Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Hehe bas bi bilo fora da se preko nekog novog udruzenja na kraju i taksistima nametnu slicni uslovi kao roblju iz CarGoa (norma 12 sati, nema zdravstveno/penziono...sveee), a da ih kao bonus izjebu za te obecane subvencije. 

 

Link to comment
U smislu da nije napisao, mrzi me da vrljam po njegovom tw...  

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

A to nije tvoj ss, pitas za Tasovca?

 

Nije fejk, postavila sam taj tvit sinoc, tj tvit od ovog sto je rt

 

 

 

Link to comment
Hehe bas bi bilo fora da se preko nekog novog udruzenja na kraju i taksistima nametnu slicni uslovi kao roblju iz CarGoa (norma 12 sati, nema zdravstveno/penziono...sveee), a da ih kao bonus izjebu za te obecane subvencije. 
 
pa shta mislish da ce da bude?

sent from bubamoto

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

pa shta mislish da ce da bude?

sent from bubamoto
 

 

 

Taksisti gori od plavushe iz vica :lolol:

Najteze ce im pasti upristojavanje cenim, higijena licna & higijena auta, ponasanje i maniri, da bi se dostigli i odrzali ti neki standardi koji postoje u celom svetu jelte :inn:

 

Edited by Leia
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

Ponudi taksisti duplo, kao sto ces placati kad se divlji taksisti sa aplikacijom razmahnu. Nije legalno, ali ne moze regulativa da ti stoji na putu.

 

Kom taksisti, onom što ne mogu da ga dobijem? Pošto po regulativi nemaju nikakvu obavezu da rade. Bukvalno može 0 taksija da bude u Beogradu.

 

No, ti ideš peške pa ti nije problem. Moram i ja da počnem da vežbam, 10km do posla peške nije tako strašno.

Link to comment
53 minutes ago, hazard said:

 

Neće se to dogoditi. U Car:GO-u je cena uvek ista, nema algoritamskog "surge"-a kao kod Ubera. Vidi se da nisi seo u Car:GO, nego pričaš napamet.

U Car - go je cena trenutno uvek ista. Bila je i u Uberu dok nisu ubili konkurenciju. Ne misliš valjda da nas ubeđuješ kako je gazda Car - go gadljiv na pare? 30% od 500 dinara će uvek biti više novca nego isti procenat od 300.

Link to comment
59 minutes ago, Leia said:

Hehe bas bi bilo fora da se preko nekog novog udruzenja na kraju i taksistima nametnu slicni uslovi kao roblju iz CarGoa (norma 12 sati, nema zdravstveno/penziono...sveee), a da ih kao bonus izjebu za te obecane subvencije. 

 

Ustvari plan je da većini zaposlenih svuda budu nametnuti takvi uslovi, a taksisti su samo početak. Neko ko uopšte nije taksista je već primetio da je tu inovativnost otprilike kao u fabrikama u Mančesteru u 19. veku.  

Što se navodnih subvencija tiče 99% taksista ne veruje u te priče niti očekuje od toga bilo šta, ali naravno želi ukidanje divljeg taksija, mada ni u obećanja oko toga ne veruju. 

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

 

Neće se to dogoditi. U Car:GO-u je cena uvek ista, nema algoritamskog "surge"-a kao kod Ubera. Vidi se da nisi seo u Car:GO, nego pričaš napamet.

 

Pricam o tome da kad ne postoji nikakva zakonska prepreka onda ljudi mogu da rade sta hoce. Sta ih sprecava u tome? Ja pricam napamet, a ti unapred znas da se nesto nece dogoditi. Verovatno jer je Vuk Guberinic mnogo dobar covek kojem nije u interesu da iscedi poslednji dinar koji moze.

Link to comment
43 minutes ago, Sammael said:

 

Kom taksisti, onom što ne mogu da ga dobijem? Pošto po regulativi nemaju nikakvu obavezu da rade. Bukvalno može 0 taksija da bude u Beogradu.

 

No, ti ideš peške pa ti nije problem. Moram i ja da počnem da vežbam, 10km do posla peške nije tako strašno.

 

Navatas taksistu na taksi stanici i kazes, dobar dan, da li zelite da me vozite sad po kisi i guzvi, platicu vam duplo kao da niste taksi nego aplikacioni prevoznik sa surge pricingom. Pa prijavi kako ih je mrzelo.

