Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

2 hours ago, nesha taxista said:

Ustvari plan je da većini zaposlenih svuda budu nametnuti takvi uslovi, a taksisti su samo početak. Neko ko uopšte nije taksista je već primetio da je tu inovativnost otprilike kao u fabrikama u Mančesteru u 19. veku.  

Što se navodnih subvencija tiče 99% taksista ne veruje u te priče niti očekuje od toga bilo šta, ali naravno želi ukidanje divljeg taksija, mada ni u obećanja oko toga ne veruju. 

 

 Jel se ti to pozivas na empatiju, cutali smo kad su dosli po taksiste, taj fazon? :D

Sto rece buba, u kom svetu ti zivis? Prava radnika se gaze uveliko, a taksisti bar za sad imaju sansu da maltretiranjem celog grada iznude neka obecanja, za koja ce ih kako i sam kazes vucic najverovatnije ispaliti.

Njemu vazno samo da kupi vreme dok druga strana ne shvati da ju je zajebao, bukvalno istu igru igra i sa EU oko Kosova, i sa taksistima, i sa svakim ko se primi na njegova minhauzenovska baljezganja. 

 

 

Edited by Leia
Link to comment
28 minutes ago, Host said:

Osim sto to nigde nisam rekao. Ono sto sam rekao je da vlasti odgovara Car:go servis zato sto prikriva sistemske anomalije manjka vozila gradskog saobracaja i redovnih poslova. Problem prevoza ne treba da se resava povecanjem broja automobila nego povecanjem broja autobusa na ulicama.

 

Ako bih se bavio teorijama zavere, rekao bih da od aktuelnog raspada GSP-a najveću korist imaju prevoznici na minibus linijama, koji sada rade punom parom i čini mi se, neuporedivo većim kapacitetom nego ranije. A karta u njima mora da se plaća - što je uzgred isto jedan zanimljiv fenomen.

 

Inače, naravno da je poboljšanje gradskog prevoza jedino dugoročno održivo rešenje, mislim da to bukvalno niko neće sporiti.

Edited by Halvard
Link to comment
7 minutes ago, nesha taxista said:

Opšta korist za društvo bi bila da se pokaže kako masovno zapošljavanje na crno nije i neće biti moguće, a ovako uopšte ne sumnjam da takve ideje već postoje i za druge segmente. privrede. 

Opšta korist za Beograd bi bila kad bi se unapredio GSB, pa bi onda stvarno više ljudi koristilo autobuse. U tom slučaju bi bilo lakše i voziti se svojim automobilom kroz Beograd. 

 

Ali, da se vratimo na razlog ovog "surge" pisanja na ovom topicu, štrajk taksista. 

Taksisti nisu štrajkovali zbog brige o vozačima Cargoa, to što ljudi rade bez uplaćenih doprinosa, već su tražili nešto sasvim drugo, (bar je nama tako rečeno), a onda su dobili nešto sasvim treće (bar je nama tako rečeno), tako da  je priča o zahtjevima za legalitetom, transparentnošću (lol), brizi za vladavinu prava itd. malo deplasirana, a ove priče sad o gig ekonomiji, smanjenju gužvi u gradu itd. su čisto teorijsko naklapanje i bespotrebno širenje priče glede inicijalne kapisle zvane štrajk. 

Link to comment

Ono, ako se već svi pozivaju na silno poštovanje zakona, zašto se ne iznesu stavovi sa tog famoznog sastanka taksista i Vučića? 

A to da 99% taksista boli kurac za subvencije, to je potpuno irelevantna informacija, plus što je neprovjerljiva. 

Link to comment
35 minutes ago, nesha taxista said:

Upravo tako, međutim to košta i od gradskog prevoznika se ne može uzeti ćar, a od firme koja posluje nelegalno i to joj se toleriše može itekako. 

 

:lol:

 

Ti očigledno ne znaš ništa o GSPu i raznim načinima na koji se izvlače pare preko istog. Čuj ne može se uzeti ćar, pa ova vlast (i mnoge druge unazad) svaku državnu službu ili preduzeće gleda isključivo kao nešto što služi za uzimanje ćara.

Link to comment

Je l' u Yandexu ima ocenjivanja vozača, ocenjivanja putnika? I koliko taksista je uključeno u yandex? Koje su opcije za plaćanje? Ili bacite neki link na kom može da se pročita.

Link to comment
15 hours ago, SNARC said:

Ako se taksistima da po pet soma..da uzmu novi, beli automobil...i taj automobil bude Skoda...

 

Koliko ce tacno Aca Vucic zaraditi po svakom novokupljenom taxi automobilu ? 

a šta bi ti? da se ljudi voze u prljavim raspalim krntijama? rđo!

Link to comment
22 minutes ago, Halvard said:

 

Ako bih se bavio teorijama zavere, rekao bih da od aktuelnog raspada GSP-a najveću korist imaju prevoznici na minibus linijama, koji sada rade punom parom i čini mi se, neuporedivo većim kapacitetom nego ranije. A karta u njima mora da se plaća - što je uzgred isto jedan zanimljiv fenomen.

