Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

On 22.10.2019. at 13:42, nesha taxista said:

Upravo tako, međutim to košta i od gradskog prevoznika se ne može uzeti ćar, a od firme koja posluje nelegalno i to joj se toleriše može itekako. 

 

Upravu si.Evo drzava dala izjavu kako ne zna sta ce od tolikih para od poreza koji su taksisti platili.

Link to comment
9 hours ago, Блок_64 said:

 

Upravu si.Evo drzava dala izjavu kako ne zna sta ce od tolikih para od poreza koji su taksisti platili.

 

Da stvarno, taksisti duguju neke enormne sume od poreza i niko im ne pravi neku narocitu dramu oko toga niti insistira da to plate, like ever. Kamo plenidba vozila ili druge imovine, oduzimanje dozvole za rad itd itd. Ljudi se rutinski isteruju iz sopstvenih stanova zbog neplacenih racuna za struju dok ova ekipa drumskih razbojnika zivi po pravilima koje sami odredjuju i sprovode.

Znamo li jos neku profesiju koja moze da posluje na ovaj nacin, da ne izmiruje obaveze prema drzavi i da se to prihvata kao nesto najnormalnije, da strajkuje tako sto danima zlostavlja gradjanstvo i na kraju jos dobije i obecanje da ce dobiti subvencije za nova vozila i zahvalnicu od vucica sto su bili toliko uvidjavni da se maknu s ulice i dozvole da grad normalno funkcionise...? Mislim na profesije vredne postovanja naravno, ne na profesionalne “politicare”, tabloide, starlete itd.

Link to comment

halo taksi od juče

 

dvema holanđankama od aerodroma do zelenog venca tražio 6k, one pripretile murijom i platile 2k

 

tražnja i ponuda, tržište transporta u bgd

Link to comment

Cela priča o radu na crnu i ravnopravnosti na tržištu pada u vodu ako imamo grupu taksista (ako dobro razumem, u Srbiji ih je više od 1000) koji ne izmiruju svoje poreske obaveze. 

Link to comment
Cela priča o radu na crnu i ravnopravnosti na tržištu pada u vodu ako imamo grupu taksista (ako dobro razumem, u Srbiji ih je više od 1000) koji ne izmiruju svoje poreske obaveze. 
ne, nije ni to problem. nego oni ne izmiruju svoje poreske obaveze i ne deshava im se nishta.

sent from bubamoto

Link to comment

Zapravo, moguće da su preko svojih kanala dobili poruku "... E moraćemo da rešavamo to neplaćane poreza i svega ostalog..."
I onda su preventivno napravili ovaj cirkus...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ne znam sto se vecina vas ljuti na taksiste koji rade kako mogu i bore se za to da rade kako zele..umesto da jebete majku drzavi koja im to omogucava ili pruza kilav otpor njihovoj borbi. 

 

Taksisti samo bolje i organizovanije rade ono sto bi vecina zelela..ali se nema hrabrosti/organizacije/volje.

Link to comment
Ne znam sto se vecina vas ljuti na taksiste koji rade kako mogu i bore se za to da rade kako zele..umesto da jebete majku drzavi koja im to omogucava ili pruza kilav otpor njihovoj borbi. 
 
Taksisti samo bolje i organizovanije rade ono sto bi vecina zelela..ali se nema hrabrosti/organizacije/volje.
Pa radi se o tome da su oni "državni službenici"...
Ništa od ovoga ne bi bilo da nije "odobreno sa vrha"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

@SNARCne znam da li si ti ozbiljan, ali ja se slazem sa tim sto si napisao

uopste, prilicno me izennadjuje tolika, pa slobodno se moze reci mrznja prema taksistima

i to bez izuzetka

kao da su svi taksisti isti

 

a najpre je problem u drzavi/gradu, zatim vlasnicima taxi udruzenja i naposletku tek pojedinim taksistima

 

sto se poreza tice

pre nekih 7,8 dana mi se zali taksista kako svaki dan ocekuje da mu zabrane rad odnosno kako kaze da ga "izbrisu", jer vec neko vreme nije placao obaveze drzavi

kaze ne ostaje mu dovoljno para a i smeta mu sto ne vaze ista pravila za sve (unutar samih taksista)

koliko je bio iskren, ne znam jbg

opsiran je bio svakako, ja opet zaokupljen svojim prbolemima, iskreno nisam se preterano ni udubljivao u problematiku i to sto prica

uzgred, vozi nov, cist auto, rekao bih i prilicno skup

i nije bio u fazonu "mi taksisti", vec se upravo zalio na one druge koji nista ne ulazu u automobile 

Edited by pbg12345
Link to comment

to je sve vreme jedna te ista pricha.

shto se tiche poreza, ja svoju ljubav prema domovini iskazujem iskljuchivo placanjem. da stvar bude gora, ljubav mi je dosta jednostrana, ne samo shto sve manje dobijam zauzvrat, nego moja ljubav dolazi po novce redovno, ni ne pita me da li hocu ili necu :hihi:

manji problem su taksisti od nezanja u chemu smo dve nedelje tachno uchestvovali, i oni i mi.

