagra

 

Link to comment

Advokati su blokirali sudove i administraciju nekoliko meseci, ulice svega jednom ili dvaput. Nisu dobili subvencije, ali jesu izborili izmene propisa koje su u velikoj meri išle u korist građana, kojima bi u suprotnom samo stranački instalirani notari pisali sve ugovore.

Link to comment
21 minutes ago, zorglub said:

Pa, sad... nek' izvine forumski.

 

Nemam ja nista ni protiv forumskih taksista ako su fini i pristojni, valjda je ocigledno o cemu se ovde prica

Link to comment
14 hours ago, Leia said:

 

Da stvarno, taksisti duguju neke enormne sume od poreza i niko im ne pravi neku narocitu dramu oko toga niti insistira da to plate, like ever. Kamo plenidba vozila ili druge imovine, oduzimanje dozvole za rad itd itd. Ljudi se rutinski isteruju iz sopstvenih stanova zbog neplacenih racuna za struju dok ova ekipa drumskih razbojnika zivi po pravilima koje sami odredjuju i sprovode.

Znamo li jos neku profesiju koja moze da posluje na ovaj nacin, da ne izmiruje obaveze prema drzavi i da se to prihvata kao nesto najnormalnije, da strajkuje tako sto danima zlostavlja gradjanstvo i na kraju jos dobije i obecanje da ce dobiti subvencije za nova vozila i zahvalnicu od vucica sto su bili toliko uvidjavni da se maknu s ulice i dozvole da grad normalno funkcionise...? Mislim na profesije vredne postovanja naravno, ne na profesionalne “politicare”, tabloide, starlete itd.

 

Jos se oni svi vode kao preduzetnici,sto znaci da licno svojom imovinom odgovaraju za dugovanja prema drzavi.Sve vise zalim sto nisam otisao odavde.

Link to comment
12 hours ago, Venom said:

Pomeras stative zato sto govorim o tome da neko radi sta god hoce, a ti na to da to nije problem posto je Kanada sve zakonski regulisala. Ajde. Ako je to sto radi car:go u Srbiji ok, zasto se tako ne ponasaju u Svajcarskoj nego se zovu taxi? Zato sto Svajcarska nije banana drzava. Zasto to ne pokusaju u Francuskoj? Itd. itsl. Car:go sasvim ocigledno nije legalan, posto su nadlezni rekli da nisu legalni, isto kao sto su to rekli u Svajcarskoj ili Francuskoj.

 

Neka zakonski regulisu, pa neka onda voze. To znaci ono "moze". Ja cu biti i protiv toga, to je ono "ne treba".

 

Evo citam sad, na ono oduzimanje konja javila se i neka romska organizacija, pa kaze "dobro je to, Romi cesto lose tretiraju svoje konje". Tako i ovde, taksisti su losi, pa hvala bogu imamo car:go da popravlja situaciju.

 

Koliko puta si se u toj istoj svajcarskoj vozio taksijem.

Predpostavljam da pises o ovome iz licnog iskustva.

Link to comment
9 hours ago, adam said:

a sta ako narod smatra da taksisti nisu zasluzili njihovu podrsku?

 

jer, realno, da su taksisti promenili ista u svom nacinu poslovanja u poslednjih 30 godina, da su ocistili udruzenje od krimosa, da su regulisali i pridrzavaju se uslova za dobijanje tablica, da redovno placaju porez i da svoj posao rade posteno i odgovorno imali bi zadovoljne musterije, bolji imidz u narodu i vecina bi bila uz njih.  

 

podrska, bojim se, i te kako zavisi od kvaliteta usluge. 

 

 

Za početak da počnu da daju migavce kad negde skreću, to će biti ozbiljna tekovina. Pa sledeće, da ne staju posred prometne ulice, ali to je već SF.

Link to comment
8 hours ago, Блок_64 said:

 

Koliko puta si se u toj istoj svajcarskoj vozio taksijem.

Predpostavljam da pises o ovome iz licnog iskustva.

 

48429855_2172639266319857_22846125735527

 

(Ne da je bitno, ali vozio sam se tamo taksijem i to uberom tacno jednom od 20 puta, jer tamo ne useravaju zivot jedni drugima automobilima za koje nema mesta)

Link to comment
Quote

Taksi prevoznici koji do 15. novembra ne budu imali identifikacione vetrobranske nalepnice koje izdaje Sekretarijat za javni prevoz neće moći da uđu na Aerodrom "Nikola Tesla", dok će ostale nalepnice uzimati prilikom klasifikacije vozila.

One su obavezne kako bi saobracajna inspekcija i komunalana milicija mogle bolje da kontrolišu taksi prevoznike u gradu, ali i na Aerodromu "Nikola Tesla", prenose Novosti.

 

Link to comment

nije da je više bitno nabrajati još jedan primer, ali...

juče mi majka dolazi u Beograd autobusom. ima sa sobom veliki putni kofer i manju torbu. realno joj je teško da se sama u sred dana prebaci do nas tramvajem. hoće taksijem.

ne znam tačno koliko tih taksista je bilo, ali svaki joj je rekao drugu fiksnu cenu (autobuska stanica -> blok 23) i nakon njenog pitanja o taksimetru odgovorio da neće paliti taksimetar. cene koje su tražili su varirale, od 4000 rsd do 2000 rsd. na kraju je jedan pristao i spustio na 1500 rsd. i pri tome sve vreme gunđao glasno zbog kofera. ni jedan jedini vozač na stanici nije želeo da vozi na taksimetar!!! 1500 rsd!!! pa jbt, to nije ni 500 u regularnim okolnostima. i ne pale taksimetar!!! koja govna.

Link to comment

eh, meni ladno na taksimetar prosle godine uzeo 800 kinti od sajma do pijace u pozeskoj, banovo brdo. trepnuo nije. da sam se posvadjao mozda bih fasovao i batine. 

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...