Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ustvari ne, nego su samostalci, odnosno nisu ni u jednom preduzeću. Bar je tako u Novom Sadu. 
Aha znači na aerodromu u NS da zovem ta prava udruženja...
Dobro ti nas sad stvarno zajebavaš...
Živeo si u BG, znaš dobro o čemu pričamo i šta tvoje kolege rade...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment
20 hours ago, nesha taxista said:

Neko je čini mi se već pomenuo da  i u drugim gradovima na autobuskoj i železničkoj stanici taksisti traže više od redovne cene. To je tačno i zato je najbolje da se snabdete brojevima telefona poznatijih taksi firmi pa ih zovete.

 

Druže, znam ja kako da se snađem da me ne zajebe taksista na aerodromu, no mene više buni zašto se toleriše taksi mafija na aerodromu i železničkoj i zašto ja time uopšte moram da se bavim i da mozgam umesto samo da uđem u prvi taksi. I zašto moram strancima koji mi dolaze u posetu da objašnjavam da se popnu gore, pa pomere u stranu, pa onda...i tako dalje.

 

Problem tih divljaka i krimosa država može, ako hoće, da reši za 2 dana. Pošalješ 15 inspektora u civilu da posedaju u taksije i odvezu se do lokacije gde će ih čekati patrole. I onda, a da vidimo koliko si hteo da naplatiš...

 

Mene se u davno panduri u NS (vraćao se kući posle Exita) ,,spasli" od divljeg taksiste, ja seo, oni nas zaustavili posle 50 m, ispostavilo se da lik nema ni dozvolu ni papire ni ništa, ko zna koliko bi mi naplatio. Seo u drugi taksi koji su panduri pre toga već prekontrolisali i koji je bio uredan. Dakle sve se može kad se hoće.

 

No, kako sam čuo, taksi mafija na aerodromu je u dilu sa pandurima tamo, kojima daje pare.

Link to comment
27 minutes ago, Frank Pembleton said:

Aha znači na aerodromu u NS da zovem ta prava udruženja...
Dobro ti nas sad stvarno zajebavaš...
Živeo si u BG, znaš dobro o čemu pričamo i šta tvoje kolege rade...




... Shiit has hit the fan...
 

Novi Sad nema aerodrom. 

Link to comment
Novi Sad nema aerodrom. 
Što onda pišeš
"Bar je tako u Novom Sadu"
Sem fa se izvadiš iz gluposti u koju si sam upao...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
21 minutes ago, hazard said:

 

Druže, znam ja kako da se snađem da me ne zajebe taksista na aerodromu, no mene više buni zašto se toleriše taksi mafija na aerodromu i železničkoj i zašto ja time uopšte moram da se bavim i da mozgam umesto samo da uđem u prvi taksi. I zašto moram strancima koji mi dolaze u posetu da objašnjavam da se popnu gore, pa pomere u stranu, pa onda...i tako dalje.

 

Problem tih divljaka i krimosa država može, ako hoće, da reši za 2 dana. Pošalješ 15 inspektora u civilu da posedaju u taksije i odvezu se do lokacije gde će ih čekati patrole. I onda, a da vidimo koliko si hteo da naplatiš...

 

Mene se u davno panduri u NS (vraćao se kući posle Exita) ,,spasli" od divljeg taksiste, ja seo, oni nas zaustavili posle 50 m, ispostavilo se da lik nema ni dozvolu ni papire ni ništa, ko zna koliko bi mi naplatio. Seo u drugi taksi koji su panduri pre toga već prekontrolisali i koji je bio uredan. Dakle sve se može kad se hoće.

 

No, kako sam čuo, taksi mafija na aerodromu je u dilu sa pandurima tamo, kojima daje pare.

