Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

6 hours ago, Sammael said:

Letos i jesenas sam posetio 6-7 evropskih država, ni u jednoj nije uopšte moguća kupovina karte kod vozača.

 

Ono što treba omogućiti (ako već nije, ne koristim GSP u Beogradu) je kupovina karte preko mobilnog uređaja.

 

Омогућено је, али само за кориснике МТС мреже који имају уређај који подржава НФЦ пренос података.

Систем функционише, осим кад не функционише. Контролори не умеју да проверавају да ли је карта плаћена, па само одмахну руком. 

Link to comment
On 18.10.2019. at 13:35, Arkadija said:

Bez trunke blama !

 

S-U-B-V-E-N-C-I-J-A

Uvek sam bio ubeđen da je na ovom forumu procenat ljudi koji veruju Vučiću bilo šta na nivou statističke greške. Ili možda grešim?

Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Ali zato su prekoputa ploče sa imenima streljanih u logoru na Banjici sklonili, bez da su išta objavili ili stavili obaveštenje.
Bio sam prisutan kada su potomci streljanih lutali zbunjeno dok nisu shvatili šta su ovi uradili...
Govna smrdljiva...



... Shiit has hit the fan...
 

Gospode bože, kako je moguće da to nigde nije objavljeno?! Kad se to tačno desilo?

Link to comment
13 hours ago, nesha taxista said:

Koliko je meni poznato u BG je km po prvoj tarifi 65 dinara, a ne 85, dok je to drugo noćna tarifa. To znači da je cela ona tvoja računica dosta drugačija. Onih 130 je cena vangradskog kilometra i ona je duplo skuplja jer se tu računa i prazan povratak. Međutim za vangradske vožnje uglavnom se pogodi, tako da je recimo do Novog Sada po cenovniku 12.000, a na moje oči je beogradski taksista u centru Novog Sada po završetku vožnje naplatio 7. Kod nas je po cenovniku to 9.000, a za 6 će te voziti svako. Do aerodroma i za manje. To vam je nauk i za Car - go. Ako imate ideju da ćete negde ići van grada i to recimo kod njih košta 5000. lepo se unapred dogovorite i ponudite mu da vas vozi bez uključene aplikacije za 4000. Prihvatiće odmah jer bi mu preko app ostalo 3500 (firma im uzima 30%), a vi ste uštedeli hiljadarku. Svima dobro. 

Što se buseva tiče ja sam otišao iz BG (u kojem sam inače rođen) pre više od 30 godina, ali se sećam da su i tad vozači bivali besni kad im neko traži da kupi kartu, te da se cenom putnik zapravo kažnjavao za to. Mislim da to nije u redu, pogotovo što Beograd sad ima dosta turista i drugih posetilaca. U Novom Sadu je to najnormalnija stvar. Pre neki dan sam se vozio busem pošto sam auto ostavio kod majstora i sem mene je bar još njih petoro kupilo kartu kod vozača. Nikakav problem, većina ih ima neke zgodne mašinice koje samo škljocnu i izađe karta, tako da to često rade i u pokretu. Neki doduše to nemaju, valjda oni koji su noviji, pa to onda traje malo duže. Međutim niko od njih me nikad nije pogledao popreko zbog toga, a u BG me je lik gledao kao da sam mu opsovao mater. U povratku onaj drugi nije ni hteo da mi naplati uprkos mom insistiranju. Reče da to ionako niko ne plaća. Na kraju sam mu pre izlaska bacio tih 150 dinara i izleteo napolje. Neću nikom da ostanem dužan, a ne biste trebali ni vi. Svaki ljudski rad treba da se pošteno plati. Žao mi je što je kod vas naplata tako loša. To je znak da ne poštujete ljude koji rade za vas. To je veoma ružno. Kod nas je naplata bolja, mada se sigurno i ovde neko provuče. Nekorektnih ljudi ima svuda. 

 

U pravu si, tekst iz kog sam vadio podatke za Beograd je bio pogrešan, tj. stavili su cenu druge za prvu i treće za drugu. Nisam hteo napamet da pričam, pa reko aj da nađem tačno, i naleteo na tekst sa greškom. Izvinjavam se. 65 je prva, 85 je druga, 130 treća. Dakle u Beogradu je prva tarifa skuplja 20%, a druga 29% nego u NS. Ostaje da je start 70% skuplji a čekanje 29% skuplje. Opet to je u svakom slučaju 2 do 3 puta veća razlika procentualno (za 1. i 2. tarifu i čekanje) nego što je razlika u platama u NS i BG.

 

Treću neću ni da razmatram je kao što kažeš za takve relacije se uglavnom pogađaš sa vozačem.

 

Koji su to troškovi koji su toliko veći u BG u odnosu na NS koji opravdavaju toliku razliku u ceni? Koliko dažbina plaća NS taksista a koliko BG taksista? I jedni i drugi su paušalci, tako da im se poreska osnovica računa na osnovu prosečne plate (u BG je to po opštini pa varira, ali u proseku će dakle platiti 11-12% više nego taksisti u NS), a koliko plaćaju dažbine gradu za taksi dozvolu i sl.? Verujem da benzin, održavanje kola i sl. košta manje više isto.

 

Za bus: kao što reče @Блок_64, sada možeš i beskontaktnim Masterkardom da platiš kartu u vozilu, samo to onda košta 98 dinara (banka uzima proviziju od 9 dinara).

 

Što se tiče šverca - načelno se ja sve slažem sa tobom. No, i ako sam redovni platiša usluga GSPa, često se osećam kao da ne dobijam uslugu koju sam platio i da za jednu otkucanu kartu možda GSP treba da mi da još 2-3 vožnje s obzirom na užasni kvalitet koji isporučuju, naročito u poslednje 2-3 godine. Ne znam kako je u NS, da li je bolje. Ali GSP je postao totalna katastrofa.

Link to comment
On 18.10.2019. at 16:28, slepa živana said:

:lolol:

hajde da na onom zidu za citate na slaviji ispišemo onu čuvenu pesmu iz spomenara, marihuana

 

 

MARIHUANA

Možda je prošao i život ceo

od onog dana kad sam je sreo

kad prvi put ugledah oči plave

i boju kose pokošene trave

Ah, pomislih, divna je ona

i ne čuh zvuke onih zvona

što je u smrt vode polako

a da sam znao večno bih plak'o

Ruku mi pruža kao da pita:

"Voliš li život, polja i žita?"

i pružih ruku ruci što drhti

i pružih ruku vapaju smrti

I tek tad svatih pred kim stojim

pred onom što živi u snovima mojim

ispijena i bleda provodi dane

u crnom dimu marihuane

Hteo sam ljubavlju da oteram drogu

jer šta je ona skrivila bogu

zvala je mesec i zvezde da sude

htela je da voli i voljena bude

Uzalud behu molitve moje

umreše oči plave boje

proklinjah dolazak noći i dana

i sve što donese marihuana

A ona, devojka plave kose,

uvojaka što hiljade devojaka nose

i što će isto jednog dana

otići tamo gde i moja Ana

Na grobu njenom zaplakah prvi

ispisah reči kapima krvi

umrla je u smiraj jednoga dana

bila je lepa i zvala se Ana

A znala je da narkomani dugo ne žive

i da se kratko svojim snovima dive

znala je da njen život brzo vene

volela je život, a možda i mene

Samo ako je prepevamo u Droga Krokodil

 

Na primer: 

 

Definitivno je prosao i zivot ceo....

...

 

Btw, pokusajte da izrecitujete original imitirajuci ministra Djordjevica. Zabavno je u ove sitne sate. 

 

Ok, nemam zivot. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...