Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ako se pogleda rekonstrukcija par vecih bulevara u poslednjih par godina, vidi se da se zute trake ukidaju i da se GSP-u ukida osnovna prednost u odnosu na licni prevoz, prednost i masovnost.I moj je utisak da se u sustini diglo ruke od ulupavanja para u GSP sistem koji je rupa bez dna i  da se lagano ide ka tome da se svi voze onim cime raspolazu, po cenu gubitka i vise sati dnevno u prevozu..

Link to comment
7 minutes ago, djeneralche said:

Ako se pogleda rekonstrukcija par vecih bulevara u poslednjih par godina, vidi se da se zute trake ukidaju i da se GSP-u ukida osnovna prednost u odnosu na licni prevoz, prednost i masovnost.I moj je utisak da se u sustini diglo ruke od ulupavanja para u GSP sistem koji je rupa bez dna i  da se lagano ide ka tome da se svi voze onim cime raspolazu, po cenu gubitka i vise sati dnevno u prevozu..

 

Žute trake su skoro ukinute u najvećem delu Vojislava Iića. Gde još?

Link to comment
Divljaci su privatna lica koja nisu registrovana za obavljanje taksi delatnosti. Vecina problematicnih "taksista" na turistickim postajama (aerodrom, autobuska, Skadarska, Terazije) koji rade sa falsifikovanim ili ukradenim tablama. Koliko se secam, taksisti jesu strajkovali zbog divljaka, ali problem nije resen.
 
Subvencije apsolutno podrzavam ako to znaci da ces jos malo napumpati broj postova. 
 
Ono sto ne podrzavam je zamena linijskog gradskog prevoza hiljadama automobila koje voze ljudi robovi u smenama od po 12 sati, 6 dana u nedelji. 
Ma da, jadni taksisti, usrali se u život ljudima, štrajkujući da izvuku povlastice, a "za CarGo, to ćemo da vidimo nek država radi svoj posao"
Ne mogu da se "potrude" oko divljaka, ali im nije problem da skaču na ljude koji kupe ljude ispred zgrade aerodroma, tražeći da vide da lim je na tabletu/telefonu uključena aplikacija. Na ljude koji su došli da pokupe rođake...
Dakle zajebi šaljenje, da li si za ove subvencije koje su im obećane?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

 

Žute trake su skoro ukinute u najvećem delu Vojislava Iića. Gde još?

Ruzveltova? Mislim i Vojvode Stepe u nekom delu. Mislim da ce i potez od Vuka do Kalemegdana doziveti istu sudbinu, tramvaji ce deliti trake sa kolima.

Link to comment

a pa nije to shto se hoce da se ruinira prevoz, nego ljudi imaju ozbiljne mashine i nece da se sad akaju po ulicama u malo traka, zele da voze kako i kad oni hoce. i tome se nachelno izlazi u susret u svemu. nisu valjda dali tolike pare za kola da bi mileli ulicama ili izbegavali zutu traku u zadato vreme. poshtovali propise :s_w:

 

shto ce to za rezultat imati josh veci haos, nije bitno.

 

jadajuci se u autobusu neka koja je poshla na adu, i to ozbiljno srednjih godina gospodja, smatrala je da i ako treba da putuje 3 sata do nechega, da je bolje da to chini u svom vozilu, jede pije slusha muziku pusti klimu. shto ce da archi gorivo, nije bitno, zato i ima kola, nece valjda sad i na gorivo da gleda.

Edited by gospa buba
Link to comment
3 minutes ago, djeneralche said:

Ruzveltova? Mislim i Vojvode Stepe u nekom delu. Mislim da ce i potez od Vuka do Kalemegdana doziveti istu sudbinu, tramvaji ce deliti trake sa kolima.

 

Ne sećam se žute trake u Ruzveltovoj...?

Link to comment

Ruzveltova izgleda isto kao i pre rekonstrukcije sto se tice broja traka. Saobracala su motorna vozila po sinama i ranije. Jedino su postavili ogradu da pesaci ne mogu da prelaze ulicu van pesackog kod Bogoslovije i pocistili su one cvecare kod Novog groblja.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока

Link to comment

Rekonstrukcijom kraljice marije - dusanova je isto predvidjeno da tramvaji i automobili dele traku.

 

Radi se o ovome sto kaze @gospa buba: najprizemnije ispunjavanje zelja glasaca. Nisu glasaci obavezni da znaju da ce to samo da pogorsa situaciju svima, pa i njima, ali neko ko ima ambicije da se time bavi bi morao. Ali zabole njih, pa zato dok jos ima gde ti zakini i napravi siru ulicu i parking.

Link to comment
Quote

Predstavnike Ministarstva finansija je interesovalo i koliko bi taksista bilo zainteresovano za subvenciju. Prema procenama reč je o 12.000 do 13.000 prevoznika na nivou cele Srbije od ukupno 17.400 taksi prevoznika u našoj zemlji. Ipak, konačnu reč će dati Poreska uprava nakon što utvrdi stanje sa dugovanjima taksista prema državi.

12 im do 13 iljada majki :ph34r:

Link to comment

Kakve su to gluposti?! Prvo, niko u to uopšte ne veruje, drugo - to je po priči samo manji deo koji bi pre svega zalegao za kamate, treće - niko normalan se neće zaduživati u situaciji kad pojma nema koliko će divljih "aplikatora" biti na ulici i kako će otplaćivati bilo šta.  Subvencije nismo ni tražili, nego uklanjanje prevoznika koji voze bez dozvole. Ne znam ama baš nikog ko je zainteresovan za tu priču o subvencijama i u nju verujem koliko i u ostale Vučićeve priče. 

Jedine subvencije koje uopšte postoje su one koje daje EU i tu postoji njihov fond za to. Jedino ako je Vučić odlučio da to pripiše sebi. Budžet Srbije s tim nema ništa. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
Kakve su to gluposti?! Prvo, niko u to uopšte ne veruje, drugo - to je po priči samo manji deo koji bi pre svega zalegao za kamate, treće - niko normalan se neće zaduživati u situaciji kad pojma nema koliko će divljih "aplikatora" biti na ulici i kako će otplaćivati bilo šta.  Subvencije nismo ni tražili, nego uklanjanje prevoznika koji voze bez dozvole. Ne znam ama baš nikog ko je zainteresovan za tu priču o subvencijama i u nju verujem koliko i u ostale Vučićeve priče. 

Pa, čekaj, ta ponuda je okončala proteste?

Kako sad niko ne veruje?

To znači da će opet biti protesta?

A kakve kamate?

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...