Ustvari se tu često postavlja pitanje sprovođenja zakona, odnosno sudskih odluka. Pazi, čitao sam u novinama da tamo na aerodromu ordinira izvesni lik Aca Banjica i da ima preko 140 prijava od inspekcije. Objavili i njegovu sliku. Par nedelja nakon toga dovezao sam nekog tamo iz Novog Sada i vidim tog lika kako najnormalnije tovari stvari od putnika u svoja kola. E sad kako je moguće da sa tolikim brojem prijava neko uopšte radi to treba pitati sudove i inspekciju. 

 

Međutim, sledeći deo vam se neće dopasti, ali recimo moram da primetim i da među mušterijama ima itekakvih krimosa. Moj prethodni automobil je pre dve godine slikan za Kurir, samo što tad nije bilo nikakvih protesta taksista. Upucali su momka neki slični njemu, mene srećom promašili. 

 

Link to comment

Svi smo šokirani činjenicom da se i kriminalci voze taksijem i to u Novom Sadu. Horor.

 

No, pravi problem što se tiče taksi prevoza u Beogradu su kriminalci koji vode udruženja u saradnji sa solidnim procentom taksista (zajedno sa korumpiranom policijom/sudstvom/političarima al' to je već opšte mjesto).

Link to comment

Čekaj ti ladno spomunješ kako znaš da ti kolega ima brdo prijava i dalje ordinira, i onda smeta CarGo?

I sad ćeš da kažeš : Nije na nama da sprovodimo kazne za prijave...

Pa svi oni su članovi tih vaših udruženja, nije valjda da primate takve ljude i ne brinete da li krše zakon dok im na tabli piše da su iz vašeg udruženja...

Ja verujem da si ti krenuo da se baviš iz časnih namera tim poslom, i da ga radiš pošteno, nemam razloga da sumnjam.

Ali svojim stavovima braniš ekipu kriminalaca i hoštaplera, koji kad guraju svoje nečasne kombinacije broje i tebe kao nekog ko ih podržava...

@nesha taxista

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

Koliko vidim neshi smeta sto ga prave majmunom posto placa nesto sto neko drugi ne mora, jer je taj neko odlucio da je nasao rupu u zakonu i da mu se moze.

 

Problem sa divljim taksistima, taksistima sa 140 prijava itsl. treba i moze da se resi, samo ga sigurno nece resiti car:go. Osim ako neko ne misli da ce firma koja cela nastaje po principu "imamo 140 prijava, ali to za nas ne vazi" nesto da uredi i da promeni. Hoce, ali za sebe.

Link to comment
2 hours ago, laser lotus said:

Bilo je (barem) jedno udruženje koje se nije slagalo sa tim pa su im onda narednih par dana taksiste presretali na ulici i maltretirali.

Ma da, stare su to priče...prežvakane x puta, i uvek vredi da ih se podsetimo.

 

@nesha taxista Dobro si prošao, mislim da su ovde svi svesni koliko je taksiranje rizičan posao. Meni, zato, ne smeta kada taksista počne da priča odmah po ulasku u vozilo, to je dobar način da se bar nekako oceni ko sedi iza tebe i da li možda ima želju da izvadi nož ili nešto drugo.

 

No, potežeš Acu Banjicu, Caneta Kurblu i tako te stvari kada se priča o skoro sigurnoj korupciji na nivou lokalnih samouprava - konkretno, Beogradu. Ti radiš u Novom Sadu, skoro uvek se vozim taksijem kada sam tamo, i ne vidim kako to može da se poredi sa ovim. Ovde se ubijalo zbog toga, kidnapovani su vlasnici, niko ne zna kako idu tokovi novca i jedino se vidi da imaju jak uticaj. Taj koji se pajserom izborio da bi imao mesto na aerodromu nema baš nikakve veze sa blokadom grada i održavanjem monopolske pozicije.