 

edit: izvinjavam se, nisam hteo da upotrebim rec prevoznik, omaklo mi se. kao da niste taksi nego informaticko drustvo, to sam hteo reci.

Edited by Venom
Link to comment
8 minutes ago, Venom said:

 

 

edit: izvinjavam se, nisam hteo da upotrebim rec prevoznik, omaklo mi se. kao da niste taksi nego informaticko drustvo, to sam hteo reci.

Ništa strašno, evo i evropskom sudu se omaklo da presudi da je Uber informatičko društvo ustvari prevoznik i poslodavac vozačima. 

Link to comment
21 minutes ago, nesha taxista said:

Ustvari plan je da većini zaposlenih svuda budu nametnuti takvi uslovi, a taksisti su samo početak. Neko ko uopšte nije taksista je već primetio da je tu inovativnost otprilike kao u fabrikama u Mančesteru u 19. veku.  

Što se navodnih subvencija tiče 99% taksista ne veruje u te priče niti očekuje od toga bilo šta, ali naravno želi ukidanje divljeg taksija, mada ni u obećanja oko toga ne veruju. 

 

oprosti, jel ti stvarno vjerujes da su/ da ce taksisti biti zacetak normalizovanja duge radne satnice? ono, u srbiji? :D

jao, brt, gdje ti zivis, u kojem marketu kupujes leb i na kojoj pumpi sipas gorivo...

 

Link to comment
19 minutes ago, Venom said:

 

Pricam o tome da kad ne postoji nikakva zakonska prepreka onda ljudi mogu da rade sta hoce. Sta ih sprecava u tome? Ja pricam napamet, a ti unapred znas da se nesto nece dogoditi. Verovatno jer je Vuk Guberinic mnogo dobar covek kojem nije u interesu da iscedi poslednji dinar koji moze.

 

Može da me pokrade i taksista divljak jer šteluje taksimetar, i ako je to protiv zakona, ali država po tom pitanju ne radi skoro ništa.

 

Ja ti pričam onako kako jeste. Ti kritikuješ nešto što u ovom trenutku ne postoji.

 

Taksisti (sa sve dozvolama i TX tablicama i nalepnicama i svim živim, kao i oni bez) su me pokrali više puta, Car:GO nijedanput.

 

Ako Car:GO krene da me krade i da jede govna, stvari su prilično jednostavne - prestaću da koristim njihove usluge. Možda ću preći na Kameo pa videti kako je kod njih. Kakav je Vuk Guberenić čovek me ne interesuje, za sada se prema meni kao mušteriji odnosi izvrsno. Kada se to promeni, promeniće se i moj odnos prema njemu.

 

To je problem sa postojećim sistemom taksija (tj. pre pojave Car:GO-a): konkurencija nije postojala, fiksan broj taksista koje zabole da unapređuju svoju uslugu, čak su se trudili da ono malo konkurencije što je bilo (popust na poziv) ukinu. Neke stvari teže monopolu ili čak to moraju biti. Taksi ne mora i ne treba da bude.

Link to comment
41 minutes ago, nesha taxista said:

U Car - go je cena trenutno uvek ista. Bila je i u Uberu dok nisu ubili konkurenciju. Ne misliš valjda da nas ubeđuješ kako je gazda Car - go gadljiv na pare? 30% od 500 dinara će uvek biti više novca nego isti procenat od 300.

 

U Uberu je surge postojao skoro od početka, a ako nije od početka, onda mnogo pre nego što su ubili konkurenciju. Jeste li vi uopšte koristili ove servise ili bar pročitali više od 2 članka o njima? Btw Uber je uvek obaveštavao pre rezervisanja vožnje da je na snazi surge, tako da i ako je jedna džukačka praksa, mušterija je bila unapred upozorena - nema laži, nema prevare.

 

Ne mislim da je gazda Car:GO-a gadljiv na pare ali postoji nešto što se zove iritiranje mušterija. Meni je Uber zbog takvih (a i drugih) stvari otišo na onu stvar, pa sada kada sam u Americi i Kanadi koristim isključivo Lyft, a kada sam negde u Evropi gledam da li ima neki drugi servis. Uber sam odavno deinstalirao i ne pada mi na pamet da ga ikada više instaliram.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...