sent from bubamoto

Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

@SNARCne znam da li si ti ozbiljan, ali ja se slazem sa tim sto si napisao

uopste, prilicno me izennadjuje tolika, pa slobodno se moze reci mrznja prema taksistima

i to bez izuzetka

kao da su svi taksisti isti

 

a najpre je problem u drzavi/gradu, zatim vlasnicima taxi udruzenja i naposletku tek pojedinim taksistima

 

sto se poreza tice

pre nekih 7,8 dana mi se zali taksista kako svaki dan ocekuje da mu zabrane rad odnosno kako kaze da ga "izbrisu", jer vec neko vreme nije placao obaveze drzavi

kaze ne ostaje mu dovoljno para a i smeta mu sto ne vaze ista pravila za sve (unutar samih taksista)

koliko je bio iskren, ne znam jbg

opsiran je bio svakako, ja opet zaokupljen svojim prbolemima, iskreno nisam se preterano ni udubljivao u problematiku i to sto prica

uzgred, vozi nov, cist auto, rekao bih i prilicno skup

i nije bio u fazonu "mi taksisti", vec se upravo zalio na one druge koji nista ne ulazu u automobile 

 

Ma srce mi se cepa, pazi “ocekuje” da ga “izbrisu” a i dalje ne placa jer mu je mnogo da plati. Zar to nije definicija uslova pod kojima svaki biznis zatvara radnju?

Ili jos neko tako nastavlja u nedogled a usput kuka musterijama kako mu je tesko?

I jos se zali sto nije dovoljno visoko u mafijaskoj hijerarhiji da bi ga ostavili na miru, nego mucen zivi u neizvesnosti. Pa da crknes od smeha, muke, cega god

Link to comment

kako to uopshte funkcionishe ako gomila nema za porez, a nama je skupo da se vozimo?

 

(ovo mi se granichi sa onim kad sam pitala kako se finansiraju zvezda i partizan, pa su svi doshli u frakoviima i kishobranima i cilindrovima i bash se potrudili da mi sve objasne, a da se ne pobodu bricam u trecem minutu biggrin.png nachem sam, dakako, veoma zahvalna!)

 

 

edip. i oko te kupovine belih ladja. shta ako ne bude mnogo zainteresovanih? imam utisak da je to kostur cele priche, prodavac belih automobila. shta ako kazu - necesh auto e necesh ni da radish? unsure.gif

 

mislim da te tradicionalne grupacije sa sumnjivim/granichnim poslovanjem, taksisti, popovi isl. ne znaju s kakvom ekipom imaju posla :ph34r:

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

 

Da stvarno, taksisti duguju neke enormne sume od poreza i niko im ne pravi neku narocitu dramu oko toga niti insistira da to plate, like ever. Kamo plenidba vozila ili druge imovine, oduzimanje dozvole za rad itd itd. Ljudi se rutinski isteruju iz sopstvenih stanova zbog neplacenih racuna za struju dok ova ekipa drumskih razbojnika zivi po pravilima koje sami odredjuju i sprovode.

 

Ali zato je Car:GO ono što će uništiti srpski pravni sistem :cry:

Link to comment

Pa kao sto rekoh, u Svajcarskoj na car:go reklami stoji "taxi". Kad Srbija ne bude banana drzava, nece se ni car:go tako ponasati -- ili ce mozda probati, pa ce ih pohapsiti kao u Francuskoj. Car:go = divlji taksi, sve je to deo iste problematike.

Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

kako to uopshte funkcionishe ako gomila nema za porez, a nama je skupo da se vozimo?

 

(ovo mi se granichi sa onim kad sam pitala kako se finansiraju zvezda i partizan, pa su svi doshli u frakoviima i kishobranima i cilindrovima i bash se potrudili da mi sve objasne, a da se ne pobodu bricam u trecem minutu biggrin.png nachem sam, dakako, veoma zahvalna!)

 

 

edip. i oko te kupovine belih ladja. shta ako ne bude mnogo zainteresovanih? imam utisak da je to kostur cele priche, prodavac belih automobila. shta ako kazu - necesh auto e necesh ni da radish? :unsure:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Ako kazu? :D Pa nekako slutim da ce bas takvo nesto da im kazu, moraju se ispuniti uslovi i ispostovati ti neki standardi, pazari belu ladju od ovlascenog distributera ili cao zdravo, tako je svuda u svetu.

Neplacanje poreza nije drama jer ko shisha drzavu kao takvu ali reket ekipi na vlasti tesko da ce izvrdati. 

 

A onaj citirani taksista nije ni rekao da nema, nego da mu ne ostaje dovoljno para za porez - valjda kad podmiri ono sto sam smatra da mu je prioritet. 

Ako su vec toliko navikli da im se ovakav pristup tolerise verujem da ce mnogi od njih biti iskreno iznenadjeni i uvredjeni kad im veliki gazda ispostavi racun.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...