 

Inače, naravno da je poboljšanje gradskog prevoza jedino dugoročno održivo rešenje, mislim da to bukvalno niko neće sporiti.

 

Ko hoće da čita o GSPu ima interesantan članak ja mislim u Vremenu od pre par meseci. Između ostalog svašta se autsorsuje naprednjačkim privatnicima, pa se tako izvlače budžetske pare. A onda imamo izmene zakona koje omogućavaju privatnicima da budu operateri trola i tramvaja.

 

Ako treba da zaveroteoretišem, naprednjački endgame za GSP je da se on potpuno privatizuje ali da ostane na državnoj sisi. Neki privatnik će imati monopol, radnici i naplata neće biti problem države naizgled (svi će se pravdati time da je to privatna firma), ali će zato ugovor sa gradom biti mastan. Grad će da se hvali kako je smanjio troškove i učinio ih predvidljvim, jer se sada zna da je to samo X godišnje, a sve će biti štelovano tako da taj privatnik ima dobar profit...koji će dobrim delom vraćati stranci.

 

Kakva će biti usluga, bog te pita.

 

Kakav car:go, kakvi bakrači.

Link to comment
15 hours ago, SNARC said:

Ako se taksistima da po pet soma..da uzmu novi, beli automobil...i taj automobil bude Skoda...

 

Koliko ce tacno Aca Vucic zaraditi po svakom novokupljenom taxi automobilu ? 

 

Standardizovanje voznog parka, evo država će platiti taksistima, a 3000 vozila nabaviće se na tenderuTM. Kako se toga do sada niko nije setio? Ili si pravilno uočio da je ovo uvod upravo u to...

Link to comment
1 minute ago, IvanIvan said:

Je l' u Yandexu ima ocenjivanja vozača, ocenjivanja putnika? I koliko taksista je uključeno u yandex? Koje su opcije za plaćanje? Ili bacite neki link na kom može da se pročita.

Apsolutno sve kao Cargo plus opcija plaćanja i kešom, što Cargo nema. Ja sam ubacio platnu karticu pa samo kažem prijatno ☺

Znači ako smara ili je strokav taksista ocenis ga jednom zvezdicom, kada će vas program automatski pitati za razlog. Vozač prvo dobija opomenu, sledeći put privremeni ban, i na kraju bude trajno izbačen.

Nisam siguran da li imaju mogućnost da ga staviš na black list, ili je to bilo u taxify...

Link to comment
5 minutes ago, slepa živana said:

a šta bi ti? da se ljudi voze u prljavim raspalim krntijama? rđo!

 

 

 

4 minutes ago, hazard said:

 

Standardizovanje voznog parka, evo država će platiti taksistima, a 3000 vozila nabaviće se na tenderuTM. Kako se toga do sada niko nije setio? Ili si pravilno uočio da je ovo uvod upravo u to...

 

Jel bude neki tender a da se ne kupe Skode ?  Jel misli neko da se od toga meda koji se pretace nista ne zadrzava na prstima mocnih ? 

 

By the way..bila i ona legenda o tome da je bata pokusao da preuzme Kole auto..pa je dobio po prstima sa vise instance i odmah je policija pazarila pun kufer novih Skoda.

Link to comment
2 minutes ago, burekuser said:

Apsolutno sve kao Cargo plus opcija plaćanja i kešom, što Cargo nema. Ja sam ubacio platnu karticu pa samo kažem prijatno ☺

Znači ako smara ili je strokav taksista ocenis ga jednom zvezdicom, kada će vas program automatski pitati za razlog. Vozač prvo dobija opomenu, sledeći put privremeni ban, i na kraju bude trajno izbačen.

Nisam siguran da li imaju mogućnost da ga staviš na black list, ili je to bilo u taxify...

Koliko imaju taksista? I koliko oni uzimaju procenat?

Link to comment

Instalirao Yandex, probao 3x, nikad nisam preko aplikacije uspeo da dobijem vozilo, deinstalirao aplikaciju.

 

BTW, da ponovim, ja nisam Car:Go korisnik. Taxi trenutno koristim relativno retko (max 10x mesečno, kad putujem, izlazim uveče i planiram da pijem ili idem u deo grada gde je parkiranje teško ili nemoguće), dok sam ga nekada koristio 3-4x dnevno. Imam jako mnogo iskustva s beogradskim taxistima iz prošlosti, a koliko sada vidim situacija je samo gora nego što je bila (kultura, odnos, prevara, kvalitet vozila). 

Link to comment
Just now, IvanIvan said:

Koliko imaju taksista? I koliko oni uzimaju procenat?

Ne koristim preterano ali nisam čekao puno do sada. Uzimali su im do skoro 5% pa su ipak povećali na 7%

Jednom lik počeo priču o Cargo ali bilo mi žao da ga kaznim, bila neka fina muzika na "Laguni" :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...