Link to comment
Sto dosadjujes coveku? Ekipa koja pljacka na aerodromu nisu taksisti nego divljaci.
Pa ne radi se samo o aerodromu...
A i lako to misliš divljaci?
Po ponašanju?
Ako misliš "divljaci" u zakonskom smislu, to je nemoguće!
Pa ne bi to dozvolili pravdoljubivi i zakonu privrženi članovi udruženja, da vlada toliko kršenje zakona?
Evo da ti ilustrujem:
Subota oko podne, pre jedno 2-3 nedelje taksi stanica Terazije/Albanija valjda, prilazi mušterija prvom u redu i pita:
Jel slobodno?
Taksista kaže:
Gde želite?
Malo iznad Slavije, Mekenzijeva
Taksista odgovara:
čekam vožnju, nisam slobodan...

I tako redom njih 6...
Jedan mu je rekao:
Mi svi ovde čekamo strance, glupo mi da tebe lešim vidim da si naš...
Posle toga prilazi komunalnoj da pita:
Jel ovo normalno?
Ovaj odgovara:
Ja samo mogu da proverim da li su im papiri ok, ali oni su svi čisti tu...

BTW, šta misliš o tim subvencijama koje im je Vučić obećao?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
14 hours ago, pacey defender said:

Nevezano za tvoj post, ali je dobar povod. 

 

Čemu potreba da se insistira da taksisti budu u sistemu PDV? Ako nisu u sistemu PDV ne znači da ne plaćaju porez. Paušal je skroz ok princip za tu vrstu usluge. 


Drugo je pitanje da li je iznos paušala koji im se određuje opravdan, da li ga treba povećati ili smanjiti i sl.

ja pak mislim dasvi treba da plaćaju PDV kroz fiskalnu kasu. čist račun, duga ljubav. ako neko nema računa da radi,zaradi i plati porez, neka zatvori firmu. šusteraj, ćilimarnicu ili taksi, svejedno. čemu paušalno plaćanje poreza?  vade se na advokate koji su poseban banditski soj. da ti pravni savet za 100 evra, taksista te vozi s kraja na kraj  i naplati 5-6000 i plaća paušalni porez a ja uz kiflu ili novine dobijam fiskalni račun.

 

Drugo je pitanje postoje li egzaktni, pisani kriterijumi za određivanje visine paušalnog poreza, ili je to slobodno porezničko uverenje, podložno "dogovoru"? 

 

EDIT: može li se ovo dopisivanje o taksi tarifama i uslovima vožnje d prebaci na topik o prevozima?

Edited by djordje geprat
Link to comment
26 minutes ago, Host said:

Ono sto ne podrzavam je zamena linijskog gradskog prevoza hiljadama automobila koje voze ljudi robovi u smenama od po 12 sati, 6 dana u nedelji. 

 

Dobar dan, ovo je Srbija, nije Amerika gde Uber/Lyft trtlja o tome kako će zameniti javni prevoz. Što je nebuloza za svako naseljeno mesto veće od 100k ljudi, da li u Americi ili u Srbiji.

 

Niko nigde nije spominjao da je Car:GO sad nekakva zamena za GSP, nego konkurencija učmalom taksiju. Niti bar jedno 80% (ako ne i više) korisnika javnog prevoza u Beogradu ima para da se vozi Car:GOom.

Link to comment
15 minutes ago, Host said:

Taksi je u kraljevini funkcionisao besprekorno™.

 

Naravno da ne pricam o kompletnoj zameni gradskog saobracaja nego o evidentnom padu kvaliteta gradskog prevoza u poslednjih godinu dana koji se pegla novim robovlasnickim servisima. Pri tom vlasnici servisa krse propise neplacanjem doprinosa i prisiljavanjem radnika na brutalno radno vreme. 

 

Gnev treba usmeriti na GSB i gradske vlasti, strajk taksista je nevesto izvedena diverzija.

 

Ne vidim vezu između ove dve stvari. Impliciraš nekakvu zaveru da Car:GO prosperira na konto GSPa? Sumnjam da je tako.

 

Pad GSPa dešava se zbog nesposobnosti i javašluka gradske vlasti i zbog egzodusa vozača u inostranstvo. Da neko svesno ,,pegla" to time što pušta Car:GO da radi mi je već malko nebulozna konstrukcija.

 

A pad kvaliteta GSPa traje uveliko već bar dve godine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...